Gazetki reklamowe - gdzie i jak je przygotować?

  • 27.12.2018, 10:46 (aktualizacja 27.12.2018, 10:53)
  • Mariusz Strzepek
Gazetki reklamowe - gdzie i jak je przygotować?
Nowy rok to dobra okazja do tego, aby poinformować klientów o swojej ofercie. To także często moment, w którym firmy decydują się na modyfikację swoich usług, lifting "oferty", wprowadzenie nowych możliwości dla swoich klientów. O tym wszystkim warto klientów poinformować. Warto dla tych wszystkich informacji przygotować atrakcyjną oprawę graficzną. Dobrym rozwiązaniem są gazetki reklamowe szyte lub składane.
  1. Gazetki reklamowe to dobry sposób na prezentację oferty firmy.
  2. Najpopularniejszym rozwiązaniem są gazetki reklamowe szyte oraz składane.
  3. Drukarnie mają również w ofercie gazetki klejone.
  4. Przy większych katalogach ciekawym rozwiązaniem są foldery spiralowane.

Gazetki reklamowe składane

To najmniejsza forma druku reklamowego. W przypadku projektów składanych cały folder powinien mieć 4 lub 8 stron. Możliwe jest bowiem składanie na pół lub w harmonijkę. Ogromnie ważne jest tutaj zapewnienie wypełnienia wszystkich stron. Folder składany nie może zostać przewidziany na 7 lub 9 stron, bo będzie to źle wyglądało i od strony graficznej konieczne będzie "sztuczne" wypełnianie pustych stron. Można natomiast żonglować formatem gazetki. Gazetki reklamowe składane dostępne są w rozmiarach a5, a4 oraz a3. Najbardziej popularny papier, na jakim dokonuje się takiego druku to kreda połysk o grubości 90g.

 

Gazetki reklamowe szyte

Do wyboru są formaty od a5 do a3. Te foldery i gazetki reklamowe są już nieco większe. Gazetki reklamowe szyte pozwalają na stworzenie folderu o objętości do 12 stron z okładką. Tutaj również najczęściej wykorzystuje się papier o grubości 90g. Możliwe jest oczywiście foliowanie i lakierowanie. Cennym ułatwieniem dla firm są - oferowane przez niektóre drukarnie - gotowe szablony do wypełnienia indywidualnym projektem graficznym. Dzięki takim gotowym szablonom problem spadów lub niewłaściwego przygotowania pliku przez grafika zostaje zminimalizowany.

Gazetki reklamowe - jak inaczej

Gazetki reklamowe składane lub szyte to nie jedyna forma, w jakiej przygotować można materiały promocyjne i reklamowe. Do wyboru są także gazetki reklamowe klejone, tyle tylko, że tutaj zakres stron to wyłącznie 4+4, czyli okładka plus 4 strony w środku. To kwestia technologii i wykorzystanego rozwiązania. Klejone katalogi, jeśli mają być trwałe i przygotowane w wysokiej jakości, nie mogą posiadać większej ilości stron. Są one natomiast bardziej ekskluzywne. Ich produkcja trwa kilka dni dłużej. O ile szyte lub składane gazetki klient może mieć w rękach właściwie następnego dnia po złożeniu zamówienia, o tyle w przypadku klejonych katalogów czas oczekiwania to min. 3 dni.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 27.12.2018, 15:59
Ja bym się chciał dowiedzieć co zrobić żeby takich gazetek nie dostawać ? Napis z prośbą o niewrzucanie nie pomaga, na klatce wieczny syf od walających się gazetek i ulotek.

Pozostałe