Bądźcie ostrożni! Urząd Skarbowy tak nie działa

  • 27.02.2019, 09:21
  • Mariusz Strzepek
Bądźcie ostrożni! Urząd Skarbowy tak nie działa
Kolejne maile, które mogą trafić na Wasze skrzynki

Treść wiadomości 

Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie о zamiarze zainicjować kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. о godz. 9.00.
Jednoczesnie Urzqd Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z p6zn. zm.) w zwiqzku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 г. о swobodzie dziatalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r.. Nr 155, poz. 1095 z pozn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje si$ w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspofpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy о swobodzie dziatalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązuje do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegolnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.
Jest Pani/Pan zobowiązania do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentow zwiqzanych z prowadzone przez Pani/Pana Firm wymienionych w załączniku(dokumenty.rar).
Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpuje znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pozn. zm.).

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
mgr Marian Jakubowski
 
W e-mailu znajduje się załącznik będący archiwum .rar, które zawiera złośliwy skrypt VBS….
 

Pamiętajcie

  1.  Nie wolno pod żadnym pozorem otwierać wiadomości e-mail od nieznanych nadawców
  2.  Nie wolno pod żadnym pozorem otwierać podejrzanych wiadomości e-mail
  3.  Nie wolno pod żadnym pozorem otwierać wiadomości e-mail  zawierającej załącznik w postaci plików z rozszerzeniem np. zip, exe itp.
  4.  Przed otworzeniem wiadomości e-mail proszę sprawdzać adres e-mail nadawcy, ponieważ może on do złudzenia przypominać adres e-mail osoby, którą Państwo znają 
  5.  Nie wolno otwierać stron WWW z linków zawartych w wiadomościach e-mail niewiadomego pochodzenia

 

Dla osób pracujących w sieci:

 wirus ściągnięty choćby na jeden komputer bardzo szybko rozprzestrzenia się w sieci komputerowej na inne stacje i serwery, co może doprowadzić wręcz do paraliżu pracy. Może doprowadzić również do włamania, kradzieży danych (w tym osobowych) itp.

 

Inną bardzo ważną rzeczą jest aktualizacja systemów operacyjnych – jeśli widzicie przy przycisku zamykania systemu żółtą tarczkę (MS Windows 7) lub informację „zaktualizuj i zamknij (MS Windows 10)– pozwólcie zainstalować systemowi aktualizacje, nie omijajcie tego.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jimmy
Jimmy 28.02.2019, 17:48
"Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie о zamiarze zainicjować..." - już to zdanie mówi samo za siebie.
Obywatel
Obywatel 27.02.2019, 10:59
Dostałem - olałem. Na pierwszy rzut oka podejrzane: Łamana polszczyzna, dziwne daty, temat wiadomości "T-Mobile" i załącznik w postaci spakowanego pliku *.tar poza tym US w taki sposób się z podatnikiem nie kontaktuje. Poza często przychodzą maile z dziwnymi fakturami (w załączniku coś spakowane) do zapłaty.
Bądźcie czujni przede wszystkim jeśli wasza wiadomość zawiera spakowany załącznik..

Pozostałe