Młodzi sportowcy wyróżnieni na Gali Sportu

  • 23.12.2017, 23:34
  • Mariusz Strzępek
Młodzi sportowcy wyróżnieni na Gali Sportu
W środę 20 grudnia odbyła się uroczysta Gala w „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej, na której nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 przy ulicy Nadrzecznej.

Uroczystą Galą w „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej w Łodzi podsumowano dzisiaj sezon i wyniki, jakie uzyskali w trakcie 2017 roku młodzi sportowcy z naszego województwa. Wyróżnienia z rąk m.in. Joanny Skrzydlewskiej i Jolanty Zięby-Gzik, członkiń zarządu WŁ odbierali zawodnicy, którzy mogli pochwalić się zdobyciem złotego medalu Mistrzostw Polski i zawodnicy, którzy zdobyli więcej niż jeden medal w MP. Wyróżniono też złote drużyny i trenerów. Specjalne podziękowania otrzymali również przedstawiciele 10 klubów sportowych, które uzyskały wysoki wynik w punktacji wojewódzkiej.

 

- Zawsze, z wielką przyjemnością uczestniczę w takich wydarzeniach. Dzisiaj są tutaj najlepsi z najlepszych, ale mnie osobiście cieszy, że sport, nie tylko wyczynowy jest w naszym województwie  uprawiany przez młodzież na skalę masową. Spektakularne wyniki są ważne i bardzo nas cieszą. Trzeba jednak pamiętać o dalszej karierze tych młodych ludzi. Musimy też stale myśleć o mobilizowaniu młodzieży oraz tworzeniu im coraz lepszych warunków dla uprawiania sportu. W przyszłości zrodzą się z nich mistrzowie, którzy będą wizerunkiem naszego regionu. Karolina Bosiek, utalentowana 17-letnia łyżwiarka szybka KS Pilica Tomaszów Mazowiecki już jest. Będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu 2018 – powiedziała nam Joanna Skrzydlewska.

 

Oprócz rewelacyjnej w tym roku Karoliny Bosiek (II B) oraz Damiana Żurka (III TA) wyróżnieni zostali: Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, Mateusz Owczarek, Jakub Piotrowski, Wiktor Grzybek (wszyscy łyżwiarstwo szybkie) oraz Joanna Pawłowska i Filip Skalski (kręglarstwo). W gronie wyróżnionych znaleźli się także tomaszowscy trenerzy Jolanta i Wiesław Kmiecikowie (łyżwiarstwo szybkie) oraz Tomasz Cichowski (kręglarstwo). 

 

Bezpośrednim  organizatorem dorocznej Gali Sportu jest Łódzka Federacja Sportu, która jest partnerem Samorządu Województwa Łódzkiego przy realizacji zadań na rzecz środowiska sportowego regionu. Jest też operatorem wojewódzkim przy realizacji „Programu szkolenia i współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo – województwa łódzkiego” który  wpisuje się w Ogólnopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Rokrocznie na realizację Programu samorząd województwa łódzkiego przeznacza dotację w wysokości 1,6 mln zł. W ramach tych środków dofinansowane jest szkolenie Wojewódzkiej Kadry Młodzików, przygotowanie i udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, udział i organizacja współzawodnictwa sportowego o zasięgu regionalnym, a także ogólnopolskim i międzynarodowym dla młodzików oraz juniorów i młodzieżowców.

 

Źródło: www.lodzkie.pl

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe