Weź udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o rawie Wyborczym

  • 17.01.2019, 14:45
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Weź udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o rawie Wyborczym
Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłaszają III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory". Konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych. Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła regulamin Konkursu.

C e l e m K o n k u r s u  j e s t  u p o w s z e c h n i a n i e  w i e d z y  n a  t e m a t  p r a w a  w yb o r c z e g o – wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora szkoły lub jego zastępcy do 31 stycznia br. do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach ze względu na siedzibę szkoły na terenie powiatów: opoczyńskiego, rawskiego, skierniewickiego, tomaszowskiego oraz Skierniewic - miasta na prawach powiatu. Adres: 96-100 Skierniewice, ul. Konstytucji 3 Maja 6 telefon: 46 833 23 68, 46 833 36 02 telefax: 46 832 55 08 adres e-mail: [email protected] 26 lutego o godzinie 12.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu - test wyboru, składający się z 25 pytań. Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów: „ „System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety”, „Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym”, „Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg”. 


Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi do 11 kwietnia 2019 roku. W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 30 kwietnia 2019 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania. Laureaci konkursu na szczeblu ogólnopolskim otrzymają nagrody pieniężne - za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie - 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody - 600 złotych. Autorzy najlepszych prac w województwach otrzymają nagrody rzeczowe. 


Informacje na temat Konkursu będą systematycznie publikowane na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl. 
Informacje pojawiać się będą także na profilach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.
 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe