Rak to nie wyrok

  • 11.12.2008, 01:13
  • Mariusz Strzępek
Rak to nie wyrok
Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. prof. Tadeusza Koszarowskiego oraz Ogólnopolski Programu Edukacyjnydla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich „Rak to nie wyrok” mają zaszczyt zaprosić na otwarte spotkania edukacyjne dla pacjentów i ich bliskich, które odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 14 w auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie przy ul. Rzecznej 7

W niedzielę, 14 grudnia o godzinie 14.00 w auli Publicznego Gimnazjum w Szczercowie przy ul. Rzecznej 7. odbędzie się otwarte spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki raka prostaty w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich „Rak to nie wyrok”. Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. profesora Tadeusza Koszarowskiego.

 

W ramach Programu „Rak to nie wyrok” mieszkańcy Szczercowa i okolic będą mogli wysłuchać specjalistów z dziedziny urologii i onkologii oraz zasięgnąć porady w kwestii metod leczenia raka prostaty. Wykłady poprowadzą lekarze specjaliści:
 

- dr n. med. Jan Bortkiewicz z Kliniki Urologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi – „Anatomia układu moczowo-płciowego oraz łagodny rozrost stercza, objawy i leczenie”,
- dr n. med. Jolanta Łuniewska-Bury z Ośrodka Onkologii Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi – „Rak prostaty – diagnostyka i leczenie”.

 

Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skonsultowania się bezpośrednio ze specjalistami w kwestiach dotyczących nowotworu prostaty, a także porozmawiania z członkami Stowarzyszenia „Gladiator” o ich doświadczeniach w walce z chorobą. Po części merytorycznej przewidziano drobny poczęstunek. Do udziału w spotkaniu zapraszają: przedstawiciele Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia „Gladiator” oraz Włodzimierz Strzelczyk, wójt gminy Szczerców, który zaangażował się w działania edukacyjne w zakresie profilaktyki związanej z nowotworem gruczołu krokowego.

 

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Pacjentów z Rakiem Prostaty i Ich Bliskich – „Rak to nie wyrok” powstał, aby przez edukację pacjentów wpływać na proaktywne zachowania mężczyzn w Polsce.  Głównym założeniem kampanii jest dotarcie do mężczyzn powyżej 45. roku życia i przekonanie ich, aby wzięli odpowiedzialność za swoje zdrowie świadomie stawiając czoło rakowi prostaty.

 

Z tego względu w całej Polsce organizowane są spotkania edukacyjne skierowane do mężczyzn, ale także ich rodzin. Oprócz budowania świadomości wśród mężczyzn chcemy bowiem docierać do ich bliskich – tak, aby również oni wiedzieli, w jaki sposób mogą wspierać i pomagać swoim mężom, ojcom czy braciom dotkniętym chorobą. Program Edukacyjny „Rak to nie wyrok” powstał dzięki połączonym inicjatywom Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty ”Gladiator” oraz Fundacji „Wygrajmy Zdrowie”. Partnerem strategicznym Programu jest firma Abbott Laboratories.


 

Dodatkowych informacji udziela:
 

Anna Tchorzewska
 

mail: [email protected]
 

tel. +48 22 828-20-66
 

W celu edukacji a także wymiany doświadczeń pacjentów i ich bliskich powstała strona internetowa www.rak-prostaty.pl. W ramach programu można również skorzystać ze wsparcia psychoonkologów dostępnych pod specjalnym numerem infolinii 0 801 081 909.  

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

japa
japa 14.12.2008, 19:22
tak prawda z nowotworem trzeba walczyc i nie koniecznie to musi byc wyrok

Pozostałe