J. Batorski: To tylko Bąbelek... nic więcej

  • 28.05.2019, 15:51 (aktualizacja 28.05.2019, 16:35)
  • Mariusz Strzepek
J. Batorski: To tylko Bąbelek... nic więcej
Rozmawiamy z Jarosławem Batorskim.

Czy obawia się Pan utraty mandatu radnego po publikacji artykułu w TIT – „Radny Batorski powinien stracić mandat?”

Oczywiście, że się nie obawiam, co zresztą było rzetelnie przytoczone przez Pana Redaktora Kucharczyka. Reprezentowałem stowarzyszenie zwykłe, które nie prowadzi działalności gospodarczej. Przepis, który został przywołany traktuje wyłącznie o takich podmiotach.

Czyli Pana zdaniem kulą w płot z mokrego kapiszona?

(śmiech) Tak, można tak to określić.

Mimo wszystko pytanie takie padło.

Dziennikarze mają prawo stawiać pytania. Nie chcę oceniać ich jakości. Pan Kucharczyk skontaktował się ze mną telefonicznie. W swoim artykule zawarł moje stanowisko. Przytoczył je skrupulatnie. Zresztą dziennikarz nie musi posiadać szczegółowej wiedzy z zakresu wszystkich przepisów. Być może to jego ktoś wprowadził w błąd przedstawiając ten temat... Reasumując do TIT nie mam zastrzeżeń, ani tym bardziej żalu.

A czy wie Pan kto pobierał z Urzędu Miasta dokumentację dotyczącą tej oferty? Czy do tego „donosiciela – intryganta” ma Pan pretensje?

Rzeczywiście wszedłem w posiadanie wiedzy, że jeden z radnych zwrócił się o kserokopie dokumentacji związanej jedynie z dwoma wybranymi stowarzyszeniami, w tym „Razem Trenujmy Sport – Forma Celem Tomaszowa Mazowieckiego”. Tylko wolałbym na potrzeby rozmowy zamiast „donosiciela – intryganta” inne określenie, nie nacechowane negatywnie, nie wiem… Na przykład „Bąbelek” – nie nacechowane tak negatywnie. Dajmy już spokój z budowaniem antagonizmów. Dlatego też nie uważam za zasadne podawanie danych tego radnego. Tak nie zbudujemy silnej wspólnoty samorządowej.

Do rzeczy. Otóż po pierwsze nie da się ponad wszelką wątpliwość stwierdzić, że to Bąbelek inspirował powstanie tego artykułu. Teoretycznie przecież mogły mu gdzieś np. wypaść skserowane dokumenty i ktoś je po prostu znalazł… (uśmiech). Mam jedynie nadzieję, że zostawimy już tą aferową narrację po tym i zajmiemy się sprawami naszego miasta.

A czy nie uważa Pan, że koledzy z Pana Klubu, bądź otoczenia mogą złożyć wniosek do Wojewody o podjęcie czynności w sprawie wygaszenia mandatu Radnej Barbary Klatki, co zresztą byłoby adekwatną odpowiedzią na zachowanie – jak Pan z kolei określił „Bąbelka”?

Nie jestem w stanie odpowiadać za innych. Jak wygląda sytuacja każdy widzi.  Nie da się ukryć, że kilka osób powiedziało mi, że temat Pani Radnej Barbary Klatki powinien wrócić. Nie da się nie zauważyć tego swoistego dualizmu w postrzeganiu wątpliwości co do ważności mandatów…  Niemniej ja w tym temacie już wszystko powiedziałem. Radna Barbara Klatka uzyskała najwyższy wynik spośród radnych Koalicji Obywatelskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Taka była wola wyborców, która w ostatecznym rozrachunku powinna przechylać szale wszelkich wątpliwości.

Zatem ostatnie pytanie – czy uważa Pan, że był to atak za to, że jest Pan jednym z aktywniejszych radnych „tomaszowskiej koalicji prezydenckiej”?

Publicznie pozwolę sobie nie wypowiadać opinii na ten temat. Powtórzę – jak sytuacja wygląda każdy widzi i może wyciągnąć własne wnioski.

Dziękuję.

Dziękuję.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szanujmy sie
Szanujmy sie 29.05.2019, 19:42
Nie zostawiajcie tego tak. Zaraz ktos powie ze naprawde kartki ksero przez okno wylecialy. Za duzo PO psow na nas wiesza. Wezcie sie za Klatke i nie dajcie sie opluwac.
&
& 30.05.2019, 21:07
No ja też tak uważam. No ale zawsze biorę pod uwagę, że nie jestem nieomylny.
Ajdejano
Ajdejano 28.05.2019, 21:46
Do "&lt":
Muszę jeszcze coś dorzucić, bo odnoszę wrażenie, że do tej pory, zupełnie mnie nie zrozumiałeś:
otóż, ten facio, którego wcześniej określałem jako wystrzyżonego i wygolonego z po - to oczywiście nie Batorski tylko fircyk za dychę z obecnej po - idol dla p. Klatki.
Ajdejano
Ajdejano 28.05.2019, 21:38
Dp "&lt": tak - Ona z PiS weszła do PE.
Ajdejano
Ajdejano 28.05.2019, 18:33
Ten tomaszowski brukowiec razem z tym wystrzyżonym z po, tak "zaszkodzą" Batorskiemu, jak ryżowaty Tusk z Jażdżewskim "zaszkodzili" PiS-owi przed wyborami do UE. Tak trzymać chłopoki !
<
< 28.05.2019, 19:55
no co prawda to prawda.

A Pana kandydat Panie Ajdejano wszedł do PE?
Ajdejano
Ajdejano 28.05.2019, 18:24
Do radnego Batorskiego: odpowiada Pan MS m.innymi w taki sposób (cytat fragmentów wypowiedzi):

"...dziennikarz nie musi posiadać szczegółowej wiedzy z zakresu wszystkich przepisów. Być może to jego ktoś wprowadził w błąd przedstawiając ten temat...".

Niby zgoda, ale jednak powinnością dobrego dziennikarza jest przedstawiać materiał rzetelnie czyli zgodnie z prawdą i stanem faktycznym, a nie ze swoją tezą i ze swoimi ideologicznymi zapędami.
Taki dziennikarz, to nie dziennikarz, tylko kiepski rzemiecha, skory na przeróżne "kombinacje alpejskie". Wieś tańczy, wieś śpiewa. I fajno jest - no nie ?!
Panie Batorski - KLASA
Panie Batorski - KLASA 28.05.2019, 17:45
Panie Jarosławie naprawdę wielka klasa. Niestety mało jest w Tomaszowie ludzi, którzy trzymają taki poziom. Tylko na pewno ataków na Pana przybędzie, ale da Pan radę.

PS Szkoda, że zostawił Pan Platformę...

Pozostałe