×

Młodziczki MUKS Dargfil z brązowym medalem

  • 26.11.2018, 23:34 (aktualizacja 26.11.2018 23:37)
  • Mariusz Strzepek
Młodziczki MUKS Dargfil z brązowym medalem
Młode piłkarki MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki zdobyły w ostatnią niedzielę w Łodzi brązowy medal mistrzostw województwa młodziczek. Trzecią najlepszą strzelczynią ligi została jedna z nich - Anita Dzięcioł.

W Lidze w tym sezonie uczestniczyło 5 drużyn reprezentujących najprężniej działające ośrodki kobiecego futbolu w województwie łódzkim.
Młode tomaszowianki rozegrały 4 turnieje w ramach mistrzostw i do ostatniego z nich rozgrywanego na obiektach SMS Łódź, zajmowały 2 miejsce w tabeli.

 

Na piłkarki MUKS Dargfil w meczu o srebro czekała drużyna Kaja Opoczno. Po 3 turniejach mieliśmy 3 pkt więcej i lepszy bilans w meczach bezpośrednich oraz więcej strzelonych bramek . W meczu, który rozgrywał się w trudnych warunkach pogodowych, do przerwy remis dawał nam 2 miejsce w tabeli. Druga połowa to seria nieporozumień w szykach obronnych i tracąc 4 gole, jednocześnie spadamy na 3 pozycję . Dziewczęta w 4 turniejach zgromadziły 27 pkt , rozegrały znakomite spotkania z wyżej notowanymi i o rok starszymi rywalkami. Ten medal naprawdę należał się dziewczynkom. Od początku sezonu zrobiły ogromny postęp, a miały o tyle trudniej, że w poprzednich rozgrywkach jedynie trzy zawodniczki grały w lidze wojewódzkiej młodziczek. Dla pozostałych był to debiutancki sezon. Ogromnie cieszy znakomita atmosfera w drużynie i rosnące zainteresowanie grą wśród nowych zawodniczek. W połowie rozgrywek wypadła ze składu na skutek kontuzji , kluczowa zawodniczka –Alicja Warych.

 

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki : ŚMIECHOWICZ OLIWIA, DZIĘCIOŁ ANITA, POLEWCZYK EWA, GRAMIAK AMELIA, SKRZYPCZYK JULIA, SYNOWIEC MAJA, PIWOWARSKA JOANNA, TKACZYK JOANNA, JAROS MILENA, BOGUCKA JULIA, BUJACZ JULIA , WODZYŃSKA SANDRA, AMELIA PLICHTOWICZ, DĘBIEC NIKOLA, MADEJSKA AMELIA , WARYCH ALICJA,
trener JACEK MATYSZEWSKI , prezes DARIUSZ KWIATKOWSKI

 

Końcowa kolejność: 
1. UKS SMS Łódź 48 pkt 
2. KKS Kaja Opoczno 27 pkt bramki 23-22
3. MUKS Dargfil Tomaszów Maz. 27 pkt bramki 32-32
4. UMKS Ostrovia Ostrówek 11 pkt 
5. PTC Pabianice 3 pkt

 

Spośród naszych zawodniczek Anita Dzięcioł , z 22 golami na koncie została trzecią z najlepszych strzelczyń Ligi . Anita jest również zawodniczką kadry wojewódzkiej z debiutem w kadrze w tym sezonie.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe