Konferencja prasowa z udziałem Antoniego Macierewicza

  • 28.11.2018, 21:30 (aktualizacja 28.11.2018 22:33)
  • Joanna Sztymelska
Konferencja prasowa z udziałem Antoniego Macierewicza
We wtorek, 27 listopada 2018 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął minister Antoni Macierewicz. Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Mirosław Kukliński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Piotr Kagankiewicz, przewodniczący Komitetu Wyborczego Wyborców "Wszyscy Razem", radni Prawa i Sprawiedliwości, radni KWW Marcina Witko i radni KWW Wszyscy Razem.

- Chciałbym poinformować, że te trzy środowiska zawierają porozumienie koalicyjne, które ma wyłonić władze powiatu zarówno w sensie wykonawczym, jak i uchwałodawczym - powiedział na wstępie konferencji Mariusz Węgrzynowski i oddał głos Marcinowi Witko.

 

- Szanowni Państwo, to ważny dzień dla naszego powiatu, w tym dla największego i jedynego miasta, dla Tomaszowa Mazowieckiego. Dzisiaj, mam nadzieje, że zostanie skonsumowane porozumienie podczas najważniejszego aktu, jakim jest głosowanie radnych nad budową zarówno nowego kształtu Zarządu Powiatu jak i prezydium Rady Powiatu na czele z przewodniczącym. Jest to niezwykle ważne dla dynamicznego, prawidłowego rozwoju miasta i powiatu tomaszowskiego. Jestem przekonany, że nowo wybrany dzisiaj Zarząd sprosta wszystkim wyzwaniom tym, które są przed nami - powiedział Marcin Witko.

 

 

- Mnie tylko przyjdzie potwierdzić i zadeklarować naprawdę wielką satysfakcję i radość z tego wspólnego działania wszystkich środowisk Zjednoczonej Prawicy, skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości, tutaj w Tomaszowie Mazowieckim. Cieszę się z tego zwycięstwa, cieszę się z tego porozumienia i łączę wielkie nadzieje z działaniem władz powiatowych, które zostaną dzisiaj wyłonione rzeczywiście działaniem, które powinno się skupiać wokół tych trzech dziedzin, o których tu było mówione już: infrastruktury, dróg, uporządkowanej, dającej możliwość skutecznego i bezpiecznego komunikowania się Tomaszowa Mazowieckiego z całą Polską. Po drugie to jest kwestia służby zdrowia. Rozwój tej dziedziny dla mieszkańców jest szczególnie istotny, podobnie, jak ta trzecia dziedzina, o której tutaj była mowa, to znaczy szkolnictwo. Szkolnictwo zarówno to, które jest podległe bezpośrednio i zależne od działania struktury samorządowej, jak i to, które jest związane z wysiłkiem samych obywateli, myślę tutaj o szkolnictwie katolickim - powiedział Antoni Macierewicz. Wspomniał też o wybudowanej pierwszej w Polsce Arenie Lodowej i pochwalił współprace z 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej. 


- Chciałbym złożyć podziękowania i wyrazić słowa radości, że te dwa komitety, które tak naprawdę wygrały wybory w  samorządzie powiatu tomaszowskiego, zaprosiły nasz malutki komitet "Wszyscy Razem" do współpracy. Jasno było podkreślone, że te dwa komitety chcą skorzystać z naszych doświadczeń w  pracy w Starostwie Powiatowym, doświadczenia w zarządzaniu powiatem tomaszowskim przez długi czas, bo ponad 8 lat, doceniając te właśnie rzeczy, które udało nam się zrobić - powiedział Piotr Kagankiewicz na temat współpracy politycznej, która rozpoceła się tego dnia. 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hit
Hit 5.12.2018, 15:22
Nowe autobusy, a serwis i naprawa nadal odbywają się w Piotrkowie Tryb. Bo tak jest taniej ? .Kiedy zostanie uruchomiona stacja obsługi w Tomaszowie Maz.Takie nowe to może MZK udostępni dane dotyczące awaryjności i co będzie jak skończy się gwarancja.A co do "Manów" to nadal jeżdżą .
Szok
Szok 5.12.2018, 01:26
Proponuję posłuchać kilka razy, tego bełkotu obłąkanego Antoniego...A i tak, to cud,że nie wspomniał nic o Smoleńsku...Poza tym panowie tłumaczą , jak udało się wydymać wyborców.Szok!Szczęść boże.Idź wreszcie na leczenie dobrowolnie.
X
X 3.12.2018, 17:30
Pan Kagankiewicz mnie zawiódł. Głosowałem na jego komitet licząc, że chcą słuchać mieszkańców a nie rozkazów z nowogrodzkiej. WSTYD!
J.P.
J.P. 29.11.2018, 21:08
W poprzedniej kadencji samorządy: miejski i powiatowy, dawały sobie dobrze radę bez udziału Pana A. Mocne wejście tego Pana w tomaszowski układ może jedynie zaszkodzić miastu i powiatowi. Po pierwsze, A. zawsze będzie optował za interesami Piotrkowa, a interesy te z reguły są rozbieżne z tomaszowskimi. Po drugie A. po przygodzie z armią, którą doprowadził do rozkładu jest nieudolnym i niewiarygodnym człowiekiem. Można jeszcze kilka punktów dorzucić ale szkoda mi czasu, ponieważ wszyscy je znają.
.
. 30.11.2018, 13:39
myśle inaczej.

