Z perspektywy zwykłego człowieka

  • 25.05.2019, 08:56 (aktualizacja 28.05.2019, 12:14)
  • Michał Grażyński
Z perspektywy zwykłego człowieka
Jechałem wczoraj do sklepu przy ul. Św.Antoniego by kupić małe piwo za złotówkę i mojego ulubionego batona czekoladowo-orzechowego. Tak planowałem zakończyć dzień, który rozpocząłem jeszcze przed 3 nad ranem. Patrzę w kierunku stacji Orlen – piękna blondynka w mundurze policyjnym stoi u wjazdu na stację.

Jednak ruch na ulicy św. Antoniego nie ustaje. Patrzę w kierunku nowo otworzonego ronda płk.Mosiewicza, widzę sporo osób w strojach galowych. Postanowiłem podjechać rowerem na Orlen – spojrzeć z górki na rondo. Punk 13.00 pani Policjantka wyprowadziła radiowóz na ulicę zatrzymując ruch. Oficjele weszli na rondo przecieli wstęgę i po niespełna 5 minutach z ronda zeszli. Samochody w kierunku Brzustówki ruszyły. Dla mnie szok! Oczywiście pozytywny. Samorząd w Warszawie w takim celu zwykle blokuje ulicę na godzinę - dwie.
 

I nieśmiała propozycja dla władz Tomaszowa, czy może nie zaprosiły by pana Rafała Trzaskowskiego na jadno z otwarć rond, które w Tomaszowie powstały?

Okazuje się, że 60-tysięczne miasto kreuje trendy. ;) 

 

 

Michał Grażyński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 25.05.2019, 23:42
Wali trollem na odleglość. Idą wybory
<
< 26.05.2019, 07:40
Tak, tak bo to kwekac stekac i brzydka babe należy tylko odbijać, a od czasu do czasu ludzi na uliicy, a nawet w pracy, to jest tylko właściwy modlę życia, wzysko inne to patologia. Glupku ty.

Tomaszów jest w niemałej części miastem przemocowcow, tak naprawdę frustratow ale takich którzy na zewnątrz twierdza, że są na swoim miejscu. KórY oprócz z piniacha, jakiejś blyskotki za niego nic w zyciu istotniejszego nie widzą. Tak naprawdę bardzo, bardzo, bardzo biedni jesteście. Pieniązek zazwyczaj jest tutaj skromny, a aspiracje wasze pod tym wzgledemnszybujanz roku na rok pod wpływem telewizji bardzo wysoko.

A u mnie? Heh. Myślałem, że będzie gorzej ale na dobrą sprawę nową pracę rozpocząłem tydzień po stracie starej. To jest pierwsza akcja tego typu w moim życiu. Sam się bardzo bałem. Z liścia dać przełożonej? Zaraz potem myślałem, że przyjadą psy. Ale oni też widocznie się bali, wiedzieli, że nieuzasadnione to nie było. Może myśleli że nagrywalem? Nie wiem.

Tak teraz patrzę na wpływy na konto. Tydzień przerwy tylko miałem. A jeżdżę sobie na rowerze całymi dniami, a to co widzie, słyszę i czuję w lesie najlepiej gdzieś kolo wody to ludzkie pojęcie przechodzi! Fstiwal śpiewów, kumkań. W czwartek bóbr wskoczył do wody, jakby wielki kamień wpadł. Ale widziałem go! Nie wiedzialem, że to zwierzę może tak skakać.

Ty motlochu samochodziarski siedź, zażynaj się by zarobić pińć zlotych na kolejne BMW, tylko sprzataj po sobie motlochu po tych ogniskach nad Pilica. Gniew "ludu" odpowiednio zorganizowany na kierowany rozetrze cię w pył. Zresztą już jesteś mentalnym paprochem. Bo co możesz oprocz z tego że zamiast w domu sałatę, codziennie świeżo ugotowane ziemniaki (jak ja - taniej), ty zresz w KFC, w McDonalds jak ten młody filut co przy Klatce łazi.
qwerty1
qwerty1 25.05.2019, 11:36
Wyjeżdżałem do pracy i mi się spieszyło. Całe szczęście nie czekałem zbyt długo. Oficjele zrobili sobie parking dla limuzyn na ulicy Sikorskiego. Pani ze straży miejskiej na moje pytanie jak dojadę do pracy powiedziała, że na około mogę sobie jechać. Czyli gdzie? Przez pole po wybojach? Samochodem z niskim zawieszeniem? Najlepsze spojrzenia Panów oficjeli lub ich kierowców. Gotowi zabić, że zwykły mieszkaniec chce dojechać do pracy...
MG
MG 25.05.2019, 11:54
O 13 jechales do pracy? Pracujesz w łódzkiej Atlas Arenie?

Dwa, to akuray tam masz calkirm porzadna polna droge, zadne wyboje. I to tylko kawalek bo Wierzbowa juz jest asfaltowa.

Trzy, trzeba byc wyjatkowo zlosliwym by roboc halo przy 10 minutowej uroczystosci o charakterze miedzynarodowym (polsko-wloskiej)

Zapytalbym jeszcze czy nie masz czasem problemow w domu, czy nie poprztykales sie z zona, ale jestem juz grzecznym chlopakiem.

PS Strazy Miejskiej tam chyba nawet nie bylo. Takze calkiem mozliwe ze w ogole i Ciebie tam w okolicy nie bylo. No ale to jest ta "polityka milosci"
Mk
Mk 26.05.2019, 11:48
Dno dna.
MG
MG 26.05.2019, 13:07
a jednak ktoś puka od spodu :)
Michal Grazynski, piekne czasy w Tomaszowie
Michal Grazynski, piekne czasy w Tomaszowie 25.05.2019, 09:42
Teraz siedze sobie przy fontannie w Nowym Parku Miejskim "Bulwary" i dostrzeglem kolejna pozytywna praktyke. Otoz okazuje sie, fontanny zaczynaja tryskac od 9 rano. Czyli przez noc nie zuzywana jest bez sensu energia ktora napedza mechanizm fontann.

To sie nazywa powazne myslenie o ekologii i o rezoluttnym wydawaniu pieniedzy podatnikow. Jestem zaskoczony bo w miejskich fontannach w Warszawie woda wali cala noc przy pustych placach. Kots powie wieksze miasto, moga soboe na to pozwolic. Otoz nie. Wieksze miasto ma tez wieksze potrzeby. Bezdomnych w Warszawie masa. Nawet zima siedza na przystankach...

Wtacajac do fontann.
Dobrze to jest robione w Tomaszowie, wreszcie mozna byc dumnym ze swojego miasta. Bardzo sie ciesze i milej soboty zycze wszystkim! Chodzcie na Bulwary!

Pozostałe