Znamy wyniki TBO!

  • 15.07.2019, 11:25 (aktualizacja 15.07.2019, 11:31)
  • Mariusz Strzepek
Znamy wyniki TBO!
Znamy już zwycięskie projekty w ramach tegorocznej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie w ramach głosowania złożono 7.779 kart. Papierowych było 6.137, a elektronicznych 1.642. Z 26 zadań na karcie do głosowania znalazło się 21 projektów, w tym 16 infrastrukturalnych i 5 społecznych.

W kategorii projektów infrastrukturalnych pierwsze miejsce zajęło „Centrum sportowo-rekreacyjne AKTYWNA DWUNASTKA – rozbudowa zaplecza sportowego wokół boisk - I etap” z 2610 głosami. Drugie „Plac zabaw przy Przedszkolu nr 20, ul. Sikorskiego 6 A” z 1743 głosami. Oba projekty zostaną zrealizowane w całości. Trzeci projekt z najwyższą liczbą głosów, czyli  „Trasa sportowo-rekreacyjna drogą przez Borkowiznę do siedlisk przyrodniczych” (777 głosów) po ustaleniach z pomysłodawcami będzie zrealizowany za kwotę, która została do wykorzystania z przeznaczonej na tą kategorię puli (w przypadku niewyrażenia zgody przez pełnomocnika na dostosowanie zakresu rzeczowego do pozostałej kwoty, projekt ten zostanie odrzucony, a do realizacji wchodzi następny z listy).

 W kategorii zadań społecznych najwięcej głosów zdobył projekt „Młodzi ratownicy” – 2933. Kolejne były: „Szafirowy park” (1042 głosy), „SPRAWDZAMY, KTO NAS TRUJE. Badania 100 próbek popiołu z pieców” (925 głosów), „Aktywny senior i junior w Tomaszowie Mazowieckim” (918 głosów), „Tomaszowski Fundusz Małych Grantów” (369 głosów).  Ze względu na przewidzianą w tej kategorii kwotę do dyspozycji mieszkańców zrealizowane zostaną wszystkie projekty z tej kategorii – ostatni, z najmniejszą liczbą głosów, zostanie okrojony o 4 tys. zł, o ile wyrazi na to zgodę pełnomocnik (w przypadku niewyrażenia na to zgody, projekt będzie odrzucony).

Jak przebiegało głosowanie?

System na podstawie unikalnych numerów PESEL, zweryfikował 7.140 osób głosujących, które oddały głosy ważne. Zgodnie z podziałem na płeć zagłosowało 4.191 kobiet i 2.949 mężczyzn. Liczba osób, których karty mają status nieważny wyniosła 639.
Biorąc pod uwagę liczbę osób głosujących oraz liczbę osób uprawnionych do głosowania można wskazać, że zagłosowało ponad 12 % mieszkańców. Tomaszowianie oddali w sumie 14.305 głosów. Za głosy nieważne uznano łącznie 983, w tym 559 głosów na projekty infrastrukturalne i 424 na społeczne. W sumie ważnych głosów zarejestrowano 13.322, w tym 7.135 na projekty infrastrukturalne i 6.187 na społeczne.

 Szczegółowe wyniki i opis projektów dostępne są na www.tomaszowskibo.pl

- Dziękuję za wszystkie pomysły i za zaangażowanie osób, które złożyły wnioski do tegorocznej edycji TBO. To dużo pracy. Nie wszyscy mogli zwyciężyć, ale od razu mówię, że wiele z pomysłów, które nie uzyskały takiej liczby głosów by wygrać, będziemy chcieli realizować z budżetu miejskiego. Z najciekawszych projektów na pewno mieszkańcy będą mogli skorzystać. Dziękuję również wszystkim, którzy głosowali, co prawda było nas mniej niż w roku ubiegłym, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku te statystyki się odmienią - mówi prezydent MArcin Witko

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

varan
varan 15.07.2019, 12:25
Do czego władzy potrzebny był numer telefonu osoby głosującej ?
Właśnie nadmierna wścibskość była powodem dla którego nie głosowałem, pewnie spora ilość osób postąpiła podobnie.
Prawie 7 % głosów nieważnych ! Niektórych chyba jednak myślenie boli ;)
.
. 15.07.2019, 12:47
I tak byś nie zagłosowal, tylko krytykować potrafisz. A po co Google numer komórki przy zakładaniu Gmaila przez komputer biurkowy czy laptopa? W Androidach maja go nawet bez pytania. Takze, zrzedzisz jak zwykle, jak wtedy gdy coś tam kwekales, że jeżdżę na rowerze po mieście, a nie po drozkach szyte owych pod mostem. To nie jest Twoja sprawa chłopie jak kto żyje. Boi Ci jedynie, że daje rade, żyjąc inaczej niż ty, a Tobie zaczyna brakować na standard w którym zyles dotychczas.

12 % głosujących to bardzo dużo, widać że Tomaszów się uaktywnia również pod względem społecznym. Ludzie widzą, e ich wnioski nie przepadają jak przed 2014 zawsze przepadaly. "Prawo" niby zawsze stawało na przeszkodzie.

Taki Kowalewski z PO odmawiał gastronomikowi budowy wjazdu na teren szkoły od strony św. Antoniego bo za blisko ronda. Dzis wszystko działa bez problemu.

Nieudacznictwo formalnie wykształconych, ale też przekonanie, że jedynie administrowanie jest celem władzy.

