Konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w Będkowie

  • 01.06.2019, 00:38
  • Joanna Sztymelska
Konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w Będkowie
W piątek, 31 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozbiórki i budowy mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1506E - Będków Kolonia.

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek - Wicestarosta Powiatu, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak - członkowie Zarządu Powiatu, Wacława Bąk - przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal - wójt gminy Będków, Beata Zysiak - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim i Jan Balcerek - radny Rady Powiatu Tomaszowskiego. 

Ministerstwo Infrastruktury przyznało powiatowi tomaszowskiemu dotację w wysokości 333 tysięcy złotych na zadanie związane z rozbiórką i budową mostu w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Będków Kolonia. W budżecie powiatu wpisana jest kwota 200 tysięcy złotych na to zadanie, a kwotę 150 tysięcy złotych dołoży gmina Będków. 
Most w tej chwili jest w bardzo złym stanie technicznym, ogranicza przejezdność do 2,5 tony

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Obiekt znajduje znajduje się na trasie pomiędzy Będkowem, a miejscowością Prażki. Szczegóły przyszłej inwestycji przybliżyła Beata Zysiak - dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Mazowieckim. Projektowany obiekt po rozbiórce istniejącego będzie konstrukcją jednoprzęsłową, ramową, żelbetonową, posadowioną bezpośrednio na ławach żelbetonowych. Szerokości użytkowe będą dostosowane do szerokości istniejącej drogi powiatowej klasy L. 

Na obiekcie projektuje się jezdnię dwupasową 2x2,75m wraz z opaskami 2x0,55 cm, ograniczona krawężnikami z kapami chodnikowymi 0,64 cm. 
Zakończenie inwestycji jeszcze w tym roku.
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (6)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M
M 18.06.2019, 22:25
Bardzo się ciesze

Pozostałe