Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie

  • 15.04.2019, 18:34 (aktualizacja 15.04.2019, 18:38)
  • Mariusz Strzepek
Podwójne złoto Mateusza Goździka na Mistrzostwach Polski Juniorów w kręglarstwie
W dniach 13-14.04.2019. na kręgielni w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym. KS Pilicę reprezentowali w nich: Joanna Pawłowska, Julia Sidło, Angelika Wojtaszek, Mateusz Goździk, Szymon Klimek.

W sobotę 13 kwietnia rozgrywane były mistrzostwa par oraz kwalifikacje indywidualne. Rewelacyjnie zagrał w nich Mateusz Goździk, który znów pobił swój już i tak wysoki rekord życiowy 639, ustanawiając nowy 681 kręgli. Jest to zarazem nowy rekord leszczyńskiej kręgielni i szkoda że do rekordu Polski juniorów brakło tylko 5 kręgli. Mimo to jest to jeden z najwyższych wyników seniorskich w kraju.

Przyzwoicie zagrał nasz drugi zawodnik Szymon Klimek 540, co przyniosło naszej parze złoty medal.

Wśród naszych juniorek najlepiej spisała się Julia Sidło 559, która w parze z Małgorzatą Kurcok w KS Polonia Łaziska Górne zdobyły srebrny medal wypychając na czwarte miejsce parę z Pilicy Pawłowska 548 - Wojtaszek 533. Sidło z tym wynikiem zakwalifikowała się do finału na 3 pozycji, Pawłowska na 5, a Wojtaszek na 9.

W niedzielnych finałach Goździk z przewagą 86 kręgli nad następnym zawodnikiem nie dał nikomu szansy na walkę o złoto. Grając z kontuzją ukulał 571 kręgli i z wynikiem łącznym 1252 i przewagą 49 kręgli nad drugim zawodnikiem zdobył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Niestety gorzej poszło naszym juniorkom. Sidło nie utrzymała 3 pozycji spadając na 5, Pawłowska spadła na 7, a Wojtaszek awansowała na 8.

Łącznie reprezentacja Pilicy zdobyła 63 punkty SSM co też jest wysokim wynikiem.

 

Trenerzy i zawodnicy bardzo dziękują sponsorom bez których wyjazd byłby niemożliwy, a są to: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o., Zakład Budowlany J.Lasota

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe