Mali tomaszowianie na Delta Cup

  • 21.11.2017, 21:24
  • Mariusz Strzępek
Mali tomaszowianie na Delta Cup
18.11.2017r. podopieczni Akademii Piłkarskiej Las Vegas z rocznika 2009 wzięli udział w międzynarodowym turnieju "Delta Cup", który odbył się w Warszawie.
Do turnieju zgłoszonych zostało 16 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach po 16 minut każde.
 
Młodzi tomaszowianie trafili do grupy "D", gdzie uzyskali następujące wyniki:
Lechia - MLKS Łomża I 2-0
Lechia - Brzeski Okręg PN (Białoruś) 2-0
Lechia - Juventa Starachowice  2-1
 
Z kompletem punktów chłopcy z pierwszego miejsca awansowali do kolejnej fazy turnieju. Mecz ćwierćfinałowy z drużyną Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski był zaciętym pojedynkiem, ale pod pełną kontrolą naszego zespołu.Zwycięstwo 2-0 dało przepustkę do najlepszej czwórki turnieju.
 
W półfinale czekała na nas dobrze znana drużyna Widoku Skierniewice. Od początku spotkania to my dyktowaliśmy warunki gry szybko wychodząc na prowadzenie 2-0.Niestety kilka minut przed końcem meczu chwila nieuwagi pozwoliła drużynie ze Skierniewic doprowadzić do remisu (dwa stałe fragmenty). O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się nasi rywale.
 
W meczu o trzecie miejsce przyszło nam się zmierzyć z drużyną gospodarzy Deltą Warszawa I. Po bardzo zaciętym pojedynku na tablicy świetlnej widniał remisem 2-2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była kolejna seria  rzutów karnych. Tym razem chłopcy wytrzymali ciśnienie. Dwa pewne strzały i dwie wspaniałe obrony naszego bramkarza, dają nam trzecie miejsce w tym mocno obsadzonym turnieju!!! Pomimo naprawdę dobrego występu całej drużyny pozostał mały niedosyt, bo zwycięstwo w całych zawodach było na wyciągnięcie ręki.
 
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Antek Pawełkiewicz, który otrzymał pamiątkową statuetkę.
 
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników!!!
 
 
 
Barw Lechii bronili:
 
Antek Pawełkiewicz, Tomek Bielejewski, Tobiasz Będziński (4 gole), Bartek Chyb, Denis Kacperek (4), Karol Klimek (2), Kuba Dembowski (2), Paweł Ziober (1), Kornel Kowalski (1), Wiktor Kałużny.
Trenerem chłopców jest Radosław Wilczyński.
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
 
1. Dolcan Ząbki
2. Widok Skierniewice
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki
4. K.S. Delta W-wa I
5. Juventa Starachowice
6. K.S. Delta W-wa II
7. Szkoła Brytyjska
8. Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski
9. Brzeski Okręg PN
10. Znicz Pruszków
11. AP Wilki W-wa
12. KS Ursynów
13. Widok Lublin
14. K.S. Delta W-wa III
15. MLKS Łomża I
16. MLKS Łomża II
Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe