Co warto wiedzieć o faktoringu? 

  • 12.05.2019, 12:02 (aktualizacja 15.05.2019, 21:19)
  • Mariusz Strzepek
Co warto wiedzieć o faktoringu?
Pierwszy raz słyszysz o faktoringu i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej usłudze finansowej? Znajdź kilka minut i poświęć je na przeczytanie informacji, które zebraliśmy na temat faktoringu.

Pierwszy raz słyszysz o faktoringu i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej usłudze finansowej? Znajdź kilka minut i poświęć je na przeczytanie informacji, które zebraliśmy na temat faktoringu.

Faktoring zdobywa coraz większą popularność, warto więc wiedzieć, dla kogo skierowana jest ta usługa i co może zapewnić po podpisaniu umowy. 

Czym jest faktoring? To przede wszystkim oferta finansowa, dedykowana przedsiębiorcom, którzy chcą zachować płynność finansową, ale z pewnych względów nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu.


Na czym polega faktoring 

Umowa faktoringowa zawierana jest między faktorantem (przedsiębiorstwem) oraz faktorem (bankiem lub firmą faktoringową). Faktor przejmuje od faktoranta wierzytelność i w zamian zapewnia zapłatę, która pozwala zachować pełną płynność finansową firmy. Przedsiębiorca ponosi koszt takiej usługi, jednak warto zaznaczyć, że nie są to wysokie opłaty i w porównaniu do kredytu mogą wypaść dużo korzystniej finansowo dla przedsiębiorstwa. Faktor po wykupieniu wierzytelności zajmuje się odzyskaniem należnych środków, a także całym procesem administracyjnym z tym związanym. Warto wspomnieć o tym, że klient faktoranta musi mieć świadomość, że faktura za skorzystanie z usług przedsiębiorstwa zostanie przekazana firmie świadczącej usługi faktoringowe.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kiks
Kiks 30.05.2019, 17:53
czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z faktorami? ale własne najleoiej a nie zasłyszane od kogoś
Gracjusz
Gracjusz 04.06.2019, 10:56
ja mam w idea money od kilku miesięcy. Nie było żadnych nieprzyjemności, wszytsko sprawnie załatwione, ludzie w porządku
michu
michu 05.06.2019, 10:43
a jaki faktoring?
Magnat
Magnat 05.06.2019, 19:01
też posłucham o tej ofercie
Gracjusz
Gracjusz 06.06.2019, 10:47
faktoring kupiecki bo taki akurat był dla mnie najkorzystniejszy. Poczytajcie sobbie
Hania
Hania 27.05.2019, 11:31
czym się najbardziej kierować przy wyborze faktora? nie chcę się naciąć a to moja puerwsza próba
Manuela
Manuela 27.05.2019, 20:35
Ja chyba kierowałabym się korzystną ofertą już po dyskusji możliwości z konkretnymi faktorami. Weź uwagę na warunki i wymagania jakie musisz spełnić, żeby w ogóle ten faktoring miał u Ciebie rację bytu
Ulso
Ulso 27.05.2019, 21:01
są różne opcje i mimo puerwszych obaw teraz nie żałuję że się zdecydowałem. Popytaj, a najlepiej porozmawiaj na żywo z doradcą
Manuela
Manuela 29.05.2019, 20:51
Dokładnie się zgadzam. Po dokładniejszym poznaniu oferty możesz dojść do wniosku, czy to sie u Ciebie zwyczajnie opłaca
karlo
karlo 29.05.2019, 21:49
a po wstępnej rozmowie nikt Ci przecież długopisu do ręki nie wciśnie i nie każe podpisywać. Jeśli coś wybierzesz to super, a jesli nie to możesz szukać dalej
Kamil
Kamil 16.05.2019, 19:39
@Iga, I na jaki się zdecydował? Ja się właśnie zastanawiam nad kupieckim
 Iga
Iga 17.05.2019, 19:00
On akurat na pełny, no ale to wszystko zależy od specyfiki przedsiębiorstwa
Kamil
Kamil 19.05.2019, 15:26
I co odróżnia ten rodzaj? Orientujesz się? U kogo wziął? Bank? Firma zewnętrzna?
Iga
Iga 19.05.2019, 17:40
Na pewno z tego co się orientuję to kupiecki jest bardziej nakierowany na właśnie zakup materiałów...ale w sumie o różnice chyba najlepiej dopytać doradcę. Mój mąż akurat korzysta z idea money
Kamil
Kamil 20.05.2019, 17:29
O, to ważna informacja. Ale doradcy... chyba wolę poczytać sam..
Ciko
Ciko 21.05.2019, 17:12
do doradcy trzeba mieć trochę szczęścia choć to prawda że da się trafić na cierpliwego i ogarniętego
Kamil
Kamil 26.05.2019, 12:44
Zaryzykowałem i w sumie jestem zadowolony
Ewe
Ewe 27.05.2019, 10:59
Kamil, i na jaki się zdecydowałeś?
Kamil
Kamil 28.05.2019, 10:13
Ewe, na kupiecki
Kamil
Kamil 02.06.2019, 12:24
Ewe, to bardziej elastyczna opcja. ustalasz swoj plan, harmonogram etc tak, by Ci pasowało, poczytaj sobie na stronie albo zadzwoń pomogą
Ewe
Ewe 02.06.2019, 20:50
ciekawe, muszę poczytać więc. A doradcy ok?
Kamil
Kamil 03.06.2019, 15:01
Tak, nie mogę narzekać. Plan ustaliłem taki jak mi pasuje, a to wszystko prowadziła osoba naprawdę kompetentna
Ewe
Ewe 03.06.2019, 22:40
Dzięki, chyba więc się z nimi skontaktuję będzie prościej
Ewe
Ewe 01.06.2019, 12:18
I czym się ten rodzaj różni?
Neonek
Neonek 22.05.2019, 12:40
Tobie się udało takiego znaleźć? masz faktoring?
Ciko
Ciko 23.05.2019, 19:17
ja trafifłem w idea money na takiego z którego jestem zadowolony. Spotkałem się najpierw, wszystko wyjaśnił, przemyślałem i zdecydowałem
Isabelle
Isabelle 25.05.2019, 17:15
No właśnie też słyszałam, że z doradcami jest różnie, ale właśnie w idea jak omawiałam wstępnie warunki to zrobił na mnie dobre wrażenie, dobrze tłumaczył warunki i wyjaśniał pojęcia
Ciko
Ciko 26.05.2019, 11:44
no to tak jak u mnie, warto z nimi pogadać po prostu
Janna
Janna 16.05.2019, 17:59
macie jakieś sprawdzone firmy faktoringowe?
Sylwia
Sylwia 14.05.2019, 11:10
jaką opcję faktoringu najlepiej wybrać i w jakiej firmie? ktos coś poleci?
Kamil
Kamil 13.05.2019, 22:36
@Iga, korzystasz?
Iga
Iga 15.05.2019, 21:28
Mój mąż korzysta w firmie. Jest to dla niego wygodne i korzystne
Kamil
Kamil 12.05.2019, 16:31
Dobrze, że powstają tego typu rozwiązania.
Iga
Iga 13.05.2019, 21:22
Zdecydowanie! Coraz więcej firm wie o faktoringu i może skutecznie się nim wspierać bez dodatkowych zadłużeń

Pozostałe