×

„…Trzeba znaleźć dobry pomysł, a później robić dobre rzeczy.. może inni  wezmą z tego przykład.”

  • 3.12.2018, 10:34
  • Mariusz Strzepek
„…Trzeba znaleźć dobry pomysł, a później robić dobre rzeczy..  może inni  wezmą z tego przykład.”
Od 2008r. Szkoła Podstawowa  nr 13 należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W 2012 roku placówka otrzymała Certyfikat Wojewódzkiej Szkoły Promującej Zdrowie. 


Z  nadzieją, że przełoży się to na zdrowie społeczności szkolnej, szkoła corocznie dokłada starań, aby w ciekawy  i systematyczny sposób promować i rozwijać pośród społeczności szkolnej umiejętność zdrowego i aktywnego stylu życia. W styczniu br. w obecności wojewódzkiego koordynatora szkół promujących zdrowie Pani Urszuli Szewczyk, w SP  13 odbyło się uroczyste podsumowanie wieloletnich działań prozdrowotnych. Podjęto decyzję o złożeniu dokumentacji działań do Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

 

Z wielką radością informujemy, że 28 listopada 2018 r. dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  Pani Kamilla Madzio  otrzymała z rąk przedstawiciela  reprezentującego panią  Minister Annę Zalewską  Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczysta gala odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji, w Warszawie. W imieniu Minister Edukacji  certyfikat wręczała  Pani Agnieszka Ludwin, zastępca dyrektora w Departamencie Wychowania  i Kształcenia Integracyjnego MEN oraz  prof. Barbara Woynarowska, współtwórczyni polskiej koncepcji szkoły promującej zdrowie.

 

W tym roku Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała te prestiżowe wyróżnienia 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce. Certyfikaty otrzymały przedszkola i szkoły z 11 województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dołączyły one do grona 246 placówek, które już posiadają Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W tym roku w  województwie łódzkim    3 szkoły podstawowe  i 7 przedszkoli otrzymało za swoją działalność prozdrowotną te zaszczytne wyróżnienia. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że przedszkole i szkoła pracują zdrowie zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie/szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

 

Pomysłodawczyniami i wieloletnimi koordynatorami prozdrowotnych działań  w Szkole Podstawowej  nr 13 są:  pani Anita Przybysz-Wójciak oraz pani Katarzyna Pieńczak.

 

Składamy wielkie podziękowania całej społeczności szkolnej SP 13 za to, że przez te wszystkie lata wspólnie, radośnie uczestniczyła w realizacji postawionych celów prozdrowotnych i zadań, za to że wspólnie pokonywaliśmy trudności,  nie cofaliśmy się przed wyzwaniami, a porażki traktowaliśmy jako energię do dalszych działań, bo:

„świadomość zaszczytnego celu otwiera wszystkie drzwi i wytycza wspólną drogę…”

 

Tekst/zdjęcia APW

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe