Ubezpieczenia narciarskie: 5 powodów, dla których warto je wykupić

  • 19.12.2018, 09:39 (aktualizacja 19.12.2018, 09:42)
  • Mariusz Strzepek
Ubezpieczenia narciarskie: 5 powodów, dla których warto je wykupić
Wraz z początkiem sezonu zimowego Polacy coraz częściej wyruszają na urlop w góry. Jedną z najchętniej wybieranych form wypoczynku jest białe szaleństwo na stokach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ubezpieczenia narciarskie są opcją, która zapewni ci bezpieczeństwo i pozwoli pokryć ewentualne szkody powstałe w trakcie zimowego urlopu. Zobacz, dlaczego warto je mieć.

1. Ubezpieczenia narciarskie, a pokrycie kosztów leczenia

2. Transport medyczny do Polski

3. Koszty akcji ratowniczej

4. Rehabilitacja po powrocie do Polski

5. Pokrycie kosztów wyrządzonej szkody

 

Ubezpieczenia narciarskie, a pokrycie kosztów leczenia

Jazda na nartach lub snowboardzie jest nie tylko świetną formą zimowej aktywności, ale – jak każdy sport – wiąże się z ryzykiem odniesienia urazów. Skręcenia, wybicia, a czasem także złamania – to niestety chleb powszedni na stokach w Polsce i za granicą.

 

Transport medyczny do Polski

Polisa ubezpieczeniowa pozwoli pokryć koszty leczenia, a w przypadku konieczności powrotu do kraju specjalistycznym transportem medycznym – również wydatki związane z organizacją akcji logistycznej. W zależności od rodzaju środka transportu oraz skali naszego urazu – koszty te mogą być naprawdę spore, dlatego podpisując polisę ubezpieczeniową, warto mieć pewność, że ubezpieczenie na narty obejmuje również pokrycie kosztów powrotu.

 

Koszty akcji ratowniczej

W górach nie wszystko da się przewidzieć. Zmienne warunki atmosferyczne, nagła awaria sprzętu, brak możliwości bezpiecznego zejścia ze szczytu – o tego rodzaju sytuacjach co jakiś czas słyszymy w mediach. Ubezpieczenia narciarskie pozwolą pokryć koszty samej akcji ratowniczej oraz dodatkowe wydatki związane z bezpiecznym doprowadzeniem turystów do miejsca ich stacjonowania. Przydaje się ono zwłaszcza w tych krajach, w których obowiązują specjalne obostrzenia co do odpłatności za akcję ratunkową.

 

Rehabilitacja po powrocie do Polski

Wiele urazów odniesionych w górach niesie za sobą konsekwencje w postaci konieczności długiej i często kosztownej rehabilitacji. Warto o tym pamiętać i wybrać takie ubezpieczenie na narty, które oprócz pokrycia kosztów leczenia, zapewni również zwrot wydatków będących konsekwencją niefortunnego zdarzenia w górach, jak np. wizyty w gabinetach fizjoterapeutów. Zobacz ubezpieczenia narciarskie w www.ubezpieczenianarciarskie.pl.

 

Pokrycie kosztów wyrządzonej szkody

Na stoku nie jesteśmy sami i warto o tym pamiętać. Często zdarza się, że nieumyślnie wyrządzimy krzywdę drugiej osobie lub uszkodzimy jej sprzęt, np. wpadając na nią w trakcie jazdy. W takich sytuacjach polisa pozwoli nam pokryć szkody wyrządzonej innym. Sprawdź ubezpieczenia narciarskie na narty w Czechach z www.ubezpieczenianarciarskie.pl.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe