×

„Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele dobrego powoduje !!”

  • 24.11.2018, 10:53
  • Mariusz Strzepek
„Uprzejmość i uśmiech nic nie kosztuje, a tak wiele dobrego powoduje !!”
Nie da się zaprzeczyć stwierdzeniu, że uśmiech wiele murów burzy, a uprzejmość jest przejawem życzliwości. Niestety przeciętny człowiek żyjąc codziennie w biegu,  zapomina o koniecznych miłych gestach, dobrych uczynkach i wzajemnym szacunku wobec bliźniego.

Dając uśmiech innej osobie, wypowiadając częściej, wszystkim znane „magiczne słowa”, jesteśmy w stanie rozświetlić ludzkie życie, nawet w  dni ponurej słoty, czy zimowej zawieruchy .

 

Dzień Życzliwości przypadający 21 listopada jest wyjątkowo miłym dniem, ponieważ jest to dzień pozdrowień , dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

 

W trosce o dobry klimat i wzajemne relacje, w trosce o budowanie wartości ponadczasowych, społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 postanowiła dzień 21 listopada przeżyć w myśl idei Dnia Życzliwości. Nauczyciele radośnie pozdrawiali uczniów i prowadzili z uczniami tematyczne rozmowy. Uczniowie z uśmiechem witali nauczycieli, eksponowali refleksyjne cytaty i stworzyli drzewo życzliwości, które ubrali w liście podziękowań i postanowień. Każdy członek społeczności szkolnej dla którego życzliwość, dobro, przyjaźń coś znaczy w Dniu Życzliwości, czyli w środę założył coś żółtego lub ozdobił swoje ubranie żółtą buźką, symbolem dobrych życzeń dla innych i uśmiechu.

 

Trzynastkowicze wyszli również z życzeniami do mieszkańców naszego miasta, którym życzyli  wszelkiej pomyślności, codziennego uśmiechu oraz wielu dobrych gestów i uczynków kierowanych w świat oraz  powrotu do nich tego dobra ze zdwojoną siłą.

 

Tekst/zdjęcia APW

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe