×

Ubezpieczenia narciarskie: 5 powodów, dla których warto je wykupić

  • 19.12.2018, 09:39 (aktualizacja 19.12.2018 09:42)
  • Mariusz Strzepek
Ubezpieczenia narciarskie: 5 powodów, dla których warto je wykupić
Wraz z początkiem sezonu zimowego Polacy coraz częściej wyruszają na urlop w góry. Jedną z najchętniej wybieranych form wypoczynku jest białe szaleństwo na stokach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ubezpieczenia narciarskie są opcją, która zapewni ci bezpieczeństwo i pozwoli pokryć ewentualne szkody powstałe w trakcie zimowego urlopu. Zobacz, dlaczego warto je mieć.

1. Ubezpieczenia narciarskie, a pokrycie kosztów leczenia

obuwie dla dzieci
obuwie dla dzieci
obuwie dla dzieci

2. Transport medyczny do Polski

3. Koszty akcji ratowniczej

4. Rehabilitacja po powrocie do Polski

5. Pokrycie kosztów wyrządzonej szkody

 

Ubezpieczenia narciarskie, a pokrycie kosztów leczenia

Jazda na nartach lub snowboardzie jest nie tylko świetną formą zimowej aktywności, ale – jak każdy sport – wiąże się z ryzykiem odniesienia urazów. Skręcenia, wybicia, a czasem także złamania – to niestety chleb powszedni na stokach w Polsce i za granicą.

 

Transport medyczny do Polski

Polisa ubezpieczeniowa pozwoli pokryć koszty leczenia, a w przypadku konieczności powrotu do kraju specjalistycznym transportem medycznym – również wydatki związane z organizacją akcji logistycznej. W zależności od rodzaju środka transportu oraz skali naszego urazu – koszty te mogą być naprawdę spore, dlatego podpisując polisę ubezpieczeniową, warto mieć pewność, że ubezpieczenie na narty obejmuje również pokrycie kosztów powrotu.

 

Koszty akcji ratowniczej

W górach nie wszystko da się przewidzieć. Zmienne warunki atmosferyczne, nagła awaria sprzętu, brak możliwości bezpiecznego zejścia ze szczytu – o tego rodzaju sytuacjach co jakiś czas słyszymy w mediach. Ubezpieczenia narciarskie pozwolą pokryć koszty samej akcji ratowniczej oraz dodatkowe wydatki związane z bezpiecznym doprowadzeniem turystów do miejsca ich stacjonowania. Przydaje się ono zwłaszcza w tych krajach, w których obowiązują specjalne obostrzenia co do odpłatności za akcję ratunkową.

 

Rehabilitacja po powrocie do Polski

Wiele urazów odniesionych w górach niesie za sobą konsekwencje w postaci konieczności długiej i często kosztownej rehabilitacji. Warto o tym pamiętać i wybrać takie ubezpieczenie na narty, które oprócz pokrycia kosztów leczenia, zapewni również zwrot wydatków będących konsekwencją niefortunnego zdarzenia w górach, jak np. wizyty w gabinetach fizjoterapeutów. Zobacz ubezpieczenia narciarskie w www.ubezpieczenianarciarskie.pl.

 

Pokrycie kosztów wyrządzonej szkody

Na stoku nie jesteśmy sami i warto o tym pamiętać. Często zdarza się, że nieumyślnie wyrządzimy krzywdę drugiej osobie lub uszkodzimy jej sprzęt, np. wpadając na nią w trakcie jazdy. W takich sytuacjach polisa pozwoli nam pokryć szkody wyrządzonej innym. Sprawdź ubezpieczenia narciarskie na narty w Czechach z www.ubezpieczenianarciarskie.pl.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe