Bezpieczna gmina Ujazd

  • 20.10.2018, 11:59
  • Mariusz Strzępek
Bezpieczna gmina Ujazd
II edycja odblaskowej akcji „Bezpieczna gmina” odbyła się 15 października na rynku w Ujeździe.


O tym, że bezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza podczas jesiennych szarug jest niezwykle ważne nie trzeba nikomu przypominać.  Pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeżeli pieszy używa odblasków, wówczas jest zauważalny już z odległości 150 metrów. Często taka opaska odblaskowa noszona na ramieniu może uratować nam życie.

 

Stąd pomysł Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, aby takie gadżety rozdawać mieszkańcom gminy Ujazd. W akcję chętnie włączyli się policjanci z ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz policjanci z Komisariatu Policji w Rokicinach.

 

Cotygodniowy rynek w Ujeździe przyciąga tłumy kupujących, jest to więc idealne miejsce, by taką akcję przeprowadzić.  Mieszkańcy z uśmiechem na ustach dali się „oznakować”. Akcja „Bezpieczna gmina” niewątpliwie doczeka się kolejnych edycji, bo  noszenie odblasków przez uczestników ruchu drogowego jest niezwykle ważne.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe