Gorące ruiny

  • 08.03.2011, 22:41
  • Mariusz Strzępek
Gorące ruiny
W czasie minionego weekendu strażacy dwukrotnie gasili ogień, który zaprószony został w opuszczonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Barlickiego. O tym terenie w ostatnim czasie pisaliśmy już kilkakrotnie. Tym razem jednak, niezabezpieczony przez właściciela, którym jest firma Star City Tomaszów, obiekt zagraża nie tylko osobom, które pokuszą się o jego zwiedzanie ale także przechodniom, na których w każdej chwili spaść może kawałek tynku, szyby a nawet całe okno. Zagrożenie jest bardzo realne

Niezabezpieczone, otwarte "przyjaźnie" drzwi zapraszają ciekawskich ale przede wszystkim bezdomnych, którzy uczynili sobie w tym miejscu koczowisko. Komendant Straży Miejskiej przyznaje, że to oni najprawdopodobniej są sprawcami większości zaprószeń ognia, jakie miały tu miejsce w ostatnim czasie.

 

Otwarte, przeszkolne okna stwarzają zagrożenie dla przechodniów. Niestety także otwory okienne, które zostały zamurowane nie wydają się należeć do najbardziej trwałych. Nikogo to jednak nie interesuje. Właściciele nieruchomości przebywają w Poznaniu, w Tomaszowie wyznaczyli gospodarza, który w ich imieniu powinien dbać tu o porządek. Do jego obowiązków należy odśnieżanie i zamiatanie chodników. Czy  także zapewnienie bezpieczeństwa przechodniom?

 

Straż Miejska wystąpiła do właściciela nieruchomości o zabezpiecznie należącego do niego terenu. Czy okaże sięono skuteczne? Przekonamy się już wkrótce. Póki co wszyscy ponosimy koszty wielokrotnych akcji gaśniczych, jakie przeprowadzają tu strażacy.

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

VEGAS
VEGAS 14.03.2011, 13:58
Dzisiaj widziałem brygadę budowlana przy tej kamienicy więc chyba zaczęli zabezpieczać ten obiekt. chyba jednak inwestor nie jest taki zły jak wcześniej o nim pisaliśmy.
gufi
gufi 11.03.2011, 09:12
W tym mieście 2 wojna światowa zakończyła się wczoraj,wstyd i żenada...Takiego syfu to nie ma nigdzie i wszędzie pijani,brudni poobijani LUDZIE!
zdziwiony
zdziwiony 10.03.2011, 08:12
A moze by tak przestac się obcyndalać z tymi nawiedzonymi kupcami,którzy wszystko w tym meście blokują i walnąć pięścią w stół.Na tym terenie już dawno coś by powstało gdyby nie oni.A tak to syf i zaścianek
nikola
nikola 09.03.2011, 19:32
To miasto nigdy nie miało szczęścia do dobrego gospodarza, nigdy...
Karierowicze i dekownicy. Spójrzcie tomaszowianie, kto nami rządzi, od kilkudziesięciu lat ci sami radni, przekładają się tylko z Urzędu Miasta do powiatu i z powrotem. Dopóki nie nauczymy się rozliczać tych państwa. nic nie będzie. NIE BAĆ się tego bucostwa tylko ROZLICZAĆ. A jak oglądam sesje z rady miasta to mi się wszystko wywraca. To istny festiwal debilnych min, a szczególnie jedna radna już drugą kadencję ogranicza się do min...Boże ratujjjjj!!!!!!!
@
@ 09.03.2011, 17:28
http://www.zagozdon.tomaszow.o...;Itemid=55
"Budownictwo :
(...)Cel 2: Wysoki poziom architektoniczny
o Kanon architektury lokalnej
o Integracja architektury z otoczeniem
o Integracja architektury z otoczeniem
o Korekta urbanistyczna miasta

# Cel 3: Światowy poziom technologiczny (...)"

To chyba rzeczywiście będzie kraj cudów.
Tymoteuszka
Tymoteuszka 09.03.2011, 14:02
Raczej Ty, anonimie, zajrzyj do książki. Tomaszów miał 70000 mieszkańców, ale może 5 lat temu...
Tymoteuszka  zajrzyj do ksizaki zanim cos napiszes
Tymoteuszka zajrzyj do ksizaki zanim cos napiszes 09.03.2011, 13:09
Tomaszów Maz jest 70 tyś miastem
Marek .
Tymoteuszka
Tymoteuszka 09.03.2011, 12:42
Tak wygląda centrum 60-tysięcznego miasta w Polsce w XXI wieku. Wstyd, nic się nie robi w kierunku odbudowy, kosmetyki. Nie macie wrażenia, że Tomaszów przypomina osadę, krótko po wojnie?
Po cholere wysiedlali ludzi z kamienic, po cholere kazali zlikwidować aptekę, sklepy, no i nasz kochany klub muzyczny, tyle osób straciło pracę, po co?, po to żebyśmy ujrzeli takie obrazki, jakie teraz widzimy?
Nie wierze, że tutaj kiedyś stanie galeria - to jest rzucanie się na głęboką wodę.
Nie lepiej byłoby to wszytsko wyburzyć, zasadzić drzewa, krzewy, zasiać trawę, postawić ławki, zbudować place zabaw, jedną czy dwie kładki na drugi brzeg Wolbórki - i już mamy drugi park miejski w mieście gotowy.
kiki
kiki 09.03.2011, 08:02
Złomiarze,albo banda lokalnych złodzieji tylko czeka i kombinuje jak tu się dobrać do tego złomu na balkonie.
Jejku....ile to denaturatu może być za ten szmelc.
jj
jj 09.03.2011, 07:45
moze przydałby sie poprostu NAKAZ ROZBIÓRKI tego budynku
małorolna złaziska
małorolna złaziska 09.03.2011, 06:33
mówie ......ZAORAĆ!!! a tym z magistratu wykopać ziemiankę,obok ustawić maszt ot taki na 100m i powiesić na nim herb tego pipidówka oraz portrety "zasłużonych"
Imię i nazwisko, pseudonim
Imię i nazwisko, pseudonim 09.03.2011, 00:07
Takie widoki w samym centrum miasta przy jednej z głównych ulic... Ulala... Nie było mnie dawno w Tomaszowie, ale nie spodziewałem się, że przy mojej następnej wizycie ujrze taki widok o_O Zresztą ja, to ja, ale tacy inwestorzy, o których tak dużo mówiono podczas kampani wyborczej, jak przyjadą do Tomaszowa i zobaczą coś takiego, to im mina zrzednie. Druga kwestia poruszana często przez lokalnych polityków, to wzmocnienie turystyki w naszym regionie. To im się udaje. Bo już nie długo Tomaszów będzie największym skansenem w Polsce. Chociaż z drugiej strony może służyc jako nowoczesne centrum naukowe, w którym zwiedzający będą mogli oglądac wystawe stałą pod tytułem: "Jak wyglądałby świat, gdyby wygineli ludzie". Tylko w takim świecie ludzie mieszkają. I to jest tragedia. Tomaszów jest brzydki - co tu dużo mówic. A tereny bo byłej "Mazovi" tego stanu rzeczy nie zmieniają. Normalnym jest, że w każdym mieście są dzielnice "ładne" i te "brzydsze". Ale jeżeli całe miasto jest taką "brzydszą" dzielnicą, to już jest nieciekawie ;/
Tomaszowiak
Tomaszowiak 08.03.2011, 23:37
Kiedy się to wreszcie skończy !!! Czy wtedy gdy ktoś zginie bo się te zgliszcza zawalą przechodniom na głowy? Po ul. Barlickiego biegają już stada szczurów, aż strach chodzić, czy nikt ze starostwa tego nie widzi, a może nie chce widzieć, jak władzy nie wstyd !!! Poza tym co z inwestorem, który tak zapewniał o budowie Galerii. Już najwyższy czas zacząć spełniać obietnice przedwyborcze !!!
..
.. 08.03.2011, 23:37
Jak gospodarz ma tylko zamiatać, to w pozostałym zakresie odpowiada Star City. A kogo to obchodzi, że oni są z Poznania! Zagrożenie dla tomali jest realne i nadzór powiatowy z ToMy powinien pyrom dać nakaz jego usunięcia, najlepiej poprzez rozbiórkę tych ruin.
Tylko gdzie wtedy przeniosą się szczury z tej okolicy?
A więc tak czy tak - niedobrze

Pozostałe