III liga: Szymczak bohaterem Lechii. Kapitalny mecz w Nowym Dworze Mazowieckim

  • 06.05.2019, 11:19 (aktualizacja 06.05.2019, 11:28)
  • Bartłomiej Grzywacz
III liga: Szymczak bohaterem Lechii. Kapitalny mecz w Nowym Dworze Mazowieckim
Za nami 25 kolejka piłkarskiej trzeciej ligi. W niedzielę (5 maja) piłkarze Lechii pojechali do Łomży, na mecz z ostatnim w tabeli ŁKS.

Mecz z udziałem naszej drużyny nie porwał miejscowej publiczności. Zamykający tabelę Łomżanie zasłużyli jednak na ciepłe słowa od swoich kibiców , gdyż  faworyzowana drużyna Lechii przez większość czasu, nie była w stanie przełamać skutecznej defensywy rywala. Na pierwszego gola  zielono – czerwonych musieliśmy czekać do 71 minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kamil Szymczak i była to jedyna bramka w tym spotkaniu.

 

Zwycięstwo może nie zachwyca, ale Lechia zdobywa trzy kolejne punkty i tym samym nasz zespół wywalczył sobie awans na trzecie miejsce i na dzień dzisiejszy traci siedem punktów do prowadzącego w tabeli Sokoła Aleksandrów.

 

(18) ŁKS Łomża  - (4) RKS Lechia 0:1 (0:0)

0:1 Kamil Szymczak 71’

 

RKS Lechia: Mateusz Awdziewicz - Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Jakub Bartosiński, Piotr Kornacki, Jakub Pawlik, Kamil Szymczak, Bartłomiej Cieślik (72′ Eryk Kaproń), Kamil Lewiński (83′ Mateusz Bąkowicz), Rafał Nowak (62′ Kamil Kubiak), Bartosz Rymek (72′ Bartosz Snopczyński)

 

NA POZOSTAŁYCH STADIONACH:

11 maja, o godzinie 16 nasza drużyna na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, klubem który w dniu wczorajszym rozegrał kapitalny mecz z rezerwami Legii Warszawa. W Nowym Dworze Mazowieckim kibice obejrzeli, aż 9 goli!

 

Po czterech minutach gry Legia -  po bramce Łukasza Zjawińskiego - prowadziła 0:1. Świt szybko odrobił straty i  dzięki trafieniom Rafała Maciejewskiego (z 13 i 17 minuty) wyszedł na prowadzenie 2:1, ale sześć minut później defensywę gospodarzy zaskoczył Bartosz Brodziński i tablicy wyników ponownie widniał remis, tym razem 2:2.

 

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Legioniści, którzy między 51, a 53 minutą zanotowali dwa skuteczne trafienie. Maciejewski jednak ponownie wziął sprawy w swoje „ręce” i ponownie zaprezentował miejscowej publiczności swój talent strzelecki. Po 67 minutach mieliśmy trzeci remis w tym meczu (4:4). W 89 minucie Legia zdołała jednak zadać decydujący cios, a tak naprawdę zadali go sobie gospodarze, gdyż o losach tej rywalizacji zadecydował samobójczy gol jednego z graczy Świtu Nowy Dwór.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 4:5 (2:2)

 

W Łowiczu Pelikan zmierzył się z klubem Ruch Wysokie Mazowieckie i wreszcie przełamał swoją passę sześciu meczów bez wygranej. Drużyna miejscowych wygrała 1:0,  a gola na wagę trzech punktów strzelił Krystian Stolarczyk (10 minuta).

Pelikan Łowicz - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:0 (1:0)

 

 

W Warszawie, na obiekcie przy ulicy  Konwiktorskiej Polonia rozegrała pojedynek z Bronią Radom. Wynik tego pojedynku rozstrzygnął się w pierwszej połowie, w której gospodarze strzelili trzy gole (Wiśniewski  6’, Pieczara 16’ k, Sauczek 34’), a goście jednego (Imiela 25’).  Polonia pewnie wygrała mecz 3:1, tym samym odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Co ciekawe wczorajsze zwycięstwo oznaczało, iż Polonia zdobyła o jeden punkt więcej, aniżeli w pozostałych sześciu grach rundy wiosennej.

Polonia Warszawa - Broń Radom 3:1 (3:1)

 

 

 

Bartłomiej Grzywacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe