×

Kolejny sukces Nadrzecznej

  • 30.01.2018, 00:01
  • Mariusz Strzępek
Kolejny sukces Nadrzecznej
Prawie milion złotych trafi do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej.

Nie jest to przypadek, bo szkoła rozwija się i po raz kolejny otrzymuje dofinansowanie na kształcenie uczniów. Projekt Nowoczesne Szkolnictwo Zawodowe w ZSP nr 8  został pomyślnie zakończony. Można śmiało powiedzieć sukcesem uczniów i kadry pedagogicznej Technikum nr 6. Idąc za ciosem w ZSP nr 8 opracowano kolejny projekt i tym razem został on pozytywnie rozpatrzony.

 

Azymut na sukces – nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8 to kontynuacja projektu z roku ubiegłego. Również tym razem projekt zakłada wsparcie szkoły i uczniów w wielu aspektach.

 

Uczniowie wszystkich zawodów, w których prowadzone jest kształcenie w Technikum nr 6, a więc:

TECHNICY BUDOWNICTWA

TECHNICY ANALITYCY

TECHNICY ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

TECHNICY URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

 

wezmą udział w płatnych stażach, szkoleniach specjalistycznych, wykładach na uczelniach wyższych, spotkaniach u pracodawców. W szkole wyposażone zostaną: dedykowane dla technikum analityki-pracownia techniki laboratoryjnej i prac preparatywnych, pracownia instrumentalna i pomiarów technicznych; dla technikum budownictwa i urządzeń i systemów energetyki odnawialnej-pracownia dokumentacji; dla techniku architektury krajobrazu-pracownia rysunku technicznego oraz pracownia projektowania architektury krajobrazu.

 

Ponadto ze środków UE utworzony zostanie Szkolny Punkt INformacji i Kariery SPINKA, obejmujący swoim zakresem działań wszystkich uczniów ZSP nr 8.

W projekcie wsparcie otrzyma również kadra pedagogiczna ZSP nr 8, przewidziano kursy i szkolenia zawodowe, studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne.

Całkowity budżet projektu to:  918 641,71 PLN

Realizacja projektu przewidziana jest na dwa lata i rozpoczyna się już w lutym 2018.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA

 

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe