Podsumowanie projektu "Aktywizacja seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego"

  • 10.12.2018, 11:33
  • Joanna Sztymelska
Podsumowanie projektu "Aktywizacja seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego"
W sobotę, 8 grudnia 2018 roku, w Comfort Life w Ujeździe odbyło się uroczyste podsumowanie realizowanego tam projektu zatytułowanego "Aktywizacja seniorów z gminy Ujazd i powiatu piotrkowskiego". Projekt był finansowany z Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego i wzięło w nim udział trzydzieści osób, piętnaście osób z gminy Ujazd i piętnaście z powiatu piotrkowskiego.

Pomysłodawcami projektu było dwóch młodych ludzi, Radosław Szmidt, radny Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim w kadencji 2014-2018 i Damian Cyran, dyrektor Comfort Life. 
Projekt przewidywał ponad 60 godzin zajęć. Były to warsztaty plastyczne, découpage, florystyczne. Były potkania z zaproszonymi gośćmi i dwie wycieczki, do Arboretum w Rogowie i do Uniejowa. Zajęcia odbywały się w Comfort Life w Ujeździe, a prowadzili je przedstawiciele Firmy "Neuronek" z Łodzi. 
"Prawdziwą wartością projektu była integracja seniorów działających w organizacjach senioralnych z pacjentami naszej placówki. Była to okazja do wspólnej pracy, do wzajemnych doświadczeń, do wzajemnej walidacji, wsparcia duchowego. Przyniosło to bardzo pozytywne efekty zarówno jedna, jak i druga strona obudziła drzemiący w sobie potencjał oraz doceniła fakt, że jeszcze wiele w życiu może zrobić." - powiedział Damian Cyran, jeden z pomysłodawców i dyrektor Comfort Life w Ujeździe.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


W podsumowaniu udział wzięli także: Artur Pawlak, wójt gminy Ujazd, który wspierał realizację projektu, Jolanta Szmidt, od czerwca 2018 roku pełnomocnik wójta do spraw polityki senioralnej,  prezes Stowarzyszenia Senioralnego "Komfortowe życie" w Ujeździe, koordynator Klubu "Senior plus" w Ujeździe i członek Rady Polityki Senioralnej przy minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele Firmy "Neuronek" z Łodzi i wszyscy uczestnicy projektu. Obecny był także zespół "Skrzynkowianie", który przedstawił w czasie podsumowania krótki program artystyczny. 
Realizacja projektu byłą bardzo udana i organizatorzy już myślą o kolejnym projekcie, który można by realizować w Comfort Life. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe