Wciąż nam rośnie... bezrobocie

  • 16.02.2011, 08:57
  • Mariusz Strzępek
Wciąż nam rośnie... bezrobocie
O kolejne 550 osób wzrosło w styczniu bezrobocie na terenie Powiatu Tomaszowskiego. Liczba osób bezrobotnych w styczniu sięgnęła do 8782 osób. Równocześnie, jak już wcześniej informowaliśmy, zapowiada się, że w tym roku do PUP trafi o 30% mniej funduszy na tzw. "aktywne" formy zwalczania bezrobocia niż to miało miejsce rok wcześniej

 

 

Wciąż w naszym PUP wstrzymane jest wydawanie wniosków dotyczących organizacji prac interwencyjnych, staży oraz o dotacje na podjęcie działalności gospodarczej. Dyrekcja liczy jednak, że już niedługo będzie możliwe powtórne uruchomienie ich wydawania.

 

Prawie 2000 osób to mężczyźni i kobiety po 50 roku zycia. Tyle samo to bezrobotni nie posaiadający żadnych kwalifikacji zawodowych. W grupie osób pozostających bez pracy jedynie 1656 posiada prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

 

Niestety blisko połowa zarejestrowancyh to tzw. osoby długotrwae bezrobotne, pozostające bez pracy przez ponad 12 miesięcy,.

 

 

 

styczeń 2011

Zarejestrowani bezrobotni według wybranych kategorii:

Ogółem:

8782 

Kobiety:

4189 

Zamieszkali na wsi:

3589 

Niepełnosprawni:

642 

Z prawem do zasiłku:

1656 

Długotrwale bezrobotni (pow. 12 m-cy):

4057

W okresie do 12 m-cy od dnia ukończenia nauki:

440 

Bez kwalifikacji zawodowych:

1941 

Do 25 roku życia:

1606 

Powyżej 50 roku życia:

1977 

Którzy ukończyli szkołę wyższą do 27 lat:

111 

Fluktuacja

 "Napływ" w miesiącu:

1074 

"Odpływ" w miesiącu:

535 

Podjęcia pracy

 w miesiącu:

267 

Brak got. do podjęcia pracy (wyłączenia)

w miesiącu:

145 

Miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej

w miesiącu:

68 

na koniec miesiąca:

17 

Stopa bezrobocia

powiat tomaszowski

 -----

Polska

 -----

 

 

 



 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajdejano
ajdejano 27.02.2011, 18:18
Do Autora wpisu nr 22: Gajewski i Klatkowa z PO robili propagandę na rzecz PO w Brzustowie - oczywiście w szkole publicznej, w której nie powinni tego robić.
No, ale cóż: szkoła podlega pod Gminę Inowłódz - a wówczas wójtem tej gminy był Cezary Krawczyk - również członek tej szajki PełO. I kółko się zamyka!!!
Co my możemy na to powiedzieć ? Ano możemy ! Możemy sobie marudzić o: etyce, uczciwości, moralności, itp., itd. do usr...j śmierci - a oni będą mieli to gdzieś ! Dlaczego ? Bo oni mają władzę - i mogą robić to co tylko zechcą ! Takie jest prawo buszu ! Spytajcie urzędników w UG w Inowłodzu, ludzi z terenu Gminy Inowłódz - jak "pracował" wójt Czaruś K. Chociaż - może nie pytajcie - bo on teraz radny wojewódzki - to mogą się bać cokolwiek mówić.
ok do ajdejano
ok do ajdejano 27.02.2011, 12:05
poprzec to jeszcze konkretami czyli wnioski na sesjach i powiatu i miasta i ich skutecznosc dzieki za informacje o radnym GAJEWSKIM dobrze wiedziec kto spoleczenstwu wiejskiemu wode z mozgu chce robic na terenie szloly
ajdejano
ajdejano 27.02.2011, 08:56
Radny Arkadiusz Gajewski to właśnie jeden z tych lokalnych tzw. "polityków" - cwaniaczków, którzy zawsze muszą być popdczepieni pod jakiś intratny stołeczek - oczywiście dzięki przenależności do jednej z llokalnych sitw. W tym wypadku do sitwy pt. PełO. Ten gostek w roku 1999 został skarbnikiem miasta Tomaszowa i nie dotrwał do końca 4 - letniej kadencji, bo w roku 2001 musiał zrezygnować z tego intratnego stołeczka po tym, jak po pijaku przyłożył samochodem w drzewo na
ul. Św. Antoniego.
Odczekał parę lat - aż ludzie zapomną i teraz wyszedł znow na powierzchnię. Zresztą - przez ostatnie 3 lata był blisko tej powierzchni - bo podłapał ( oczywiście z pomocą kolesiów z kliki PO) fuchę w postaci stanowiska zastępcy kierownika powiatowego urzędu pracy - gdzie "pracuje" do dzisiaj.
W okresie 2001 - 2007 prowadził własne biuro obrachunkowe. Ale przecież jak się prowadzi własną działalność to trzeba - niestety - pracować !!! I to pracować na własną odpowiedzialność i na własny rachunek !!! Więc nasz delikwent tak się przez te kilka lat zniechęcił do tej prywatnej działalności, że z chęcią poszedł na ciepłą i intratna posadkę za nasze - podatników pieniądze. I w dodatku - żadna odpowiedzialność. Jesienią 2010 r. nasz bohater poczuł wolę bożą do reprezentowania interseów mieszkąńców miasta i po namaszczeniu przez sitwę PO wystartował w wyborach samorządowych. Przecież fucha za nic nie odpowiadającego radnego to zawsze jest to jakiś dodatkowy lekki grosz ! I macie typowy przykład naszego tomaszowskiego "polityka" .
Jeszcze przypomnijmy: nasz bohater dostał mandat radnego miejskiego 426 głosami z okręgu nr 4 (cała południowo-zachodnia część miasta pomiędzy ulicami: Piłsudskiego- Jerozolimską i Jana Pawła II). I jest to czwarty - a więc bardzo dobry wynik !!!
Właśnie na takiego gościa głosowaliście ! I co - teraz chcecie, żeby w Tomaszowie było lepiej ?!
Post scriptum: przy innych nadarzajacych sie okazjach będziemy na tym forum prezentować "osiagnięcia w pracy samorządowej dla naszego miasta" innych radnych, którzy -podobno- są naszymi przedstawicielami.
odpowiedz do mieszkanca
odpowiedz do mieszkanca 26.02.2011, 13:32
moze to inny Gajewski ale jesli o tego samego chodzi to znam odpowiedz razem z radna powiatowa B Klatka wzmacniaja struktury PO w Brzustowie w szkole mowili o tym agitowani
ajdejano
ajdejano 21.02.2011, 20:50
Do Mary Lu: dobrze ! nawet bardzo dobrze ! Powbijały wam do główek media, że najlepszy ryżowaty Tusiek i jego szajka - i co ? dopiero teraz obudziliście się z reką w nocniczku ? I co misiaczki ? Gdzie ta tuśkowa druga Irlandia - co ?
To może jesienią zagłosujcie na Palikota lub PJN ? Już oni wam szybko załatwią drugą Irlandię! - ale tę aktualną - czyli bankrutującą !
mmm
mmm 18.02.2011, 15:47
tomka masz całkowitą rację.Byłem na stażu- dobra opinia ,po stażu 3-miesięczna umowa - oczywiście niepełny wymiar czasu pracy .Pracodawca zatrudnił mnie na 1/4 etatu , a pracowałem w rzeczywistości na pół.Miałem nadzieję, że zatrudni mnie na dłużej .Wczoraj dowiedzialem się, że niestety "nie stać"Go na zatrudnienie .Nic się nie odezwałem ,wiem jednak,że firma całkiem dobrze prosperuje.Najgorsze jest to ,że znowu będzie miał na moje miejsce stażystę.A ja znowu zasilę rzeszę bezrobotnych.
tomka
tomka 17.02.2011, 12:23
Zgadzam się z wpisem nr 11.Staże to są dobre ale nie dla bezrobotnych.
Niewiadomo kim się jest pracownikiem czy nie?.
A osoba "zatrudniająca" czuje się jako "pracodawca" ale tylko wtedy gdy wydaje polecenia.STaże są rajem dla przedsiębiorców ,mają przecież siłę roboczą i nie muszą płacić,robi to za Nich Państwo.Najgorsze jestto,że nie mają obowiązku zatrudniania po stażu.Teraz staże są wstrzymane, za chwilę będą .A ile jest sztucznych stanowisk pracy tworzonych dla "bezrobotnych"?Czy ktoś to sprawdza?
Mary_Lu
Mary_Lu 16.02.2011, 21:26
już bardzo wiele osób które głosowały na PO w tym ja, zaczyna widzieć co się dzieje, poparcie leci im na łeb i szyje, ja już na nich nie zagłosuje, ale i na pis ani sld tez nie, oni już mieli swoja szanse, czas na nowe parte!
Stab
Stab 16.02.2011, 20:25
@12 zdradź co to za firma to będę wiedział ja jak i reszta osób poszukujących zatrudnienia by tam nie iść
ciekawy
ciekawy 16.02.2011, 20:02
A od marca zacznie spadać do jesieni późnej - jak co roku, w grudniu do lutego-marca znów będzie rosło... Znamy to od lat. Pytanie jest tylko co miastoi powiat robi żeby inwestowały tu nowe firmy i powstawały nowe miesjca pracy???
KCh
KCh 16.02.2011, 19:26
Kiki jakieś konkretne propozycje?? Czy jak zwykle majaczenia z których nic nie wynika...
Markus
Markus 16.02.2011, 18:48
Do firmy w ktorej pracuje przychodzą co rusz osoby poszukujące pracy. Szefowa nawet CV od nich nie bierze...Szkoda mi ich ale u nas tylko redukcje
qwer
qwer 16.02.2011, 18:25
dodajmy do tej liczby jeszcze osoby niezarejestrowane, osoby przebywające poza Polską, stażystów (bo to nie praca tylko sztuczna walka z bezrobociem kosztem głodowej stawki dla stażysty) i wyjdzie drugie 8 tysięcy. Po wakacjach zaczną rejestrowac się studenci, a PO jeśli wygra wybory - a pewnie wygra - zacznie wkońcu robić porządki w budżetówce - bo musi wreszcie. W grudniu bezrobocie w Tomaszowie przekorczy pewnie z 25 %. Nie mam wątpliwości że to wina lokalnych władz - kompletny brak inwestycji doprowadzi to miasto do ruiny. Już doprowadził
wróżka
wróżka 16.02.2011, 15:28
Ciekawe ile jeszcze naród zdoła wytrzymać?
mieszkaniec
mieszkaniec 16.02.2011, 15:06
co na to radny Gajewski?
kiki
kiki 16.02.2011, 14:25
@2 eh...hm,gdybym go miała to też by mi rosło...wiesz co.
Tak,po takim wzroście o którym piszesz,bo jak na razie to,większość społeczeństwa tego nie widzi i nie rozumie.
Miało być tak cudownie a jest do bani.
Wszystko drożeje,zdrożało już dużo wcześniej i tak jak w komunie - ciągle tej rządzącej bandzie żydopopaprańców wciąż mało.
Ustawa ustawę goni,tylko żadna z nich Polaka i Polki nie chroni ani nie broni.
Zdrajcy do koryta się dorwali i Polskę już dawno sprzedali.
oby tak dalej.....
oby tak dalej..... 16.02.2011, 14:23
a wybierzemy pana Z. na trzecią kadencję!....i zwalimy wszystko na POpaprany PiSuar...
gość
gość 16.02.2011, 13:50
Chętnie podejmę pracę! Czekam na oferty!
Stab
Stab 16.02.2011, 12:38
Więcej agencji pracy potrzeba i więcej staży to może dobijemy do okrągłej dyszki ...
pytanie
pytanie 16.02.2011, 12:20
A jak to wyglądało rok temu dla jakiegoś porównania?

Pozostałe