Wybrany nowy Zarząd Powiatu Tomaszowskiego

  • 27.11.2018, 23:36 (aktualizacja 28.11.2018 22:32)
  • Joanna Sztymelska
Wybrany nowy Zarząd Powiatu Tomaszowskiego
We wtorek, 27 listopada 2018 roku, na I sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego wybrany został nowy Zarząd Powiatu. Starostą Powiatu Tomaszowskiego został Mariusz Węgrzynowski, wicestarostą - Leszek Ogórek i członkami Zarządu Powiatu zostali: Elżbieta Łojszczyk, Marek Kubiak i Michał Czechowicz.

Na przewodniczącą Rady Powiatu Tomaszowskiego radni wybrali Wacławę Bąk, a wiceprzewodniczący, to: Krzysztof Biskup i Marek Kociubiński.

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Behemoth
Behemoth 29.11.2018, 08:37
Biada temu powiatowi , teraz czarni bracia maja nieograniczony dostęp do jego kasy.....
zaPiSek
zaPiSek 28.11.2018, 14:47
Kukliński to chociaż na mecz AZS - Lechia do Częstochowy pojechał, a Węgrzynowski pojedzie co najwyżej na Jasną Górę. Ot, taka mała różnica.
zyx
zyx 28.11.2018, 15:53
Służbowo w delegację i jeszcze bilet gratis lub kupiony za publiczne środki. Tak to i ja mogę na każdy mecz pojechać nawet do Padwy.
zaPiSek
zaPiSek 28.11.2018, 16:08
Taa! Już widzę jak by ci się chciało. Akurat koszta są najmniejszym problemem w takich sytuacjach. Największym problemem jest chęć uczestnictwa w takiej imprezie, a nie wszystkim się chce. Po prostu.
Andrzej Kiermas
Andrzej Kiermas 28.11.2018, 13:48
Jak zwykle malkontentów nie brakuje. Ja natomiast wszyskim wybranym gratuluję i goroco i serdecznie życzę sobie , mieszkańcą miasta i powiatu by ich praca przyniosła wspaniałe efeky a nie spory i waśnie.
W IMIENIU WŁASNYM i SENIORÓW KSS "PASJA" SERDECZNE GRATULACJE I ŻYCZENIA OWOCNEJ PRACY !
xxx
xxx 28.11.2018, 13:20
Panowie Węgrzynowski i Ogórek są osobami znanymi w światku tomaszowskiej "polityki". Może ktoś z internautów napisze coś bliższego na temat pozostałej trójki z Zarządu. Czym się wyróżnili w pracy zawodowej czy samorządowej, że doświadczyli takiego zaszczytu?
radny
radny 28.11.2018, 12:05
Panie Mariuszu, czy to już koniec Pana Zarychty i jego zabawy w szpital? Czy nowy Zarząd zajmie się Tomaszowskim Centrum?
ana
ana 28.11.2018, 11:42
podobno ustalenia były inne, ale przyjechał Macierewicz i kazał zrobić po swojemu
J.P.
J.P. 28.11.2018, 11:02
To jest właśnie efekt zabawy w małomiasteczkową politykę. Czy w tej zabawie znajdzie się choć troszkę czasu na odpowiedzialne zarządzanie powiatem? Stołki rozdzielone ... paniska się rozsiedli, kasa zapewniona, teraz zadbać trzeba o najbliższych ... wyborcy w głębokim poważaniu ... spokój na prawie pięć lat. Obym się mylił.
LPR rządzi. Niestety.
LPR rządzi. Niestety. 28.11.2018, 10:44
Jak pozostać mieszkańcem Tomaszowa Mazowieckiego i jednocześnie wyprowadzić się z powiatu tomaszowskiego? Oto jest pytanie.
Jestem na NIE takiemu Zarządowi
Jestem na NIE takiemu Zarządowi 28.11.2018, 10:13
Wicestarosta i Zarzad Powiatu nie dostali poparcia od mieszkańców, nie dostali się do Rady, ale jak widać nie zginą😀 czy to nie dało do myślenia, ze skoro w wyborach na nich nie głosowano to z jakiegoś powodu wyborcy, Tomaszowianie ich nie chcą ?!??! Do Zarządu powinny być wybrane osoby z Rady!!!
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 28.11.2018, 10:41
Jest dokładnie odwrotnie. Zarząd Powiatu łącznie ze starostą powinien być spoza Rady. Osobiście za tym optowałem. Zarząd zlożony z radnych jest praktycznie nieodwoływalny.
:))
:)) 28.11.2018, 11:13
Rada jest wybrańcami mieszkańców, to my ich wybieramy (w jakimś tam sensie zatrudniamy), dajemy im swój głos poparcia, a skoro nie chcieliśmy Pana Ogórka, Kubiaka itd. to nie powinni oni pracować dla/ w imieniu mieszkańców. Chyba dostali jasny przekaz, że jesteśmy dla nich na NIE to powinni sami odpuścić albo starać się w inny sposób przekonać mieszkańców, że warto na nich oddać swój głos,a nie pchać się na jeszcze wyższe stołki. Widocznie w poprzedniej kadencji nie zrobili niczego co by spowodowało, że nadal powinni być naszymi przedstawicielami.
A teraz Zarząd byłby odwoływalny? kto sam swoich odwoła skoro została zawarta niby koalicja? przecież to i tak wszystko PIS tylko z kilku powodów podzielili się na dwa ugrupowania ...no bez żartów
Moim zdaniem starosta tak jak i prezydent powinien być wybierany w bezpośrednim głosowaniu mieszkańców powiatu, analogicznie do wyborów prezydenckich również wicestarosta, a nie układy, układziki i inne osobiste sympatie
question
question 28.11.2018, 11:11
A to, że wyborcy podziękowali za pracę (czytaj wypowiedzieli umowę) panu z poprzedniego zarządu, to nie dało do myślenia? Widocznie dla takiego pracownika vox populi powiedział NIE! A jednak mimo to w dalszym ciągu elektorat - wbrew sobie - będzie mu płacił (jeszcze wyższe niż dotąd) wynagrodzenie. Jak za starych czasów było powiedzenie "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera" tak dzisiaj można powiedzieć "Nie wiedza lecz chęć szczera zrobi z ciebie starosty pomagiera"
Mariusz Strzępek
Mariusz Strzępek 28.11.2018, 11:20
Akurat Leszek Ogórek miał doskoknały wynik. Zebrał więcej głosów niż część osób, które weszły do rady. System D'hondta nie dał komitetowi drugiego mandatu w okręgu. Więc argument nie tylko nie trafiony ale wręcz nieuczciwy
question
question 28.11.2018, 13:31
Jeżeli mówimy o uczciwości systemu to najbardziej uczciwym jest system wyborów bezpośrednich JOW. Każdy inny w jakimś sensie będzie nieuczciwy.
q
q 28.11.2018, 12:00
Pan Ogórek chcę wierzyć, że będzie się starał choć nie wiem czy trochę, nie za wysokie stanowisko. A pozostali członkowie Zarządu? Pan Kubiak 6 (na 10) miejsce w swoim okręgu , Pan Czechowicz 193 glosy (2,34%) Pani Łojszczyk lepiej - 596 (6,62%) ...Panowie trochę słabo...tu chyba nie sposób si nie zgodzić
xyz
xyz 28.11.2018, 11:38
O doskonałym wyniku możemy mówić w przypadku gdy kandydat uzyskał ponad 1000 głosów. A wynik pana Ogórka nie był doskonały, a jedynie zadowalający. A jak widać to za mało, żeby być radnym, ale wystarczająco żeby zostać wicestarostą. A stwierdzenie, że system nie dał komitetu drugiego mandatu jest trochę dziwny. To nie system daje mandaty, to ludzie wyrażają swoją wolę.
Swietnie!
Swietnie! 28.11.2018, 04:08
W koncu w pelni polski zarzad.
CBA
CBA 28.11.2018, 00:15
Co to za asy?

Pozostałe