×

Trudno dogodzić

  • 9.03.2019, 13:28 (aktualizacja 09.03.2019 13:32)
  • Mariusz Strzepek
Trudno dogodzić
Przez ostatnie 3 miesiące na naszą skrzynkę mailową wpływały dzisiątki listów z pytaniem: kiedy wreszcie zaświecą się latarnie przy ścieżce pieszo rowerowej do Grot. Dziwne to, bo brak latarń nikomu nie przeszkadzał przez 25 lat lat. Kiedy już się pojawiły okazało się, że ich podłączenie trwa o parę dni za długo. Ludziom ciężko jest dogodzić. Latarnie się się już świecą, chociaż jak twierdzą niektórzy biegnąc do grot czują smak spalin w ustach.

.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 15.03.2019, 19:32
A kiedy ścieżka do Smardzewic?
grzybiarz
grzybiarz 15.03.2019, 21:15
Ścieżki do Smardzewic od długich lat przebiegały przez grzybowe lasy, chyba nadal istnieją to nie narzekaj.
Grzyby
Grzyby 15.03.2019, 22:05
to były kiedyś. Teraz znajdziesz najwyżej papierzaki. Też bardzo dobre grzybki.
ciemny lud
ciemny lud 10.03.2019, 20:01
Do Pana Mateusza,są spanikowane zwierzęta?.....odnoszę inne wrażenie,czują się pewnie i swobodnie sobie hasają wszerz i nie raz wzdłuż drogi,owszem łosie też sobie spacerują.Ja się tylko dziwię tym wszystkim kierowcom którzy sobie rano i wieczorem gnają do pracy na pełnej prędkości do i z Tomaszowa Maz. nie myśląc o tym że przez tą drogę często ;przebiegają zwierzęta.Te latarnie nie raz pomagają ową zwierzynę wcześniej wypatrzyć.Kiedyś przed autobusem wyskoczyło sześć sztuk dorodnych jeleni,dokładnie pomiędzy godziną 4.00 a 5.00 rano.....takich przykładów jest mnóstwo.Z resztą stoją znaki ostrzegawcze nie bez powodu..... A tak nawiasem,to bywanie na zachodzie niczego jeszcze nie definiuje......
Pan Mateusz
Pan Mateusz 10.03.2019, 18:52
Ludzie, Kochani, latarnie te to wielki błąd, jeżdzę tą trasą 5 dni w tygodniu i głównie rano zaobserwowałem że latarnie odstraszają zwierzęta leśne. Widziałem jeża, lisa, dziki, sarny i być może był to łoś? są spanikowane !! widząc to światło! co na to Animals-i?. Nigdzie na zachodzie europy nie zaobserwowałem podobnego "cyrku" z latarniami. A jakie powinny być to macie przykład w Swolszewicach Małych tuż przy skręcie w prawo(ul. Trzciniec) w stronę dawnego ośrodka wczasowego. Są wyższe, nierdzewne, i występują w większych odstępach. Obecnie te latarnie gromadzą w okół siebie bezpańskie psy wałęsające się po lesie...to zaobserwowałem.
"
" 10.03.2019, 19:20
bzdury opowiadasz.
..
.. 9.03.2019, 22:04
@Mariusz Strzepek
Wpis na niskim poziomie intelektualnym...
Co złego widzisz w pytaniach, kiedy zaświecą się latarnie, które jak było widać stały i nie świeciły? Zupełnie nie nietrafiony artykuł.
.
. 9.03.2019, 18:14
Biegać przy ruchliwej ulicy! To jest to!

No niemniej, faktem jest, że to o czym poprzednicy prezydenta z rodowodem z PIS, mówili przez dwie dekady, on zrobił w ciągu kilku tygodni. Za to na pewno brawa.

Szczególnie Jacek Kowalewski (łódzki szyderca), powinien pogratulować.

..
.. 9.03.2019, 21:57
Kilku dni? Nie pisz głupot.
Zdaje się, że rozpoczął drugą kadencję.
I nie zarzucaj szyderstwa teraz mnie... jestem jego wyborcą.
@..
@.. 10.03.2019, 02:18
Nie trolluj Jacek. Chamkiem, któremu się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadał, byłeś zawsze, ale teraz dodając do tego starcze gderanie, to już wychodzi maskara. Pomodlę się do twojej mamy, by Ci się w nocy przyśniła i za ucho wytargała.
zdradziecka morda
zdradziecka morda 9.03.2019, 16:48
Mówią że parę dni za długo ? To się mylą,zgodnie z zapowiedziami miały być do końca listopada 2018 r.A zostały włączone pod koniec lutego.Także wychodzi,zdaje się trzy miesiące.
gorszysort
gorszysort 9.03.2019, 16:41
Fajnie że są,tylko należałoby ustawić równo żarniki w tych kloszach,bo ktoś bardziej zorientowany zauważy że jedna lampa pali się na przykład w las,albo na szosę.A ścieżka zostaje dalej ciemna.....mówicie że czuć spaliny? Wydawało mi się że widziałem tam jeżdżące obok auta,czy się mylę ?
becia
becia 11.03.2019, 06:43
Jak ustawić żarniki? Nie da się włożyć ręki do żarówki. Bądź rozsądny.
Gorszy sort
Gorszy sort 11.03.2019, 14:07
To może przekręcić klosze ?
Ludzie chcieli latarni maja latarnie, kto je chce nie korzysta. W tym…
Ludzie chcieli latarni maja latarnie, kto je chce nie korzysta. W tym ja. 11.03.2019, 07:48
Byłby najnowocześniejsze i najdroższe, też by cos było nie tak. Zakompleksiony Tomaszów, po prostu.

To samo by zobaczył w Niiimczech to by wychwalał przez następne 20 lat.

Dla mnie to miejsce nie jest ok, ze względu na nieustanny ruch aut. Nie jedno na 5 minut. 100 na pięć minut. Tam jest dużo domków - ludzie krążą między miastem a domem, ale mało tego tam TIRy też jeżdżą! No ale co zrobimy?

Swoją drogą równolegle biegnie droga przez las - Józefowska chyba, i jeśli już to raczej tam będę sobie biegał. Nie ma smrodu, nie ma hałasu od którego łeb już mi pęka. Od piątej rano zaczynając i 20 minut pod oknem grzeją ego się diesla. Parkowanie w zatoczce tyłem do okien nie jest karalne, więc mogę mu skoczyć. Odgrywać się nie będę, bo tak to bym musiał walczyć z całym światem. Czas wracać do Warszawy. Dopiero teraz widzę różnice. Mimo, że starszy blok, to wyżej = ciszej. Tam mnie potrafi zirytowac skuter z pizzerii. Z hałasem jaki jest na blokowisku tomaszowskim to ten warszawski to jest pikuś. Paradoksy. 9 piętro, 20-40 tysoeczne blokowisko. No a jednak.

Nikomu nie współczuję, nikogo nie oceniam, dla mnie po prostu Tomaszów zmienił się przez te 20 lat.... ze idź Pan w ***.

tom
tom 9.03.2019, 13:41
No właśnie! Zapalenie tych latarni tak szybko było ogromnym błędem, trzeba było z tym poczekać do następnych wyborów...

Pozostałe