A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi

  • 10.03.2019, 14:27 (aktualizacja 10.03.2019, 14:29)
  • Mariusz Strzepek
A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi
Mariola jest pewna, że mężczyźni zawsze będą górą. Bochenek tęskni za PGR-em. Stefania nigdy nie była w Warszawie, Gosia chce stamtąd wrócić. Chrześnica Iwony jest lesbijką, Marta była na czarnym proteście, a Dorota wysłuchuje żartów o swojej bezdzietności. Wiola nie zna nikogo, kto powiedziałby „nie wierzę w Boga”, a Piotrowska zdradza, co usłyszała w konfesjonale.

 

Autor: Agnieszka Pajączkowska, Aleksandra Zbroja

ISBN: 978-83-7976-143-2

Ilość stron: 280

Oprawa: miękka

Data premiery: 2019-02-13

Rok wydania: 2019

 

Autorki ruszają z Warszawy i okrążają województwo mazowieckie, rozmawiając po drodze z rolniczkami, gospodyniami, sklepowymi, przedsiębiorczyniami, bezrobotnymi. Na ławeczkach, podwórkach, gankach, przy kuchennych stołach, słuchają opowieści o życiu w miejscach, skąd młodzież wyjeżdża do szkół, a mężczyźni na zarobek, gdzie starsze pokolenie umiera, a młode często już nie wraca. To próba oddania głosu tym, które pozostają niewidoczne i niesłyszane. Wieś przemawia na ogół co najwyżej głosem rolnika szukającego żony, polityka PSL-u lub wójta i księdza z popularnego serialu. A co z kobietami?

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 10.03.2019, 18:03
Na podstawie tej Pańskiej zajawki - myślę, że może to być bardzo dobra rzecz - pisana o naszym codziennym życiu. I myślę, że to kupię.

Pozostałe