Po tym jak Witko zdecydował się startować sam, to jest wieksa kontrol ze strony PiSu. Jeśli już upatrywać jakiegoś głebszego znaczenia. Może po prostu przyjechał rutynowo.

Tak czy inaczej jeśli maja być skuteczni, muszą być jednomyślni. W prawo, w lewo whatever. Podejmować jakieś decyzje i realizwować je. Nie tylko debaty, debaty, debaty.

Gdyby rozwodzić się  tak jak robiły to ekipy przed Witko, to i autobusy możnaby poważać na 100 różnych sposóbów.

A o nadmiernym zadłuzęniu miasta słyszę już od kiedy żyję.

Tymi syfami Manami sprowadzanymi z zachodu jedzidziło się jak w trumnie. Okna, nie wiem czy takie włściwości miało to szkoło, czy były zatarte jakimś papierem ściernym (ale po co?), w każdym razie pamietam, że w jednym nic nie było widać w całym autobusie, oprócz szby kierowcy.

W innym manie, było akwarium. Tzn między szybami była woda i tak do połowy szyby. Cały dzień po deszczu to sie utrzymywało.

Życie w takich warunkach, przy jeszcze jakiejś nędznej pracy, toksycznym domu - a mam wrażenie, że wielu z nas tak ma, patrząc kto przychodzi na praktyki - praktycznie kazðe dziecko, jeśli nie jest z wioski, gdzie atmosfera jest zwykle troche zdrowsza, to albo jest z rozbitego domu, albo jeszcze jakieś gorsze akcje w trakcie rozbijania tego domu. To nie są moje hipotezy tym razem! To są fakty.

Życie ciagle w takim syfie, gdy widzi sie w intertnecie youtuberów podróżujących na luzie po całym świecie, prowadzi do dysonansu a w konsekwencji do rozstroju nerwowego. Nie chcę pisać do dalej.

Także w *** mam to straszenie długami. Gierek też zadłużał, mamy za to - przynajmniej częśc z nas - gdzie mieszkać.

Gdyby mieszkał w miejscu w którym sie urodziłem, nigdy nie skończyłbym studiów, nigdy nie liznął tego co to dzisiaj uważam za najpiękniejsze epizody (nie chodzi o seks ani o pieniądze - dalejsię rozwodził nie będę bo większość z Was i tak nie skuma o co chodzi. W mojej ocenie są to wartości wyższe.)

Mówiąc krótko: mamy prawo do życia jak ludzie.

I za to niniejszym dziekuję Jarosławowi Kaczyńskiemu i Antoniemu Macierwieczowi.
Gość
Gość 30.11.2018, 11:43
Za interesami Piotrkowa? Hahaha przecież to spadochroniarz - nie ma nic wspólnego z Pt i nic dla miasta tam nie robi bo nie znosi się z Chojniakoem.
Prawdziwy Polak
Prawdziwy Polak 29.11.2018, 16:08
Antoni ach Antoni dzięki Tobie PiS staje się jednością! Brawo PiS, Brawo Węgrzynowski, Brawo Witko. PiS i tylko PiS :)
marek
marek 29.11.2018, 13:49
O właśnie - lepsze skomunikowanie Tomaszowa z resztą kraju. Był rok czy 2 lata temu pociąg poranny do Warszawy, można było jechać coś załatwić i wrócić wieczorem. Potem pociąg zniknął. Teraz do Warszawy można dojechać wieczorem, a z Warszawy przyjechać rano czyli to całkowicie nie pasuje, bo raczej mieszkańcy Warszawy nie przyjeżdżają do nas tylko odwrotnie. Radny PiS poprzedniej kadencji Marek Olkiewicz jest wiceprezesem zarządu w PKP Linie Kolejowe. Spółka na swojej stronie informuje czym się zajmuje: "Jesteśmy odpowiedzialni za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, który powstaje na zamówienie i według wytycznych naszych kontrahentów – przewoźników". Także Panowie z PiS chyba przydałoby się uderzyć do kolegi w sprawie takiego porannego pociągu. Często nie jeździłem, ale w poniedziałki wsiadało w Tomaszowie 50-70 osób.
WuPe
WuPe 29.11.2018, 17:37
Pociąg lądował w Warszawie przed 10 więc niektórzy do roboty jeszcze mogli zdążyć. Jakieś lobby by się przydało.
jakub_olczyk
jakub_olczyk 29.11.2018, 11:37
Primo. Głosowanie za p. Bąk - 13 głosów, głosowanie za p. Węgrzynowskim - 14 głosów. To chyba oznacza, że ktoś kogoś nie lubi. Chodzę trochę po Tomaszowie, w różnych miejscach bywam i słyszałem (tak, ploteczka, przepraszam za to), że to był głos Pana Starosty, który nie lubi Pani Przewodniczącej, a sama Pani Przewodnicząca była wymieniana jako kandydatka na Panią Starostę.
Secundo. Pan A. pilnował porządku i przy okazji konferencji potwierdził to, o czym kilka osób głośno mówiło w kampanii, czyli "środowiska prawicowe skupione wokół PiS". Brawo za "rozegranie" pozostałych środowisk i oszukanie przynajmniej części wyborców, którzy zagłosowali na "bezpartyjnego" kandydata i komitet wyborczy jego imienia.
Tertio. Pan A. wypowiada się o "lepszym" skomunikowaniu Tomaszowa. Tomaszowianie, a przynajmniej ci, których znam, chcą drogi S74 w wariancie "tomaszowskim", co znacznie przyspieszy "skomunikowanie" z Łodzią. W ramach kampanii samorządowej, Pan A. w Radio Piotrków (sam słyszałem) chwalił się przyznaniem przez rząd środków na zaprojektowanie obwodnicy Sulejowa, która ma być częścią trasy S74 w wariancie "piotrkowskim". Czyli co, "lepiej" do Łodzi nie będzie?
Quatro. Pan A. mówi o "katolickim" szkolnictwie. Proszę o odpowiedzi na następujące pytania - i są to pytania oficjalne do władz powiatu: Czy programy nauczania w tomaszowskich szkołach (podstawowych i ponadpodstawowych) będą dostosowane tylko do doktryny katolickiej? Czy oznacza to rezygnację z nauki w ramach przyrody/biologii np. teorii ewolucji Darwina na rzecz kreacjonizmu lub przyrody/geografii teorii heliocentrycznej na rzecz geocentryzmu? Czy w związku z tym, że jestem agnostykiem i choć córka chodzi na religię, to wychowuję ją w duchu "wątpiącym i poszukującym własnych odpowiedzi", mam już szukać szkoły dla córki poza Tomaszowem?
WuPe
WuPe 29.11.2018, 17:35
O S74 mówił również premier Morawiecki przed wyborami i też wspominał Sulejów.
Oczywista oczywistość
Oczywista oczywistość 29.11.2018, 09:16
Myślę, że Starosta i Prezydęt powinni podpisać porozumienie o wzajemnej współpracy. Wówczas zobaczymy efekty. Tak było na początku popszedniej kadencji i dzisiaj mamy nowe ałtobusy, lodowisko, galerję, geotermje i park Bulwary. Tak trzymać. Szczęść Boże.
Warto zawalczyć
Warto zawalczyć 29.11.2018, 09:42
PrezydENT, ENT Panie Kochany.

W innych sytuacjiach na buchalterię ortograficzną można przymknąć oko, ale to jest wybrany przez nas
- tomaszowian Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeśli sami nie będziemy się szanować, nikt obcy nie będzie nas szanował.

... no chyba że AŁ z Łodzi pisze nam tu takie komentarze, to już wiadomo, że chodzi o wyszydzenie nas, przedstawienie jako "katolickick kołtunów"

Ja w obecnej kadencji trzymam kciuki przede wszystkim za przeforsowanie Tomaszowa jako miasta na prawach powiatu. Taki Tarnobrzeg, Krosno, Ostrołęka - mniejsze i mniej znaczące miasta mają ten status, my nie :(

No ale by się udało, to PiS musi mieć drugą kadencje w Sejmie i to z przynajmniej taką większością jak obecnie.

Jeśli wygra PO, to możemy zapomnieć.

Wikipedia: Miasto na prawach powiatu
Podniesiony na duchu
Podniesiony na duchu 29.11.2018, 01:05
Bardzo dobra decyzja. Czasem mam bardzo ponumre myśli, a potem przychodzi coś takiego!

Myślałem, że Witko rozociamciaramczy dobrą zmianę w Tomaszowie, że teraz będą spięcia, utarczki jakieś żenujące wytykanie sobie pierdół we własnym obozie.
A powinn być decyzja > przegłosowywanie > pięść.

Mam nadzieje, że tak będzie. Polacy mają prawo mieć wieć wreszczie skuteczną władzę.

A Tomaszów już na pewno, po ćwierćwieczu marazmu.
To zniechećało do demokracji wszystkich.

Pozostałe