Smutne obrazki z bliskiej okolicy

  • 30.08.2019, 19:20 (aktualizacja 30.08.2019, 21:33)
  • red.
Smutne obrazki z bliskiej okolicy
Człowiek jest chyba jedynym na świecie zwierzęciem, które w sposób świadomy niszczy i zanieczyszcza swoje własne otoczenie. Mimo ciągle pojawiających się w mediach informacji nasza bezmyślność okazuje się gigamtyczna, a ponoć dumnie zwiemy samych siebie homo sapiens. Góry śmieci nadal trafiają do okolicznych lasów. Wywozimy stare meble, urządzenia elektryczne, odpady budowlane. W dodatku wszędzie pozostawiamy ślady własnej bytności. Komuś normalnemu trudno jest pojąć, że można iść do lasu z pełną butelką a nie można zabraać z niego butelki pustej. W okolicach rzek spotyka się dodatkowo "melanżowe" pozostałości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę poimprezować, ale przecież można po imprezie "urodzinowej" także posprzątać.

Namiot, który widzicie na fotografii poniżej (może znacie jego właściciela - ostrzegamy, bo to wyjątkowy brudas), przez kilka dni rozbity był na skraju lasu w okolicach rzeki Wolbórki. To dosyć malownicze miejsce, między ulicą Rudą a trasą S8 za koszarami. 

 

Kiedy namiot razem z jego mieszkańcami zniknął w jego miejscu pojawiły się pamiątki, które możecie zobaczyć na filmie poniżej

loadingŁaduję odtwarzacz...

W pobliżu znajdujemy też ślady po innej imprezie. Potłuczone butelki i ogólne śmietnisko 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iza
Iza 01.09.2019, 23:03
Brak slow....:(W nawiazaniu do tematu....Tak wyglada nasz park miejski.... https://m.facebook.com/story.p…
Olej
Olej 31.08.2019, 17:15
Pustaki przywiezione przez pustaki a śmieci przez śmieci!!! Proste.
:(
:( 31.08.2019, 13:30
Pustaki musieli przywiezc samochodami i z grubsza to jest poziom kierowcow do czterdziestki w Tomaszowie.
m&m
m&m 30.08.2019, 22:09
Co kieruje tymi bydlakami, to nigdy nie moge zrozumieć. Skoro udaje sie taki jeden z drugim nad rzekę lub do lasu, to rozumiem, że lubi przebywać w okolicznościach przyrody. Więc jak taka osoba może je kalać w taki sposób? Bo pewnie gdy wybiera miejsce dla namiotu to niechętnie by to zrobił na kupię butelek albo przy rozwalonym worki śmieci. Jest to dowód na skrajne chamstwo, głupotę, prostactwo i krotkowzrocznosc. Taki delikwent w ramach kary powinien biegać z workami tydzień po lesie i sprzątać po sobie podobnym neandertalczykach.
Zasobność portfela niewiele tu zmienia
Zasobność portfela niewiele tu zmienia 30.08.2019, 22:16
No jak zwykle u Ciebie - generalnie motloch jest zly, we łbach kisiel, tylko jednostki - zwykle też przedsiebiorcze kieruja sie jakimis zasadami. Sól ziemi.

A bywa nawprawdę różnie.

W pierwszym pokoleniu w klasie średniej to najczęściej jest:

- zlodziejstwo ręczników w zagranicznych hotelach,
- przywożenie małych zwierząt z krajów orientalnych które w naszym klimacie zwykle wciągu kilku tygodni zdychają,
- rasistwoskie zachowania gdzies tam w Egipcie
- pedofilia w Tajlandii,

Także to trochę śmieci w lesie po biwakowiczach to jest pikuś.

Po prostu nie miał kto im powiedziec, że tak się nie robi, a jeśli mówił, to wręcz zachecałby by myśleć tylko o sobie. JA i nic wiećej.
Wygląda na to że byłeś w tym namiocie
Wygląda na to że byłeś w tym namiocie 30.08.2019, 22:56
Ciekawe , czy ty przed kliknięciem w "enter" przeczytałeś ze zrozumieniem (samego siebie) o co ci chodziło ?
To musiałaby jeszcze moja koza za 50 zł i oponami Nokia(!) stać
To musiałaby jeszcze moja koza za 50 zł i oponami Nokia(!) stać 31.08.2019, 12:41
Na zachodzie nie śmiecą? Hehehe :))

Już coraz trudniej z ludzi ciemnotę robić, bo coraz więcej zna tamtejszą rzeczywistość.

W Anglii nie ma lasów. Ich puszcze to nasze zagajniki. Wykrczowali wszystko gdy startował liberalizm. Na manufaktury.

Łoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ale to przynajmniej żyją teraz (w domyśle: dzieki ciezkiej pracy), na poziomie dużo wyższym od nas.

Yhy. Tak jak opisała dyrektorka LOTu, personal pokkłądowy British Airways.
Google: Dyrektorka operacyjna LOT-u szkaluje pracowników konkurencji: "Podwójny podbródek i psujące się zęby!"

Większość kończy edukacje na GCSE czyli naszej teoretycznie maturze. Przez całe życie wynajmuje nie majac na własność choćby jednej chatki na kurzej stopce bo babka zachowywała sie tak samo. Kraj ma hajs z poskolonialnego wyzysku, ale i to się kończy. A jacy są czyściutcy i jak się zachowują to widzimy po oblechach stamtad odwiedzających na weekend Kraków.
Tacy byliśmy jeszcze wczoraj. Co w nas zniszczył kapitalizm
Tacy byliśmy jeszcze wczoraj. Co w nas zniszczył kapitalizm 30.08.2019, 22:07
Widać, że dziadostwo którego nie miał kto wychować. PRLu nie pamiętają, a liberalnej Polsce wiadomo jak było.
Róbta co chceta. Nauczycielka nie odbębniała nawet planu zajęć do końca to co tu jeszcze mówić jo wychowywaniu.

A mnie w PRLowskiej podstawówce jakoś na początku pani Wychowaczyni nauczyła skarpetki składać w kłębek..

Po lekcjach, jak ktos chciał można było zostać na świetlicy. Starsza juz taka pani Halinka nauczyła nas wtedy jak zjeśc jabłko tak by został jak najmniejszy ogryzek. Był konkurs który wygrał mój kolega MArcel wygrał, bo został mu tylko ogonek.

Od tamtego czasu sam tak jem, jak słoń, całe jabłko i nic mi nigdy się nie stało. Tam są jadalne pestki, te twardsze części wewnatrz też nie są na tyle ostre by nawet dziecki 6+ mogły cokolwiek zrobić.

Brakowało może wielu rzeczy, ale na pewnie nie brakowało posœiećenia naszych Nauczycieli.
KanzasTM
KanzasTM 31.08.2019, 02:57
Szczerze powiem, że nawet ja urodzony w 'Wolnej Polsce' chodząc do podstawówki byłem nauczony dbania o miejsce gdzie sie jest... Takie rzeczy też wynosi się z domu. Czym za młodu skoruxpka...
@KanzasTM
@KanzasTM 31.08.2019, 12:47
Noi widać to gdy pozostawiasz parking pod Bulwarami od Farbiasrkiej (ten drugi bliżej Biedroinki), siedząc tam wcześniej godzinami w 20 letnim niemieckim gracie. Kwiacie młodzieży, oblechu nieokrzesany ty.

Pozostałe