VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. rotmistrza Witolda Pileckiego

  • 20.05.2019, 22:30
  • Joanna Sztymelska
VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. rotmistrza Witolda Pileckiego
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielny poranek, 19 maja 209 roku, przed Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim zebrali się uczestnicy VI Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Przed wyjazdem pod tablicą pamiątkową rotmistrza Witolda Pileckiego złożona została wiązanka biało-czerwonych kwiatów.

Uczestnicy mieli wyjątkowo piękną, słoneczną pogodę, więc przyjemnie było jechać w miłym towarzystwie. Udział wzięło 300 rowerzystów Taka ilość osób została zaplanowana, choć chętnych było więcej. Najmłodszym uczestnikiem było dwuletnie dziecko, które jechało na siodełku razem z tatą, a najstarszy uczestnik miał ponad 70 lat. 

Pomysłodawcą organizowania Rajdu im. rotmistrza Witolda Pileckiego był Tomasz Zdonek, były dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Obecnie jest to Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. rotmistrza Witolda Pileckiego, które także zaangażowało się w tym roku w organizację Rajdu.

Trasa każdego roku jest identyczna. Rowerzyści wyjeżdżają sprzed budynku Urzędu Miasta i jadą ścieżką rowerową przez Spałę do Bunkrów w Konewce, gdzie odbywa się krótki postój.  W tym samym czasie stu rowerzystów wyjechało z Inowłodza do Konewki. I tak przy Bunkrach spotkało się czterystu cyklistów.

W Konewce  wszyscy otrzymali poczęstunek i odbyło się losowanie nagród. W tym roku do rozlosowania wśród uczestników były aż cztery rowery.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe