Dzieci przy skrzyżowaniu

  • 06.07.2019, 10:37 (aktualizacja 06.07.2019, 10:44)
  • red.
Dzieci przy skrzyżowaniu
Jak się okazuje dzisiejsza kolizja na ul. Św. Antoniego nie jest pierwszą. Mieszkańcy okolicznych domów alarmują, że jest w tym miejscu jeszcze inny problem. Fragment trawnika, połozlony tuż przy rondzie jest ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Niestety betonowanie blokowisk i tworzenie hektarów wybetonowanych parkingów pozbawia dzieciaki naturlnych stref zabaw. W tym miejscu jest apel o budowę ogrodzenia. Czy to rozwiąże problem? Wydaje się nam, że nie.

.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sprowadzamy autA
Sprowadzamy autA 09.07.2019, 22:26
No mieszkaniec tyle komentarzy o tak błachą sprawę jak cię znam to sam te słupki kupisz a ktoś je wkopie ale taki zamęt zasiałeś a te ciemnoty dały się wkręcić jak celnicy na granicy powiem ci szacun dzieci są najważniejsze zawsze były dla ciebie i wiem że jak zaczołeś temat to go zakończysz i one tam będą żebyście pękli drodzy przeciwnicy pozdrawiam autoban hanower
NaWyjeździe
NaWyjeździe 09.07.2019, 08:00
19 lat mieszkałem w tych blokach teraz bywam tam gościnnie i nigdy przez 19 lat jak i teraz moja rodzina która tam nadal mieszka nigdy ale to nigdy nie widzieliśmy tam dzieci żeby się bawiły. Dodatkowo wszystkie dzieci widoczne na zdjęciach to dzieciaki które przed robieniem zdjęć bawiły się na placyku zabaw przy żłobku. Podszedł gość i zawołał te dzieciaki żeby poszły z nim. Ogrodzenie w tamtym miejscu jest potrzebne jak pewnej pani gacie...
w_p
w_p 10.07.2019, 18:18
Kłamiesz. Sam tam z 15 lat temu kopałem w piłkę i zdaje się, że ten śmietnik był (jest?) obudowany sklejką by dzieci mogły sobie w niego kopać.
Obserwator
Obserwator 09.07.2019, 16:49
Skoro sam mówisz że już tu nie mieszkasz to zajmij sie czymś innym moje dzieci tam chodzą i bawią się z dziecmi z tego bloku bo nam zabrali piaskownice po co te kłamstwa starsze dzieci biegają po tym śmietnisku syf a teren urzędu miasta może ktoś zadek ruszy i to posprzata
Antoni
Antoni 10.07.2019, 09:02
No cóż widać że tam nie mieszkasz chłopie lub babo. To jest teren którym zarządzają wspólnoty mieszkaniowe i SM Przodownik. Zatem do nich żale i pretensje. Najpierw jednak pokonaj zestaw starszych pań i panów którym i piaskownica i plac zabaw w pobliżu będzie przeszkadzać i zaczną się protesty. No chyba, że chcesz stawiać zabawki w pasie drogowym. No ale tu też wpadka bo niezależnie od tego że nie można tego robić to i Mazowiecka i Św. Antoniego to ulice powiatowe. Zatem gdzie ma ten Urząd dupę ruszyć. Może niech rusza mieszkańcy bloków i wymusza na swoich zarządcach jakieś działanie zamiast jęczeć i marudzac że inni to nic nie robią, co?
uzurpator
uzurpator 09.07.2019, 17:35
Nie publikuj zdjęć w internecie z możliwością ich komentowania to nikt nie będzie ich komentował. Bohater w swoim domu postanowił zastać bohaterem na swoim osiedlu a teraz jeszcze w internecie zaczyna robić porządek.
Dzieciak bez kasku na rowerze
Dzieciak bez kasku na rowerze 09.07.2019, 09:01
Bo przez 19 lat dzieci na tym osiedlu wychowywane były przez nieodpowiedzialnych rodziców, a teraz przykładni i odpowiedzialni rodzice sami ściągają swoje pociechy jak najbliżej ulicy.
Sąsiad patologa
Sąsiad patologa 07.07.2019, 20:12
Ale jesteś cienki żal mi ciebie mieszkanie na parterze przeszkadza bo dzieci się bawią będą się bawić a ty zamknij okna
patologia
patologia 07.07.2019, 19:58
Uwaga!!! Jedyną osobą która zgłosiła się do zbierania podpisów jest użytkowniczka Sąsiedzi ale zadeklarowała ,że może zrobić to po wakacjach. W związku z tym dzisiejsza akcja skazana jest na niepowodzenie. Dzięki użytkowniku Sąsiedzi za twoją postawę, gdyby było więcej tak aktywnych ludzi na osiedlu to wiele spraw dawno byłoby już rozwiązanych.
Mama dzieci z mazowieckiej
Mama dzieci z mazowieckiej 07.07.2019, 19:12
Ten od patologii kto to jest mieszka tu co to za czľowiek że się wypowiada ma tu dzieci czy co ten zły mieszkaniec co tak o nim piszesz cioł żywopłoty bo dozorcA nie ma czasu nie znasz sytuacji to małczać i nierozgawarywać zawsze łatwo krytykować a samemu nic bedą zbierane podpisy przecież nikt o tym nie wie nie wszyscy czytają ten portal co przybiegną pod smietnik bo patologia tam będzie jesteś żałosny
patologia
patologia 07.07.2019, 16:41
Dzisiaj o godz. 20 na trawniku koło śmietnika będą zbierane podpisy pod petycją o postawieniu słupków i budowie wszystkiego czego się da dla naszych ukochanych dzieci aby były bezpieczne i mogły korzystać z uroków dzieciństwa tak jak dzieci z innych osiedli i jak dzieci mieszkające na terenach wiejskich. Dzieci prosimy nie zabierać ze sobą ponieważ aby zainicjować tego typu działania wykorzystywanie dzieci (ustawiane zdjęcia w internecie) jest zupełnie nie potrzebne i robienie wody z mózgu internautom nie służy sprawie.
Sąsiedzi
Sąsiedzi 07.07.2019, 18:03
Jestem w górach ale się podpisze jak wrócę jak teraz nie wypali to po wakacjach sama zbiorę podpisy chodząc od drzwi do drzwi brawo sąsiad jesteśmy z tobą ty zawsze byłeś za dziećmi olej złośliwości pozdrawiamy sąsiedzi z klatki namber 3
patologia
patologia 07.07.2019, 18:07
Dzięki użytkowniku Sąsiedzi. Jak widać można tę sprawę załatwiać jak trzeba a nie robić ustawki jak użytkownik Mieszkaniec.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.07.2019, 18:54
Ja zadnej ustawki nie robiłem to ty we łbie sobie jakąś ustawkę robisz myślę że to się leczy ale w twoim przypadku wegetatywny stan
patologia
patologia 07.07.2019, 19:17
Dobra weż zacznij zbierać podpisy jeżeli naprawdę zależy Ci na tym o czym piszesz. Przepraszam za wpisy które mogły Cię obrazić ale uważam że Polaków do działania zmuszają tylko silne emocje które swoimi wpisami jak widać udało mi się w niektórych użytkownikach wywołać. Powodzenia w zbieraniu podpisów i determinacji w działaniu.
TOMASZÓW
TOMASZÓW 07.07.2019, 15:55
Ludzie od tego są instytucje gdzie trzeba zgłaszać takie sprawy a nie wykorzystujecie media do obrzucania się błotem i co to Wam da. Macie rację że wszystko powinno być barierki i płace zabaw tylko tego się nie załatwia w internecie
Starszy pan
Starszy pan 07.07.2019, 16:26
A ile telefonow było żeby na mazowieckiej te śmieci ktoś posprzątał i gdzie te instytucje widać że to nie tylko problem mazowieckiej widzimy na portalu
Matka
Matka 07.07.2019, 15:15
Ty dziadu, co się patologią nazywasz ja teraz zobaczyłam te zdjęcia i te wypociny co tu na sąsiada wieszacie on dla dzieci zrobi wszystko nasze też biegają pod tym blokiem jest ich sporo nie znacie człowieka, a piszecie bzdury czemu nie ma jakiegoś ogrodzenia my się boimy o nasze dzieci, wy macie place zabaw my nie kiedyś poszłam na Sikorskiego ktoś pisał, że jest puste to mnie wyproszono bo przodownika
Człowiek się stara przykro patrzeć
ojciec Wiktorka
ojciec Wiktorka 07.07.2019, 15:42
Właśnie, patologia siedzi w necie i wytrząsa się nad normalnymi ludżmi, tam na Sikorskiego przeganiają nasze dzieci jak bezdomne psy. A dzieciaci chcą się bawić na świeżym powietrzu, myślę że po prostu brakuje na naszym osiedlu miejsca do zabaw.
patologia
patologia 07.07.2019, 14:04
Użytkowniku Mieszkaniec czy w przyszłości zamierzasz realizować jeszcze inne projekty zdjęciowe? Może powiesz synowi żeby pogrzebał w śmietniku żebyś ty w tym czasie mógł zrobić parę zdjęć które będą świadczyć o nieprawdopodobnej biedzie w naszym mieście.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.07.2019, 14:33
Mnie możesz obrażać mam to gdzieś ale czepiasz się mojego dziecka a to już przechodzi w inną sferę naszej rozmowy taką ktora zmienia mnie w niezbyt miłego rozmówcę nie brnij w to dalej patologiczny pajacu
x
x 07.07.2019, 00:53
Jakich dziwnych czasów dożyłem, zdziwienie u ludzi wywołuje widok dzieci i to przy skrzyżowaniu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.07.2019, 23:31
Tak ja robiłem zdjęcia by chronić dzieci i was którzy korzystają ze ścieżki rowerowej komentarze, które czytam brak słów dzieci zabrane z boiska co do bagażnika je włożyłem wywiozłem i zrobiłem zdjęcia one przychodzą po mojego syna, żeby się z nim bawić mi chodzi tylko o bezpieczeństwo kiedy coś się stanie to się obudzą rodzice, miasto, powiat, mądry polak, ale takie niezrozumienie, zwykłych ludzi szokuje gdzie dziś rano rozwalał się gość, który miał 2,5 promila na tym nie zabezpieczonym rondzie
TM
TM 07.07.2019, 11:37
Można to było inaczej zgłosić a nie wykorzystywać dzieci i nie kłam przynajmniej bo podjechałes pod blok bo te dzieci poszły zrobić to zdjęcie z boiska
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.07.2019, 12:41
Myślę że podejde pod blok bo twierdzenie o kłamstwach i wykorzystywaniu dzieci idą za daleko nie wiesz jak było a piszesz bzdury więc miej odwagę się spotkać a wytłumaczę ci że nie jest tak jak mówisz chyba że słowa twoje są puste i co ty na to
TM
TM 07.07.2019, 12:54
Co chcesz udowadniać sam sposób jak to zrobiłeś jest żenujący nie dam ci satysfakcji spotkania ale jezeli zaistnieje taka potrzeba to się ujawnię. Napisz pod który blok podjechałeś białym kombi, skąd dzieci poszły
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.07.2019, 13:07
Zabrałem syna a reszta poszła za nim bo chciałem żeby był na tym zdjęciu kiedy pare chwil wcześniej rozbiły się auta na ścieżce rowerowej tam się bawiły dzieci z mojego bloku cała ciemna prawda porwania strachliwy człowieku białe kombi krąży
patologia
patologia 07.07.2019, 13:17
Czyli przyznajesz, że to była ustawka z dziećmi bo bez dzieci to przekaz emocjonalny zdjęcia byłby nieporównywalnie mniejszy A niektórzy już chcieli budować 10 boisk do kosza, 7 do siatkówki, 4 do tenisa i 3 do nogi żeby dzieci były bezpieczne.
TM
TM 07.07.2019, 13:10
Przestań się pogrążać
patologia
patologia 07.07.2019, 05:29
Dlaczego nie robiłeś zdjęć jak nie było ronda?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.07.2019, 12:52
Przy budowie ronda zabrano nam sporo zieleni ja nie jestem jego przeciwnikiem jak najbardziej jestem za tylko na rondzie latają samochody bokiem bo są fajne warunki do tego i chciałem żeby ktoś to zabezpieczył tylko tyle i ponawiam pytanie czemu takie zabezpieczenia są na każdym rondzie a tu nie
Wiem co widze
Wiem co widze 10.07.2019, 09:18
Nie sciemniaj człowieku o tym jak ,, duzo" Ci zieleni zabrano budując ronda. Co Ty bredzisz. Najpierw wszyscy jecza że niebezpiecznie, że kolizje i wypadki, że wyjachac się nie da. Teraz jakiś cwaniak robi ustawke że zdjęciami dzieci ze nie maja się gdzie bawić i mogą wejść na jezdnię. Jeśli zabrano trochę zieleni pod ścieżkę to kawałek. Sprawdź sobie choćby na mapach googla. Mieszkalem w tych blokach 25 a teraz przechodzę tamtendy kilka razy dziennie do to rodzicow i wiem jak to wyglądało i jak wygląda. Nie wygaduj więc takich bzdur. To parkingi które kazda wspólnota sobie funduje zabierają zieleń. Zdecydujcie się czy chcecie parkować samochody pod oknem żeby było wygodnie czy ma być zielono bo obu tych funkcji nie da się pogodzić. Poza tym zrób plac zabaw pod oknami to zobaczysz jaka jazda będzie.
patologia
patologia 07.07.2019, 13:03
Takie pytanie można zadać nie wykorzystując do tego zdjęć dzieci za których plecami jest śmietnik, a przed którymi zasuwają nietrzeżwi kierowcy dybający rzekomo na ich zdrowie i życie.
Modlitwa o 2gą kadencje
Modlitwa o 2gą kadencje 07.07.2019, 01:10
dobrze zrobiłeś, nie przejmuj się. Trzeba mieć nieco grubszą skórę będąc obywatelem w Polsce. Zawsze ktoś będzie miał pretensje. Ale nie przejmuj się. Tym bardziej, że twarzy nie widać.

Ja sobie redukuje stres a to jakąś proc, a to jakąś maczugę. Serio :) Tylko wszystko legalne musi być.
Dozorca
Dozorca 06.07.2019, 22:30
Jest gość który uprowadził dzieci są chyba jakieś służby które powinieneś poinformować jeśli nie to działasz razem z nim bo zatajasz istotne info
TM
TM 06.07.2019, 18:16
Po prostu ten Pan który robił to zdjęcie z dziećmi zabrany i z boiska niech wyjaśni po co to robi z troski o dzieci czy w swoim interesie
Gość
Gość 06.07.2019, 21:34
A jaki miałby interes w tym inny niż chronić dzieci, może sprzedaje te słupki, żałosny narodzie, bo jak to czytam to nie wierzę
patologia
patologia 07.07.2019, 05:56
Dowartościowuje się w ten sposób informując cały świat jakim to jest przykładnym obywatelem i przyzwoitym człowiekiem robiąc ustawkę z dziećmi. Są tacy ludzie którzy dostali telefony z aparatami i uważają się za dziennikarzy obywatelskich a że nie ma tematu to się go wymyśli ,trochę przerysuje, trochę dopowie...takie czasy.
patologia
patologia 06.07.2019, 18:08
Przez dziesięciolecia nie było ronda ,słupków i nikomu to nie przeszkadzało. A jak się pojawiło rondo to nagle dzieci będą ginąć pod kołami bo nie ma słupków, bo nie ma wybudowanego boiska, bo rodzice nie trzymają dzieci pod kloszem tylko pozwalają im spędzać czas w gronie rówieśników na osiedlu...cyrk..cyrk...cyrk...
Modlitwa o 2gą kadencje
Modlitwa o 2gą kadencje 07.07.2019, 01:12
ginęli ludzie. Że ty nie słyszałeś, to znaczy że nie ginęli?

Rondo zostało wybudowane właśnie ze względu na zbyt częste wypadki tutaj.
patologia
patologia 07.07.2019, 04:11
Wszędzie ginęli i giną ludzie to znaczy że trzeba osłupkować cale miasto? Jutro w drzewo ( albo słupek) przywali matka wioząca dzieci i co będzie wycinka drzew przy Antoniego? Bo gdyby nie drzewo albo słupek to pojechała by w trawnik i nic by się nie stało.
TM
TM 06.07.2019, 17:45
Dzieci ze zdjęcia nigdy się tam nie bawią, może tylko chodzi o słupki? Może?
Tomasz
Tomasz 06.07.2019, 22:01
Mieszkam tam cały czas jakieś dzieci widzę które się bawią na tym śmietnisku wizytówka miasta
Modlitwa o 2gą kadencje
Modlitwa o 2gą kadencje 07.07.2019, 01:14
Masz racje, tzn ja z Tobą się zgadzam. I z tymi dzieciakami i ze śmietnikiem.
Obserwator
Obserwator 06.07.2019, 17:24
To zdjęcie gość zrobił zabierając dzieci z boiska gdzie grały w piłkę, i pytanie co chciał osiągnąć i kogo się pytał o zgodę żeby dzieci mogły z nim iść?
Tomaszowianin
Tomaszowianin 06.07.2019, 13:40
Patrze na te komentarze ludzie co się z wami porobiło ktoś zrobił zdjęcie zainteresował się i ja mu bardzo dziękuję, bo tak naprawdę czemu tam nie ma tych słupków może takich jak na Niskiej i Bartosza Głowackiego, tam mieszkam i widzę jak nie raz leży przewrucony słupek betonowy, ale ogrodzenie sasiadujacego domu nietknięte. Ktoś chcę dobrze dla nas wszystkich, ja z moim dzieckiem czesto idziemy tą drogą na niebieskie źródła przecież jest ścieszka rowerowa to chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich, a te komentarze o smartfonach, kiedy dzieci są tak od nich uzależnione, czy podchody w lesie fajnie by było tylko nie wszyscy siedzą w domu i czekają na 500+, ludzie też pracują i nie tylko na tym osiedlu dzieci bawią się same, ale tylko na tym rondzie nie ma zabezpieczenia przed samochodami, a ścieżką rowerową nie bądźmy złośliwi, porostu niech ktoś zajmie się tym problemem i po sprawie pozdrawiam.
Ewelina
Ewelina 06.07.2019, 14:34
Popieram w sprawie słupków, dlaczego na Wady Panfil jest ich setki a tu brakło. Może jakaś ekipa przeniosłaby ich trochę w okolice tego ronda aby nasze dzieciaki były bezpieczne.
WuPe
WuPe 06.07.2019, 14:44
Dlatego, że absurdalna ilość słupków zwiększyła nam punkty przy dofinansowaniu budowy ul. W. Panfil w absurdalnym urzędniczym rankingu. A poza tym ktoś na tym dużo zarobił;-) Ciekawe po ilu latach kończy się okres karencji i będzie można je usunąć?
Nie ulegać "monterom bojlerow" i innym fizolom. Wąskie horyzonty…
Nie ulegać "monterom bojlerow" i innym fizolom. Wąskie horyzonty i brak myślenia abstrakcyjnego. Un jedzie swoją drezyną nic innego się nie liczy 08.07.2019, 04:14
Słupki przy Panfil są potrzebne. W okolicy dwa duże osiedla z przedszkolami, szkołą....
Ewa
Ewa 06.07.2019, 13:34
Większość zajęć dla dzieci w wakacje są płatne i oczywiście jak zwykle ilość miejsc ograniczona. Teraz w naszym mieście liczą się niestety seniorzy a o dzieciach wiele instytucji zapomina. A nie można by było to dzieciom zaproponować np. Kino za symboliczną 1zł a nie emerytom lub basen ewentualnie mamy tomaszowskie Błonia gdzie tyle miejsca do zabawy zatrudnić animatorów na czas wakacji dzieci i rodzice pewnie by byli zadowoleni. Pozdrawiam nasze władze.
WuPe
WuPe 06.07.2019, 14:50
Dzieci na wybory nie chodzą;-/ Kiedyś na tym osiedlu dosłownie pod każdym blokiem była obowiązkowo piaskownica, huśtawka i karuzela (czasem nawet 2 zestawy). Teraz dzieciom została nauka fellatio jak ma to miejsce na homopedofilskich zajęciach w stolicy, komórka od rodziców, którzy nie mają czasu na wychowywanie i okolice śmietnika pod blokiem.
max
max 06.07.2019, 21:23
A moze alternatywa bedzie macanko i lizanie kolan ksiezulkom w parafiach.
.
. 08.07.2019, 04:21
W porównaniu z przemocą i nadużyciami na tle seksualnym, pedofilia w kosciele to są incydenty. Chyba w każdym powiecie raz na dekadę ujawnia się molestowanie seksualne w świeckich placówkach. Kadra w nich pracująca to są zazwyczaj ludzie o najniższych kompetencjach społecznych, często z odchylami. Do tego w takich miastach jak Tomaszów dochodzi poniżejprzecietna uroda kobiet, brak usług seksuanych na satysfakcjonujący poziomie. Pod tym względem, życie w małych miastach jest rzeczywiście dramatem. Właściwie tylko żołnierze tam gdzie są jednostki maja żony, z którymi ktoś bez przymusu prokreacyjnego chciałby sypiac. Nie chcę nikogo obrażać, naprawdę, ale to jest dramat. Dlatego tacy jesteście na codzień, zawsze poddenerowani, agresywni, masowo przekraczający dozwolona prędkość w mieście.
Ogrodzone boisko w tym miejscu to nie jest gupia sprawa
Ogrodzone boisko w tym miejscu to nie jest gupia sprawa 06.07.2019, 13:26
Boisko w tym miejscu z wyższym zielonym płotem z siatki, to nie jest głupia sprawa. Zasłoni też śmietnik, który szpeci piękne rondo. Trzymetrowe ogrodzenie takie jakie stosuje się na kortach tenisowych czy u nas na Lechii czy na osiedlach z PRL w większych miastach to byłaby dobra sprawa. Małe boisko tam się zmieści. Jestem za.

Ktoś musi wreszcie upominać się o te 6-7 bloków przy Mazowieckiej, a i te 3 ze Strzeleckiej pewnie będą korzystać.

Jola
Jola 06.07.2019, 12:34
Większość dzieci na tym osiedlu to ulica wychowuje a nie rodzice
@Jola
@Jola 06.07.2019, 13:20
no rzeczywiście, bo to w piłkę latem nie można pograć nie zapisując się do jakichś drużyn na drugim końcu miasta, w których uczestnictwo obwarowane jest comiesięcznymi składkami rzędu 100-150 zł
mieszkaniec
mieszkaniec 06.07.2019, 12:57
bo rodzice harują po 18 godzin na dobę żeby na bułki dzieciakom zarobić
sąsiad
sąsiad 06.07.2019, 13:02
Bez przesady! matki wolą codzienny maraton serialowy a dzieci żeby nie odwracały uwagi to wygania się je przed blok.
też sąsiad
też sąsiad 06.07.2019, 13:17
To bardziej konsekwencja budowy wszędzie gdzie jeszcze pozostał choćby mały skrawek zieleni, parkingów.

PRL planując te bloki zostawiła miejsce pod ...no przynajmniej małe boisko do koszykówki pod każdym blokiem. Wybudować już nie zdążyła.

Jest piękna pogoda, dzieciaki chcą pograć w piłkę, robią to gdzie się da. Matki siedzą pewnie w robocie na drugim-trzecim etacie.
Bezrobocia faktycznego ponoć już nie ma a handlarki z truskawkami (często coraz młodsze), za 40-50 zł DNIÓWKI, nie za godzinę, za dzień, jak siedziały ba krawężnikach przy Biedronkach tak siedzą.

Budowa jakiegoś choćby skromnego boiska przy górce na Baśniowej napotyka co roku jakieś problemy. Wpływowa mniejszość, forsuje na przykład drony w celu oczyszczania miasta ze smogu, a odmawia ludziom 6-7 bloków przy Mazowieckiej boiska czy skromnego przystanku autobusowego.
Patologia
Patologia 06.07.2019, 16:02
100 metrów dalej na Sikorskiego jest boisko i co...pusto ,pusto ,pusto i jeszcze raz pusto. Dzieciaki z innego pokolenia nie mają ochoty latać za piłą. Za moich czasów w weekendy i wakacje od 9 rano do czasu gdy ojce nie przyszli nas zawlec do domu ganiłao się za piłką. Nie wiem dlaczego jak dzieciaki spędzają czas w swoim gronie na osiedlu to uważane jest to za jakąś patologie. Bo mamusia powinna chodzić z dzieciakiem po osiedlu i zostaw, nie ruszaj, bo się ubrudzisz, nie spoć się....i tak dalej. Całe pokolenia w wakacje latały między blokami i jakoś wyrośli na ludzi teraz uważa się to za patologię.
MO2gąK
MO2gąK 07.07.2019, 01:27
Pod Baśniową powinno powstać kilka boisk do koszykówki, tak jak powstały te wyasfaltowane na Niebrowie. Jednego roku dwa boiska, drugiego uporządkowanie górki (jakieś schodki na nią?), następnego znowu coś.
Konskwentnie krok po kroku przez 4-6 lat niedużym kosztem można by tu stworzyć porządny, trwały wymagający jedynie zamiatania raz na tydzień park miejski Właśnie tutaj przydałby się beton i asfalt. Nie w centrum.

Jest dzikie, zaśmiecane pole.
patologia
patologia 07.07.2019, 04:39
Na Przystani wszystko to budują no ale przejść 80 metrów dalej to już będą nóżki boleć....prawda. Ciężko Ci będzie w to uwierzyć ale na Niebrowie mają nawet szkołę z basenem ...no poważnie. Społeczeństwo się starzeje ( w całej Europie), miasto się wyludnia a ty chcesz lać beton i kłaść asfalt pod boiska które będą puste. Tereny zielone to jest tendencja w którą się teraz idzie bo nie długo nie będzie gdzie z psem wyjść na spacer.
:(
:( 08.07.2019, 04:32
To nie jest 80 metrów. Dla 8-9 latka to jest niebezpieczna wyprawa. Tym bardziej, że przy PCK zbierają się lokalne oprychy w starych niemieckich autach. Nierzadko chlaja tam piwsko potem palą gumę.

Dla Ciebie miasto się wyludnia, MZK w ogóle mógłby nie istnieć "bo wozi powietrze", to samo z pocagami. Bo w ogóle "w dzisiejszych czasach transport zbiorowy jest dla tych którym się w życiu nie udało"

Trochę to potrwa zanim w Polsce przestaniemy tak myśleć. Berlin mimo, że jest dużo wiekszy mamniej zarejestrowanych aut niz Warszawa.
Spadek PRL-u
Spadek PRL-u 09.07.2019, 09:21
Niemcy dokładnie przepytali w 2013 roku 15 tysięcy gospodarstw domowych. W tym badaniu po raz pierwszy dokładnie zmierzono i opisano jak wygląda nastawienie Berlińczyków do komunikacji codziennej w stolicy Niemiec.

Jak wynika z badania ponad 1/3 całodziennego dystansu (35,3%) pokonywana jest pieszo.Rowerem to kolejne 18,2% dziennych podróży Berlińczyków. A hrabianka z baśniowej na przystań ma za daleko.

Pozostałe