"System badań technicznych pojazdów w 2019" - konferencja szkoleniowa

  • 25.06.2019, 12:13
  • Joanna Sztymelska
"System badań technicznych pojazdów w 2019" - konferencja szkoleniowa
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek, 24 czerwca 2019 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja szkoleniowa poświęcona zagadnieniom związanym z badaniami technicznymi pojazdów "System badań technicznych pojazdów w 2019". Konferencja omawiająca temat badań technicznych pojazdów organizowana jest w Starostwie już po raz piąty.

Zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: Marek Kubiak - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marcin Barankiewicz - dyrektor Biura - radca prawny Polskiej Izby Sttacji Kontroli Pojazdów, Karol Rytel - starszy specjalista ds. technicznych w Polskiej Izbie Kontroli Pojazdów, Jarosław Kęsicki - kierownik ds. technicznych i usług, rzeczoznawca samochodowy w Polskim Związku Motorowym w Łodzi, Andrzej Mela - p.o. naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej Komendy Policji powitał Cezary Krawczyk - naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Udział w konferencji wzięli też kierownicy Wydziałów Komunikacji z ościennych powiatów; opoczyńskiego, poddębickiego, wieruszowskiego, łódzkiego wschodniego, rawskiego, łowickiego, przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim, przedsiębiorca i właściciele Stacji Kontroli Pojazdów z powiatu tomaszowskiego. 

Konferencja rozpoczęła się od "Bloku prawnego". Omówione zostały tematy: "Badania podatkowe VAT, PIT, CIT", "Jak sprawdzić ważność certyfikatów SSL i VPN, Programy praktyczne w zatrzymaniu wirtualnym dowodu rejestracyjnego, Stan aktualny i projekt zmiany ustawy "Prawo o ruchu drogowym" oraz najczęściej pojawiające się problemy związane z interpretacją przepisów regulujących przeprowadzanie badań technicznych pojazdów.

Blok drugi, to blok techniczny, w których omówione zostały tematy: Przegląd dokumentów do badań technicznych pojazdów, Badania techniczne pojazdów hybrydowych i elektrycznych, Zmniejszone (małe) tablice rejestracyjne, a badania techniczne, Bieżąca problematyka związana z wykonywaniem badań technicznych pojazdów. 

Po omówieniu tematów rozpoczęła się dyskusja dotycząca przeprowadzania badań technicznych pojazdów. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (7)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polak
Polak 25.06.2019, 22:13
I co ktoś się weźmie za małe tablice, ponoć one powinny być na autach amerykańskich gdzie nie ma możliwości założenia europejskiej a nie jak teraz widać Passaty BMW czy nawet garbusa na małych tablicach.
tom
tom 25.06.2019, 19:53
oj jest co poprawić na tych przeglądach aby wyeliminować "ruiny" z dróg. Zobaczcie jak usmarowane są wyciekami ulice i chodniki, głośne tłumiki, światła itp. jest na co zwrócić uwagę...
Od 5-10 lat zdycham co rano a miejsce przecież to samo
Od 5-10 lat zdycham co rano a miejsce przecież to samo 26.06.2019, 08:47
Nadmierna szybkość i kultura użytkowania. Moim zdaniem to jedyne problemy.
Dziś o 2 w nocy użyć kilkukrotnie klaksonu, albo nie gasic auta na parkingu tyłem do okien, przez 10-15 minut. Wielu nie widzi problemu.

Pozostałe