Piąta edycja spotkania "Na odcinku specjalnym"

  • 15.04.2019, 17:07 (aktualizacja 15.04.2019, 17:35)
  • Joanna Sztymelska
Piąta edycja spotkania "Na odcinku specjalnym"
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 15 kwietnia 2019 roku, w Klubie "Ęklawa" w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się piąta już edycja spotkań z kierowcami rajdowymi z cyklu "Na odcinku specjalnym". Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest Piotr Gierczak - pasjonat i sędzia sportu samochodowego.

W poprzednich czterech odcinkach miłośnicy wyścigów samochodowych mieli okazję spotkać się między innymi z Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem - wicemistrzami Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Bohaterami jednego ze spotkań byli też nasi miejscowi kierowcy: Michał Smejda, Darek Gurdziołek, Adrian Wichłacz. Wiele  ciekawych osób prezentowały również swoje samochody, którymi się ścigają, tak jak Marek Suder (replik Forda Sierry Cosworth Mariana Bublewicza).

- Poznaliśmy samochody topowe w tej chwili tak zwanej klasy R5. Mariusz Zapała swoją rajdówkę przywiózł także do Tomaszowa. Można ją było obejrzeć, dotknąć, sprawdzić, porozmawiać z zawodnikiem. Dzisiejsze spotkanie jest typowo kobiece. Zdominowane przez panie, które bawią się w motosport. Coraz więcej kobiet uczestniczy w tego typu zawodach - powiedział Piotr Gierczak, pomysłodawca i główny organizator spotkań. 

Panie, które zostały zaproszone na niedzielny wieczór do Klubu "Ęklawa" w Tomaszowie Mazowieckim, to:  Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy, II V-ce Mistrz Polski w Rajdach Terenowych; Agnieszka Załęcka, kierowca i pilot rajdowy, Mistrz klasy S1600 cyklu AB Cup; Beata Borowicz Rallycross, zawodnik Mistrzostw Polski Rally Cross w klasie RWD Cup, uczestnik Wrak Race; Roksana Roxy Noniewicz, zawodnik Mistrzostw Polski Rally Cross w klasie SC Cup, uczestnik Wrak Race

Panie chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego.  Powiedziały: jak to się stało, że zainteresowały się sportem, który do niedawna był typowym dla mężczyzn, jakimi samochodami jeżdżą, jak się odnajdują na trasach  wyścigów, jak rodziny reagują na to, że biorą udział w wyścigach i wiele, wiele innych pytań.

Po zakończonej rozmowie przyszedł czas na pytania do publiczności. Kto dokładnie słuchał wypowiedzi miał możliwość wygrać fajne nagrody, które zostały ufundowane przez sponsorów spotkań "Na odcinku specjalnym". 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe