Kupcy są wściekli

  • 04.10.2007, 15:28
  • Acid Burn
Kupcy są wściekli
Pierwsze głosy sprzeciwu dla Galerii Mazovia.

Niedawno pisaliśmy, że brytyjska firma deweloperska Parkridge zamierza do 2009 roku na terenie dzisiejszej "Mazovii" wybudować nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Nowe centrum zatrudni ponad 1000 osób! W znaczący sposób zmniejszy się zatem bezrobocie w Tomaszowie. Budowa centrum przyniesie miastu wiele korzyści - swój blask odzyskają m.in. opuszczone dziś piękne i stylowe po fabrykanckie budynki, które zostaną odrestaurowane. Znikną rudery na rogu Barlickiego (mieszkańcy kamienic od numeru 1 do 19 oraz właściciel apteki już dostali pismo, w którym informuje się ich o wypowiedzeniu umowy najmu) i miasto w końcu odżyje architektonicznie.

Pomysł budowy nowego centrum nie spodobał się tomaszowskim kupcom, którzy podczas ostatniej sesji rady miejskiej ostro protestowali przeciwko budowie nowego centrum handlowego. "To skandal! Sprzedaliście nas! Pamiętajcie, że żyjecie z naszych podatków!" - krzyczeli.
 

Związek Kupców stwierdził, że nowy obiekt totalnie ich zniszczy. Właściciele przeróżnych kramów i sklepów są zdruzgotani - boją się, że po tym jak Galeria "ruszy" oni stracą pracę i nie będą mogli dalej prowadzić swojego interesu.
 

Kupcom nie udało się zablokować projektu zmian w zagospodarowaniu terenu fabryki przy ul. Barlickiego tak jak zrobili to z terenem, gdzie obecnie stoi "Lidl" a na którego miejscu miała powstać mini-galeria tomaszowska.

Swoich obaw w związku z budową Galerii Mazovia nie kryją mieszkańcy kamienic przy ul. Barlickiego. Ludzie ci obawiają się, że miasto nie zapewni im mieszkań zastępczych, albo że będą one w gorszym stanie niż te, w których obecnie mieszkają. Jak to wszystko będzie wyglądać? Przekonamy się już niedługo...

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no
no 11.10.2007, 01:37
wlasnie dlatego TM sie nie rozwija :( oby sie nie stalo tak ze plany galeri legna w gruzach
Żołnierka
Żołnierka 10.10.2007, 17:18
Miejsc pracy, owszem, będzie dużo, ale szkoda tylko, że u zagranicznej firmy, jeśli się nie mylę. W z polskimi pracownikami zagranicznych firm wiadomo co się robi...
Szkoda, że większość inwestycji, nie tylko w Tomaszowie, nie jest inwestycjami polskimi...
WSZ
WSZ 06.10.2007, 09:48
Tylko że nie myślą o tych ludziach że kolejne ~1000 osób może pozyskać pracę.. liczą się tylko Oni... ze swoich maleńkich śmierdzących sklepów.. Ja bym sie nimi w ogóle nie przejmował.
michał
michał 05.10.2007, 13:31
Takie pytanko - jeśli kupcy są przeciw to może proponują coś zamiast Galerii?
Piotrek
Piotrek 05.10.2007, 12:09
Tomaszowianie potrzebuja nie tylko miejsca gdzie nie tylko zrobią zakupy ale tez bedą mogli odpoczać spotkac się ze znajomymi. Plac Narutowicza (baza) tego nie zapewni.
wiki
wiki 05.10.2007, 00:30
najgłośniej krzyczą ci którzy mają najwyższe ceny i najmarniejszy asortyment. Rozwijać się drodzy państwo, konkurować - nie ceną to jakością. W marketach np.są stoiska z wędliną i owocami, a tam nikt ich nie kupuje tylko na straganach i w sklepach prywatnych-czyli da się konkurować.
WSZ
WSZ 04.10.2007, 21:37
A ludzie potem narzekają że w Tomaszowie nic nie ma..No tylko się śmiać :)
Mają racje , niech nic nie będzie.Ale niech nie zrzędzą w autobusach że nic nie ma. A na zakupy to trzeba jeździć do Łodzi bo tu co każda baba se kupi to na drugi dzień inna już w tym chodzi.
JurekP
JurekP 04.10.2007, 21:12
Mieszkam w mniejszym mieście od Tomaszowa, mimo to marketów jest więcej i planowana jest budowa nastętnego. Miejscowi kupcy także protestowali a jak się okazało żaden nie zbańczył, przeciwnie jest ich więcej. A że konkurencja większa to dla mieszkańców lepiej.
mieszkaniec TM
mieszkaniec TM 04.10.2007, 18:15
czy jest jakiś pomysł w tym mieście który kupcom się podoba? przecież ci ludzie którzy podobno płacą takie duże podatki nie widzą nic poza swoją kasą! każda inicjatywa wg nich jest zła! boją się że otwarcie nowych sklepów sprawi że ich rzeki przestaną mlekiem i miodem płynąc! skończy się windowanie cen! tomaszów jest "biedym" miastem a cent mamy większe niż w łodzi czy warszawie. mam nadzieję że w końcu to miasto przestanie tańczyć do ich muzyki!!!
nick
nick 04.10.2007, 17:48
kupcy protestowali juz przy leader price, championie, tomaxie i nie wiem czym jeszcze. wybudowali te sklepy i kupcy jakos sobie dalej radza. wiec odpusciliby sobie te szczekanie
stasiek
stasiek 04.10.2007, 16:57
to niech otworzą swoje stoiska np w przyszłej galerii
varan
varan 04.10.2007, 16:13
ciekawe czy koza (jeszcze na wiosnę idąc do starostwa ją tam widziałem) z rogu Barlickiego i Warszawskiej też dostanie lokal zastępczy ;) ?
...
... 04.10.2007, 15:38
No tak... Jak już w Tomaszowie ma być coś lepszego, no to nie, bo po co.?

Pozostałe