VII Forum Ekologiczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8

  • 06.06.2019, 10:57
  • Joanna Sztymelska
VII Forum Ekologiczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8
W środę, 5 czerwca 2019 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się VII Forum Ekologiczne. Spotkanie otworzył Tomasz Migała - dyrektor ZSP nr 8 i powitał zaproszonych gości

Udział w Forum wzięła młodzież tomaszowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Hala sportowa ZSP 8 była wypełniona po brzeg. Na Forum zaproszeni zostali wyjątkowi goście: mgr inż. Justyna Czerwińska, dr Alicja Zawadzka i dr inż. Izabela Myszka, które dzięki swoim wykładom przybliżyły młodzieży temat ekologii.

Mgr inż. Justyna Czerwińska z Politechniki Łódzkiej wygłosiła wykład pt. „Co to znaczy być EKO?”, dr Alicja Zawadzka  z Politechniki Łódzkiej opowiedziała „Ile kosztuje ekologia?” i dr inż. Izabela Myszka z  SGGW w Warszawie przedstawiła temat. „Ogród ekologiczny a ogród ekonomiczny".

- W poprzednich latach realizowaliśmy tematy związane ze smogiem miejskim i  z odnawialnymi źródłami energii. W dniu dzisiejszym chcemy pochylić się nad tematem ekonomicznego punktu widzenia ekologii. Ogłosiliśmy konkurs  dedykowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Nie wyrzucaj- wykorzystaj powtórnie”. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować wszystkim dyrektorom, nauczycielom, ale przede wszystkim  uczniom za to, że odpowiedzieliście Państwo na nasz apel już po raz kolejny. Dziękuję pięknie uczniom za tak wspaniałą prace, które bardzo licznie dotarły do naszej szkoły. Kreatywność i pomysłowość, jak można wykorzystać rzeczy, które na co dzień wyrzucamy do kosza, jak można zrobić oś, co może jeszcze służyć.  zaskoczyła wszystkich nauczycieli - powiedział Tomasz Migała - dyrektor szkoły. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Po przerwie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu, w którym nagrody ufundowane ostały przez Starosto Powiatowe  Tomaszowie Mazowieckim, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Radę Rodziców ZSP nr 8 i sponsorów.  Na zakończenie Forum dla uczestników przygotowane zostały warsztaty recyklingowe i chemiczne.
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe