Płace lekarzy z Tomaszowa

  • 21.01.2008, 12:00
  • Acid Burn
Płace lekarzy z Tomaszowa
Ile zarabiają i będą zarabiać lekarze z naszego szpitala?

Po zażegnaniu groźby ewakuacji szpitala w Tomaszowie poprzez zgodę na wszystkie warunki stawiane przez lekarzy sytuacja się unormowała. Placówka nadal tonie w długach, tylko że teraz robi to znacznie szybciej.

Przed kryzysem i późniejszą podwyżką pielęgniarka z 20-letnim stażem zarobiła 1927 zł brutto. Chirurg bez specjalizacji, bez dyżurów zarobił 2009 zł brutto (z dyżurami - 5459 zł brutto). Internista ze specjalizacją II stopnia z 17-letnim stażem, bez dyżurów zarobił 2818 zł brutto (z dyżurami - 5668 zł brutto). Zgodnie z zawartym porozumieniem, już od kwietnia ich płace wzrosną do 1,9 średniej krajowej. Specjalista z 20-letnim stażem będzie zarabiał 5500 zł brutto + 4000 zł brutto za trzy dyżury.

Niestety na te podwyżki szpitala nie stać. Przed wzrostem płac, na wypłaty dla lekarzy przeznaczano 2,3 mln zł miesięcznie a kontrakt z NFZ opiewa na 2,75 mln zł. Teraz placówka będzie wydawała więcej, niż zarabia. Przypomnijmy, że w tej chwili dług szpitala to ponad 60 mln zł. Tymczasem nie wiadomo czy lekarze za jakiś czas znowu nie zażądają podwyżek. Mają przecież w swoich rękach bardzo silną kartę przetargową - 100 tyś mieszkańców pow. tomaszowskiego, którzy gdzieś leczyć się muszą.

Acid Burn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 02.02.2008, 21:21
a wpisy stanislawa sa takie jak by byl przyjacielem dyrektora, i zoslal zatrudniony przez niego w kadrach w szpitalu, bo nie potrafi robic nic innego. a kaska na tych staniowskach co miesiac leci!!! i to duzo wieksza niz tych niedobrych doktorkow... pozdrawiamy cie stasiu, nasz specjalisto w sprawch ochrony zdrowia.
kiki
kiki 02.02.2008, 21:18
a napiszcie ile to wynosi za godzine? bo lekarz przed egzaminem specjalizacyjnym dostaje na reke tyle co pracownik McDonald's, czyli ok.10 zl.
stanisław
stanisław 01.02.2008, 22:56
Do wiadomości tych, którzy pytali ile się zarabia w tomaszowskim szpitalu. Jak się okazuje zarobki wyglądają następująco: ta słynna zasadnicza i te pokazywane paski i to, "że ja po 20 latach" to nie do końca prawda. Pobory pracowników:lekarzy, pielęgniarek, ratowników wyglądają tak, że podstawowa pensja pobierana jest w jednym terminie, składa się z kwoty zasadniczej (zaszeregowanie) i premii. Druga wypłata(inny)termin składa się dopiero z reszty dodatków, tj. nocne, świąteczne, wyjazdowych itd. Dlatego też niech Pan Dyrektor (lub Pańskie służby) zaprzeczą takiemu sposobowi naliczania wypłat dla tych grup i niech pokażą naprawdę ile wynoszą zarobki w tomaszowskim szpitalu.
pacjent
pacjent 28.01.2008, 23:05
Z tych 100 tys. mieszkańców to należy odjąć tych,którzy leczą się w Łodzi,Piotrkowie Tryb.,Bełchatowie,Warszawie i nie tylko tam.
kiki
kiki 27.01.2008, 20:37
a mnie tam sie wydaje, ze place placami, ale gdyby nie administracja szpitala, ktora stanowi wiecej niz 50% wszyskich pracownikow w szpitalu, oraz kolejni znajomi zatrudniani przez zmnieniajacych sie dyrektorow z nadania politycznego, co to maja po 5 swoich zastepcow (dyrektor od spinaczy, od remontow, od zamowien publicznych itd. itp.) to dlug szpitala bylby duzo mniejszy. nalezy zadac sobie pytanie kto w koncu wypracowuje kase w tej firmie? dlaczego w niepublicznych obojetnie jakich firmach, wystarczy jedna pani, co to odpowiada za papierki, i to nie jest zatrudniona na co dzien, tylko zjawia sie wtedy, kiedy jest potrzebna.
stanisław
stanisław 27.01.2008, 18:42
Stasiu, bo przynajmniej tak się określasz, do kogo piszesz. Jeżeli powołujesz się na informacje od szpitalnej księgowej i na jej informacjach polegasz, to na miłośc boską, skąd ten dług szpitala. Niech ta podająca się za szpitalną księgową poda naprawdę ile % kontraktu stanowią płace. Czy to nie jest logiczne. Kasa przydzielona na płace podzielona na na 700 pracowników = zarobki. Nich potem każda grupa zawodowa udowodni, że tyle nie zarabia. A może prawdza leży gdzie indziej, może PEWNA grupa zarabia tak dobrze., że to stanowi tak duży koszt.
stanisław
stanisław 27.01.2008, 16:02
o widze ze dyskusja sie rozwija. po wypowiedzi szpitalnej ksiegowej i wyprostowaniu danych co do szpitalnych plac, autor artykulu juz tak chetnie sie nie wypowiada. najpierw pisze populistyczny gniot, a jak przychodzi co do czego, to podkula ogon i glosu juz nie zabiera. pozdrawiam goraco autora!!!
kiki
kiki 27.01.2008, 15:40
w sumie tak...niech zlikwiduja, to dobry pomysl.uderzy to glownie w doktorkow.a co do dojazdow to obecnie i tak wiekszosc lekarzynow w naszym szpitalu dojazdza ze swiata.wiec niech likwduja.napewno nam sie poprawi.
beta
beta 27.01.2008, 10:47
bravo to może jednak niech zlikwiduja szpital w miescie to wtedy ci nedzni konowalowie beda tez musieli jezdzic dalej - ciekawe czy wtedy taka praca bedzie im sie oplacala z kosztami podrozy, np. do Łodzi? tylko tam juz chyba kilku lekarzy maja wiec nie wiem kto ich zatrudni... moze dyrektor powinien pomyslec o tym i tak latwo nie ulegac presji???? a co oni mysla ze sa wyspecjalizowanymi profesorami z kilkunastoletnim doswiadczeniem leczenia ciezkich przypadkow?takim naleza sie porzadne pieniadze, a nie lekarzynom od siedmiu bolesci...
kiki
kiki 24.01.2008, 14:01
mnie sie wydaje, ze chyba kazdemu pracownikowi najemnemu, a takim jest lekarz, jest z grubsza obojetne u kogo pracuje. podstawa jest kasa, ktora sie za robote dostaje. wiec czy to bedzie ten szpital, czy jakakolwiek inna placowka medyczna, to nie robi to nikomu roznicy. nie dziwie sie wiec, ze lekarze sa ostatnia grupa, ktora powinna sie martic czy szpital bedzie istnial czy nie. dadza sobie rade. gorzej moze byc z nami.
szpitalna ksiegowa
szpitalna ksiegowa 24.01.2008, 13:32
lekarz bez specjalizacji za miesiac grudzien w szpitalu na pasku ma napisane, ze dostaje 1810 zl brutto. po wszystkich potraceniach, na reke dostaje wiec 1368,47 zl.wiec nie wiem skad autorowi artykulu wzięło sie 2009 zl. a co do dyzurow, to nie kazdy siedzi w szpitalu dzien i noc. sa osoby co mialy 2 dyzury, a sa i takie co mialy 10. wiec tego typu uogolnianie, jest chyba lekkim naduzyciem.
kiki
kiki 24.01.2008, 10:24
aj waj mydkom-żydkom....strzykawie i konowałowi mowę odebrało.
pacjent
pacjent 24.01.2008, 08:14
a dane są pewnie przepisane z Titu który to dostał je od Starostwa Powiatowego; więc są prawdziwe, a jak ktoś jest "konowałem" a nie lekarzem to nie ma sie co dziwić że zarabia mniej, to samo sie tyczy pielegniarki - księżniczki, której sie nie chce ruszyć, tylko siedzi w pokoiku i telewizorek ogląda; kto pracuje ten zarabia, a kto zbija bąki niech sie nie dziwi, że zarabia mało
Maks
Maks 24.01.2008, 08:12
Wniosek z tego taki, że lekarzom są obojętne losy tego szpitala. Mysle, że przecież mają tą świadomośc iż spełnienie ich rządań oznacza to, że jeszcze kilka miesięcy i ten szpital upadnie całkowicie!
Acid Burn
Acid Burn 23.01.2008, 09:30
Do lekarza i pielęgniarki: podane przeze mnie dane są jak najbardziej prawdziwe. A to, że by zarobić w/w kwoty trzeba siedzieć cały dzień i całą noc (dyżury) to już nie moja wina. Ja TYLKO napisałem ile lekarze/pielęgniarki będą zarabiać po podwyżkach. Nie rozumiem co się Wam nie podoba w w/w. Jeśli jest gdzieś przekłamanie - napiszcie swoją wersje - wszystko się zweryfikuje i dojdziemy do konsensusu a głupią pyskówką nic nie zdziałacie - proszę zatem o fakty a nie puste słowa.
dyrektor
dyrektor 23.01.2008, 09:00
i dobrze. w innych szpitalach lekarz za mniej niz 50 zl za godzine nie chce nawet palcem kiwnac.wydaje mi sie ze nawet jak firme im zamkna to szybko sobie znajda prace gdzie indziej.a my pacjenci zostaniemy na lodzie
lekarz&pielegniarka
lekarz&pielegniarka 23.01.2008, 08:56
czlowieku, jak nie wiesz ile zarabiaja chirurdzy czy pielegniarki w tym szpitalu, to nie pisz takich bzdur.co ty chcesz tym gniotem swoim osiagnac? na co liczysz?jestes zainteresowany ile sie zarabia w szpitalu, przyjdz, zapytaj to ci powiem. a potam dopiero napisz prawde. zeby zarobic tyle co piszesz to trzeba nie wychodzic ze szpitala i pracowac non-stop.
stanisław
stanisław 22.01.2008, 23:29
kiki ale ruch w tej materii, szpital sprywatyzują lada chwila a zobacz ile opinii na ten temat na tym wątku. Ty bidulko(u)i ja, tośmy se pogadali o szpitalu, sorki o likwidacji szpiatala
pacjent
pacjent 22.01.2008, 22:54
potrzebuję dobrego lekarza internisty lub wewnętrznego, znajdę takiego w naszym mieście???
kiki
kiki 22.01.2008, 10:11
@stanisław:)każdy głupiec umie liczyć.działania "ekonomiczne" - wbref EKONOMI muszą zakończyć się wielką klapą.niestety,wykształciuchy nie dorośli do roli jaką powierzyło im społeczeństwo.obawiam się,że koniec działalności szpitala w tej formie,jest bliski i nieunikniony.kto zechce generować wirtualne długi(ponad 60 mln.):)płacic za nie...w takiej sytuacji nawet głupiec przeistacza się w mędrca.

Pozostałe