Przepędzić szkodniki

  • 05.03.2017, 19:51
  • Ene-asz
Przepędzić szkodniki
Wiosną zapachniało. Słoneczna pogoda zachęciła do spacerów. Można powiedzieć, że w lesie tłoczno się zrobiło. Niestety, duża ilość różnego rodzaju szkodników grasujących w okolicznych lasach sprawia, że spacer może stanowić męczarnię zamiast relaksu

Z konieczności usystematyzowania podzieliłem szkodniki na kilka grup, które w skrócony sposób postaram się scharakteryzować poniżej. Analiza ma oczywiście charakter uproszczony. Każda z grup i podgrup może przenikać się z inną tworząc kolejne kategorie. No może z wyjątkiem opisanego przeze mnie szkodnika naturalnego.

1. Szkodnik – posiadacz
 

Oczywiście, jak łatwo się można było spodziewać, najliczniejszą i zarazem najbardziej szkodliwą i dokuczliwą grupą wśród szkodników są tzw. Posiadacze.  Czym szczególnym wyróżniają się wśród innych? Przede wszystkim posiadaniem własnych domków oraz olbrzymich ilości śmieci. Nadmiar produkcji śmieci z kolei jest, jak wiadomo, cechą osób nastawionych na konsumpcjonizm. Dla nich słowo "natura" jest słowem obcym, ożywieni są dopiero widząc Centrum Handlowe, dopiero wśród plastiku czują się dobrze.

 

Posiadacze są zarazem oszczędni do granic możliwości. Oszczędzają na wszystkim czego nie można wystawić na pokaz, w tym na własnych śmieciach. To z ich powodu osiedlowe śmietniki pozamykano kiedyś na kłódki. To oni wywożą tony śmieci do okolicznych lasów, które nasze dzieci zbierają później w ramach akcji „Sprzątanie świata idiotów”. Trudno sobie przecież wyobrazić, że robią to mieszkańcy blokowisk. Co ciekawe, wprowadzona kilka lat temu ustawa śmieciowa niewiele zmieniła

 

2. Szkodnik – zmotoryzowany
 

Szkodnika zmotoryzowanego można by długo opisywać. Występuje on w wielu postaciach, rodzajach i gatunkach. W czasie wczorajszego spaceru spotkałem co najmniej trzy grupy.
 

  • Wszędowjeżdżacz


Pierwsza podkategoria to osoby, którym trudno rozstać się ze swoim ukochanym… samochodem. Dłużej wjeżdżają w las, niż po nim spacerują. Każda, wystarczająco szeroka ścieżka, każdy leśny dukt są dla nich autostradą. Samochody są wszędzie. Straszą resztki leśnej zwierzyny, rozjeżdżają ściółkę. Wszędowjeżdżacz niszczy co się da nie mając nawet świadomości ile szkód wyrządza. Ot, byle dalej.  

 

  • Endurogłupek
     

Jeżeli chcesz w ciszy pospacerować po lesie może się to okazać niemożliwe za sprawą tzw. endurogłupków, którzy z celowo niesprawnymi układami wydechowymi swoich motocykli mylą leśne i nadpiliczne ścieżki z torem motocrossowym. Enduroidiota może być także niebezpieczny. Słyszymy go ale on nie słyszy ani nie widzi nas. Może więc się zdarzyć, że wyskoczy niespodziewanie z leśnej ścieżki prosto na nas, co może skończyć się długotrwałym pobytem w szpitalu.
 

  •  Erotoflejtuch
     

Ta kategoria zbliżona jest do Wszędowjeżdżacza. Erotoflejtuch jest wszędzie. Spotkać go można zarówno blisko szosy, jak i w najgłębszych zakamarkach lasu. O ile nie przeszkadza mi widok pośpiesznie wciągającej majtki blondynki z wypiekami na twarzy, to już jej partner, który pozostawia po sobie zużytą prezerwatywę, opakowanie po nie niej, do tego stertę chusteczek higienicznych, wkładki higieniczne itd. budzi we mnie odruch wymiotny.

 

3. Szkodnik – wędkarz

 

W zasadzie nic mi do facetów siedzących z kijkami nad brzegiem rzeki. Niech sobie jeden z drugim siedzi, ile chce, skoro lubi. Tylko, na litość boską, czy za każdym razem musi zostawiać po sobie: butelki, reklamówki, kartony, paczki po papierosach i puszki po piwie? Wzdłuż całego brzegu rzeki spotykamy po prostu śmietnisko. Panowie "rybka rybką" ale trzeba po sobie sprzątać, nie uważacie?
 

