I sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego

  • 22.11.2018, 21:34 (aktualizacja 27.11.2018 14:15)
  • Joanna Sztymelska
I sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego
W czwartek, 22 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła się I sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego kadencji 2018-2023.

 

Przewodniczący senior, czyli najstarszy wiekiem radny, Mirosław Banasiak, otworzył I sesję tej kadencji. 


Na sesji obecni byli wszyscy 23 radni wybrani na tę kadencję 2018-2023. Wszyscy wspólnie powtarzali słowa ślubowania.

 

"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec narodu polskiego, strzec suwerenności i interesów państwa polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli. Przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."


Następnie każdy radny wymieniony z nazwiska powiedział słowo: ślubuję. Każdy ślubujący mógł po słowie "ślubuję" dodać "tak mi dopomóż Bóg". 

 

 

Po uroczystym ślubowaniu radni zadecydowali przerwać obrady do wtorku, 27 listopada 2018 roku 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (28)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

absolwent
absolwent 4.12.2018, 08:21
Pamiętam, jak Pan Żegota pchał się do polityki i młodzież z III LO autokarami na prawybory do Piotrkowa woził... Nazywał to wtedy żartobliwie "demokracją sterowaną"
lx
lx 4.12.2018, 08:15
Niesamowite, nawet Strzępek garnitur założył... święto
gringo
gringo 5.12.2018, 22:00
Godna reprezentacja ludzi.
szkoda
szkoda 23.11.2018, 23:07
W czerwonych spodniach na Radę 80 tysięcznego powatu? Do cyrku Pan przyszedł Panie Pawle Łuczak z PO?


Coś chyba jest nie tak.

Endriu
Endriu 27.11.2018, 14:44
Powinien być na czarno i bez usmiechu.Takie nasze tradycje????
Ten kolor spodni wlasnie jest na topie.
:(
:( 28.11.2018, 04:00
To jest urząd, a nie bazarowa rewia. W pomieszczeniu jest godło, za jakiś czas nie będzie zdejmował czapki... Też będzie "aktualny top"? Pajac.

Co pokazują dokoumenty urzedowe z 1918 roku przypominane z okazji 100 lecia niepodległości, w tym odezwy samego Piłsudskiego, powstanie państwa polskiego odbierali "umiarkowanie szczęśliwi" najdelikatniej mówiąc. Teraz historie przedstawiają jako pasmo ich bohaterstwa i lojalności wobec RP. Ale intencje było wiadać właśnie w tych nastrojach, gdy nie była jeszcze jasna przyszłość miast na wschodzi w których czasem 30-40 procent mieszkańców.

W Izraelu pewnie przyszedł by właśnie w stonowanych kolorach. Taka jest i to nie tylko nasza ale i ich tradycja dress code'u w miejscach które symbolicznych. Ja to postrzegam jako lekceważenie z reguły obcego mu polskiego otoczenia. Szkoda. Nie pierwszy raz, ale za każdym razem szkoda.

Jaką wyższość on tym pokazuje? Absolwenta studiów rolniczych? Czy akwizytora drogich filtrów do wody, zwyczajnie zbędnego badziewia.

Potem udają zdziwienie gdy ludzie przestają ukrywać niechęć do nich.
ten sam co "szkoda"
ten sam co "szkoda" 24.11.2018, 00:32
Nawet 90 tysięcznego powiatu.

93 998 wyborców - dane PKW (za Portal Samorządowy)
Wyborca
Wyborca 23.11.2018, 21:06
Ten co sie do srolkow mial nie pchac...wnioski zglasza. Ciekawe w czyim imieniu?
robot
robot 23.11.2018, 23:01

Komentarz zablokowany

Zapraszamy do naszej redakcji, wyjaśnimy to w sposób organoleptyczny

mieszkaniec
mieszkaniec 23.11.2018, 11:20
Kto będzie Starostą? mieszkańcy gorączkowo oczekują na wybrańca losu!
ABC
ABC 22.11.2018, 22:01
Kowalewski (starzec z bródką, w brązowej marynarce) mimo, że się nie dostał, wpycha się przez nikogo  nie zapraszany.

Wiem, żę formalnie może każdy przyjść, ale ten facet mógłby już sobie darować. Obraża tomszowian, prawie na równi z Agnieszką Łuczak.

Gdy brakuje mu argumentów wraca do dzieciństwa i młodości w Łodzi... jakby to teraz miało jakieś znaczenie.
Ale sygnał poczucia wyższości jest. Parę miesięcy temu powoływał się na znajomości z ojcem młodej, seksownej aktorki Zofii Wichłacz.

un mieszkał z jej ojcem w tej samej kamienicy, wiec posrednio mial wplyw na urodę dziewczyny i talent.

Kowalewski Prometeusz dla Tomaszowa.
Stary zarozumialec.
Dziękuję
Dziękuję 22.11.2018, 21:51
"sumiennie wykonywać obowiązki wobec narodu polskiego"

Przyznam szczerze, że nie znałem tekstu ślubowania. To że jest tam ten fragment, ze szczególnym uwzgędieniem NARODU polskiego, jest miłym zaskoczeniem.

Dziękuję.

Pozostałe