Młodzież z "Mechanika" wyjedzie do Portugalii

  • 17.06.2019, 11:59
  • Mariusz Strzepek
Młodzież z "Mechanika" wyjedzie do Portugalii
Miło nam poinformować, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Zespół Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ogłosiła wyniki konkursu formularzy zgłoszeniowych złożonych w terminie do dnia 25 lutego 2019r. w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, w ramach, których Zespół Szkół Ponadgimnajzalnych nr 1 Tomaszowie Maz., aplikował o środki. 

Projekt " Młodzież - Kompetencje - Sukces " znalazł się w czołówce listy - uzyskal 40 pozycję w rankingu ( na 384 złożonych wniosków ) oraz 6 pozycję w wysokości dofnansowania.
Decyzją Zarządu FRSE po rekomendacji Komitetu Ewaluacyjnego maksymalna kwota przyznanego dofinansowania to 200 tys. zł.

Inicjatywa ponadnarodowej mobilności młodzieży będzie realizowana we współpracy ze szkołą Escola Secundaria w Barcelos (Portugalia). Celem głównym projektu jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych uczniów naszej szkoły ze szczególnym nastawieniem na rozwój i doskonalenie umiejętności językowych, TIK, skutecznego nauczania i uczenia się matematyki oraz nauk przyrodniczych, motywacji uczniów do nauki a także wzmocnienie postaw obywatelskich i społecznych
uczniów. 

Projekt jest skierowany do uczniów klas II i III ( uczących się w przyszlym roku szkolnym ) naszej szkoły. Głównym działaniem 12 miesięcznej inicjatywy będzie uczestnictwo uczniów wraz z nauczycielami w dwóch kiluknastodniowych wyjazdach do szkoły portugalskiej.

 

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

By komentować warto wcześniej poczytać.
By komentować warto wcześniej poczytać. 17.06.2019, 17:06
Pytajcie, pod innym tekstem na NT, o osiągnięcia Pana Arkadiusza Broniarka, do piątku wiceszef Mechanika...


Pozostałe