Dobrze, że to się zmieniło, dobrze, że przyszedł ktoś spoza Tomaszowa spoza kręgu tych starych czerwonych tomaszowskich dzia.dów i pokazał że można. Teraz nawet po Witce, po Wegrzynowski, wszyscy następni będą rozliczani w porównaniu do dokonań PiSu. A te widzi każdy gołym okiem.

Także no cóż, bardzo optymistyczne te wyniki TBO.
varan
varan 15.07.2019, 13:26
A ty jasnowidz, że wiesz że bym nie głosował ? Gdy nie trzeba było podawać nr tel głosowałem. Zwyczajnie ciekawi mnie po co im nr tel, dzwonili do 14 tyś tomaszowian ? Po co gromadzić takie informacje? Za kilka lat może trzeba będzie drzewo genealogiczne narysować ?
"Takze, zrzedzisz jak zwykle, jak wtedy gdy coś tam kwekales, że jeżdżę na rowerze po mieście, a nie po drozkach szyte owych pod mostem. To nie jest Twoja sprawa chłopie jak kto żyje."
Coś sobie przypominam. Napisałem że dużo więcej przyjemności daje jazda rowerem w okolicznościach przyrody i jest bezpieczniej niż na ulicach TM. Jeśli odebrałeś to jako jakiś atak, wtrącanie się, czy nieżyczliwą wypowiedż, to chyba powinieneś udać się do lekarza !

"Taki Kowalewski z PO odmawiał gastronomikowi budowy wjazdu na teren szkoły od strony św. Antoniego bo za blisko ronda. Dzis wszystko działa bez problemu."
I mamy wjazd dokładnie na przejściu dla pieszych ! Chyba warto pokazać to w absurdach drogowych. Podobne kwiatki już w tym programie były pokazywane.
.
. 15.07.2019, 14:15
Ale właśnie przez takich gości jak ty buduje się ścieżki do Spaly, zamiast w pierwszej kolejności inwestować w kontrpasy dla większości tomaszowskich rowerzystów. A cyklizm ma w Tomaszie charakter ekonomiczny. Jeździ się przez cały rok do roboty.
I to jest pozytywna tradycja, która miasto powinno wspierać. No ale lepiej do Spaly, nad smoerdzacy Zalew itd.

Do Spaly jezdzilem w ostatnim tygodniu dzień w dzień rano. Są wakacje a bylem sam..
Codziennie.

W tym czasie lud jeździ Warszawska rowerem do fabryk na Wysokiej. Drobiarskie i Chipita.

Ale co tam lepiej dwa razy zapłacić za ścieżkę do Spaly.

Jesteś Varan za to odpowiedzialny, powinien dostać 100 strzałów batem na oczach gawiedzi na pl. Kościuszki. Za formacje mentalną.

Ja do lekarza, ty pod pregierz.

Dziady! Tomaszowskie dziady. Ojciec załatwiając rozmaite interesy zapraszał Was na imieniny, urodziny, inne często sztucznie organizowane żarcie i picie. NIGDY WIĘCEJ TAKICH LUDZI W MOIM ŻYCIU.

W ogóle w Tomaszowie rządzić powinni ludzie z zewnątrz. My jesteśmy zaczadzeni tym smogiem. Zero wizji, tylko narzekanie, jęki, i pomysly od których świat już dawno odszedl. Przypominać ie mi te stare autobusy MZK, te MANy smoerdzacy i kopcace. Bleeeeeeee.
varan
varan 15.07.2019, 18:54
Człowieku z Tobą naprawdę jest coś nie tak ! Chyba jako jeden z pierwszych, a może i pierwszy grzmiałem w komentarzach na temat braku drogi dla rowerów wzdłuż Warszawskiej, która wraz z tą na Antoniego i JP II pozwalałaby przejechać bezpiecznie miasto z północy na południe.
Często piszę o braku takowych właśnie w samym mieście, oraz o tym jak powinny wyglądać, aby były przyjazne rowerzystom, a nie torem przeszkód.
Pisząc o drogach szutrowych w lesie miałem na myśli szutrowe drogi budowane przez nadleśnictwa (jestem pewien że wyrażnie to napisałem) na swój użytek, które jednocześnie są fenomenalną sprawą dla rowerzystów lubiących obcować z przyrodą. A ty wyskakujesz z pretensjami o ścieżkę do Spały, na temat której nawet się nie zająknąłem, że ponoć jest pusta -za dwukrotne zapłacenie za nią, także beształem poprzednią władzę. Może przejedż się nią o 12-14 czy po 17 w niedzielę, albo w godzinach popołudniowych dowolnego dnia, lub zatrzymaj się na niej na pół godziny - zobaczysz ile osób przejedzie w obie strony. Ja te terminy sobie odpuszczam bo nie lubię się przebijać przez tłok.
Kontrapasy - świetny pomysł, obawiam się jednak że ludzie zarządzający drogami w naszym miasteczku nawet nie wiedzą (poprzednicy też nie wiedzieli) co ten termin oznacza. Zamiast w centrum budować uliczki z 3 metrowymi trawnikami i chyba 4-5 metrowymi chodnikami (Krzyżowa) trzeba było poszerzyć jezdnię i wydzielić kontrapasy. W tej chwili nawet jadącego w tym samym kierunku rowerzysty właściwie nie można wyprzedzić, o zachowaniu przepisowej odległości nawet nie wspominając.
Więc zanim postanowisz wyskoczyć z kolejnymi pretensjami, przeczytaj (koniecznie ze zrozumieniem) kilka moich wcześniejszych komentarzy, to może uchronisz się od kolejnego trafienia kulą w płot .

Pozostałe