4. Szkodnik naturalny
 

Szkodnika naturalnego pozostawiłem na sam koniec. Jest nim, a właściwie są nimi bobry. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo wzdłuż brzegu rzeki nie będzie ani jednego drzewa. Pilica może utracić całkowicie swój charakter. Szkoda, że odpowiednie urzędy zajmujące się ochroną środowiska nie zauważyły do tej pory problemu. 

Ene-asz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nie dla psa kieiłbasa
Nie dla psa kieiłbasa 16.03.2017, 20:17
Najlepiej w ogóle zabronić "dziadostwu" wstępu do lasu.

Nie udało się sprywatyzować, to przynajmniej nie wpuszczać nikogo poniżej dochodu 6000 zł!
Jaśnie Państwo z czerwonych domków, powinno mieć możliwość w ciszy kontemplować naturę.
I słusznie
I słusznie 16.03.2017, 21:35
Nawet sama europosłanka E.Bieńkowska powiedziała, że "za 6000 zł to pracuje albo złodziej, albo idiota", więc po co taki element wpuszczać do lasu. Jeszcze by mech wyżarli.
manniek
manniek 05.03.2017, 23:37
Pamiętam jakiś czas temu wszyscy się cieszyli, że bobry powróciły nad Pilicę bo miało to świadczyć o polepszeniu się jej czystości.
Tomasztm
Tomasztm 05.03.2017, 22:29
Tekst pisany przez typowego Tadeusza na emeryturze... Wszystko źle.
Słonce sie pokazało to wyszedł z sypialki na dwór i troche ponarzeka.
Lata już nie te, to erotoflejtuch irytuje jeszcze bardziej ;)
Troche luzu drogi Panie!
tomaszowianka
tomaszowianka 06.03.2017, 10:01
głupoty piszesz ,flejtuch przeszkadzają starym i młodym nieflejtuchom , emerytom i młodzieży,bzykaj sobie w domu i zupę ugotuj z tego co zostanie po szybkim numerku
Tomasztm
Tomasztm 06.03.2017, 10:52
Łoo odezwała się wyzwolona kucharka... :)
tomaszowianka
tomaszowianka 06.03.2017, 11:49
a co chcesz się załapać na taką zupę
cd
cd 16.03.2009, 14:05
a wystarczyłoby żeby każdy sprzątał po sobie i nie czynił tego, co jemu niemiłe...
kiki
kiki 15.03.2009, 21:19
A może zaprosić z miliard chińczyków...
Wyłapią wszystko,nawet muchy i komary.
Oj
Oj 05.03.2017, 21:45
kiki uważaj , bo mogą ciebie też złapać i co wtedy będzie . Złapią jak komara ! Lepiej Chinczyków do sprzątania po brudasach nie zapraszaj i sam próbuj i namierzyć !
fertek
fertek 15.03.2009, 20:44
beznadziejny tekst
zielu
zielu 15.03.2009, 20:08
Ja do przepędzania wezwałbym kapitana Bombę
fhdf
fhdf 15.03.2009, 19:05
<html></html>dfhdf h
kiki
kiki 15.03.2009, 18:20
KURCZE!!!ale sobie wymyślił.Rozpusta pąń i wina erotoflejtuszenia.Parasolkę na nim połamię,niech sie ma na baczności erotopismak.
york
york 15.03.2009, 17:43
Autor tekstu tak dokładnie opisał co robi erotoflejtuch, czyżby....?:)No i tylko z blondynkami? Szkoda!:( No i na dokłade jakieś zestresowane skoro dostają wypieków. Ale tak na powaznie
to po zimie wszędzie ukazuje się tylko sterta
śmieci!!! Niestety, najwięcej jest ich w lasach! Moim zdaniem zabrakło najważniejszego: śmiecio palaczy i szambo
wylewaczy!!!
kiki
kiki 15.03.2009, 15:46
Zadanie dla myśliwych do wykonania.Strzelać do każdego szkodnika.
Wolno myśliwym zabijac psy i koty,to szkodniki tym bardziej!!!
lolo
lolo 05.03.2017, 23:35
Myśliwi to też szkodniki...
? ?
? ? 15.03.2009, 15:29
Hahahah Prosze proszę! Najbardziej podoba mi sie opis erotoflejtucha!! Autor tekstu powinien się imieniem i nazwiskiem podpisać, bo to bardzo dobry, swobodny, luzacki i w 100% trafny felieton!!! Autorze, nie bój się euroflejtuchów!! My cię obronimy z chłopakami w lesie!

Pozostałe