Koniec "Budowlanki"?

  • 06.09.2007, 06:08
  • Acid Burn
Koniec "Budowlanki"?
Zarząd Powiatu z uwagi na zbyt małą liczbę uczniów postanowił nie formować nowej, I klasy Technikum nr 4 przy ZPSZiO przy ul. Farbiarskiej.

"Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód a jednocześnie mieć pełne przygotowanie ogólnokształcące? Nasi absolwenci podejmują naukę w uczelniach wyższych całego kraju! Będąc technikiem budownictwa możesz założyć własna firmę budowlaną! Współpracujemy z renomowanymi firmami branży budowlanej, które proponują szeroką ofertę pracy naszym absolwentom!" - takimi słowami witała kandydatów na uczniów oficjalna witryna internetowa popularnej "Budowlanki". Niestety z uwagi na rozporządzenie Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu nie utworzono nowej, I klasy a co za tym idzie szkoła nie "wyprodukuje" już kolejnych "budowlańców".

Według założeń Starostwa, każda klasa musi liczyć co najmniej 30 uczniów. Do "Budowlanki" zgłosiło się 25. O tym, że klasa może nie powstać informowano rodziców dzieci jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. W związku z tym uczniowie musieli dosłownie w ostatniej chwili szukać nowej szkoły. Wydział Edukacji, Kultury i Sportu twierdzi, że w różnych typach szkół powiatu tomaszowskiego jest jeszcze blisko 100 wolnych miejsc - szkoda tylko, że żadna z nich nie oferuje tego, co "Budowlanka".

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

aaa
aaa 06.09.2007, 18:36
no tak. ale taka szkoła tez w tomaszowie potrzebna. przynajmniej ci ludzie którzy nie sia tak zdolni mogli zdobyć jakiś zawód. a teraz gdzie pójdą? samochodówka? ale ile ludzi tam sie zmieści? a fryzjerki gdzie pójda? piekarze? moim zdaniem bez sensu.
....
.... 06.09.2007, 18:25
Normalnie kolego ... Szkola jak kazda inna
uczen
uczen 06.09.2007, 14:39
nie wiem jak mozna to nazywac szkola...
dawny uczen TG
dawny uczen TG 06.09.2007, 13:27
od lat wspolpracowali i wspolpracuja jestem bylym uczniem i sporo moich kolegow i koleżanek pracuje dzieki tej szkole
WSZ
WSZ 06.09.2007, 10:46
LOL LOL " Chcesz zdobyć atrakcyjny zawód ", "Współpracujemy z renomowanymi firmami branży budowlanej " nie oszukujmy sie :)

Pozostałe