Zbierają podpisy, szykują się do kampanii

  • 08.04.2019, 11:04 (aktualizacja 13.04.2019, 10:49)
  • Mariusz Strzepek
Zbierają podpisy, szykują się do kampanii
Na dzień 02.04.2019 roku z okręgu piotrkowskiego, czyli z powiatów: radomszczańskiego, bełchatowskiego, skierniewickiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, opoczyńskiego i rawskiego Komitetowi Wyborczemu Kukiz '15  udało się zebrać 8768 podpisów pod listami poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obecnie  ta liczba zwiększyła się o kolejne 1500 i przekroczyła już sumę 10000

- Podpisy wciąż jeszcze spływają do moich biur poselskich, co stanowi dobry prognostyk przed nadchodzącymi wyborami - mówi poseł Łukasz Rzepecki - Serdecznie dziękuję już dziś wszystkim, którzy się podpisali pod listami i wsparli Ruch Kukiz’15. Jednocześnie pragnę skierować ogromne podziękowania dla koordynatora zbiórki podpisów - przewodniczącego okręgu piotrkowskiego Marcina Cabana.

Przypomnijmy, że  wybory odbędą się między 26 maja.  Obywatele każdego państwa członkowskiego mają prawo wyboru określonej liczby posłów. Przydział miejsc jest określony w art. 14 Traktatu o Funkcjonowaniu UE. Na jego mocy Parlament może proponować Radzie Europejskiej (szefom państw i rządów) zmianę składu PE z poszanowaniem trzech zasad: maksymalna liczba posłów do PE nie może przekroczyć 751 (wliczając przewodniczącego) i powinna być podzielona między państwa członkowskie zgodnie z zasadą degresywnej proporcjonalności, przy czym minimalna liczba posłów przypadających na państwo członkowskie to sześć, a maksymalna - 96.

Zasada degresywnej proporcjonalności polega na tym, że państwa o większej liczbie ludności mają więcej miejsc niż mniejsze państwa, które otrzymują jednak więcej miejsc, niż wynikałoby to ze ścisłego stosowania zasady proporcjonalności. Oznacza to, że podział miejsc w Parlamencie Europejskim musi odzwierciedlać zmiany demograficzne w państwach członkowskich UE.

By uwzględnić zmiany demograficzne w Unii Europejskiej oraz planowane na marzec 2019 roku wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Parlament Europejski zaproponował nowy podział mandatów, który został potwierdzony przez Radę Europejską (szefów państw i rządów) na szczycie w Brukseli w czerwcu 2018 roku.


 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

łapaczpokemonów
łapaczpokemonów 09.04.2019, 15:55
warte uwagi , ale Kukiz 15 przechodzi do historii , niektórzy przejdą do Pis , ale na jesieni tego ugrupowania w sejmie już nie będzie ,
Pojawia się i znika. Palikot, Nowoczesna, Kukiz.
Pojawia się i znika. Palikot, Nowoczesna, Kukiz. 09.04.2019, 18:30
Oby, bo w Polsce powinny istnieć 2 max 3 partie z reprezentacją parlamentarną tak jak jest w krajach zachodnich. A nie bajzel, każdy ch.. na swój strój, a imperia (gospodarcze z zachodu, militarne ze wschodu zacierają). ręce. Co wybory nowa partyjka się pojawia.
Łukasz i Marcin
Łukasz i Marcin 08.04.2019, 23:02
Super, tym bardziej, że w akcję zbiórki podpisów byli zaangażowani urzędnicy i działacze PiS. Widać, że Kukiz rośnie w siłę.
?
? 09.04.2019, 15:50
10 tysi na cały okręg, w zasadzie pół województwa, to jest dużo?

Ci z PiSu, którzy wam pomagali - jeśli tak było - no to jest partyjna patologia, która idzie zawsze tam gdzie ma szanse na kasę po wyborach. W każdym ugrupowaniu jet tak żulnia. Wasze stowarzyszenie jest ponoć takie ideowa, a cieszycie się, że pomagają wam abnegaci?

Jest wśród was choć jedna osoba tu w naszym okręgu, która cieszy się dobrą opinią wśród ludzi? Chociaż jdno nazwisko.

Biuro Kukiza w Tomaszowie ma koleś który dostał się do sejmu z PiS. Teraz gdyby dostał się znowu, nie wiadomo czy kadencje ukończy w barwach w których starował, czy nie okaże się, że jednak w trakcie kadencji należy już do PSLu...

W głębokim poważaniu macie wyborców.

Pozostałe