Szkoła Podstawowa nr 8 w Orlen Arenie w Płocku

  • 03.10.2019, 20:46 (aktualizacja 03.10.2019, 20:55)
  • izabela_jakuszenkow
Szkoła Podstawowa nr 8 w Orlen Arenie w Płocku
30 września 2018 r. w Orlen Arenie w Płocku odbyła się Konferencja Prasowa Programu Szkolny Klub Sportowy.                         

Program jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w celu upowszechnianie sportu  wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie rozpoczęło się od części sportowo - edukacyjnej, która opierała się na zajęciach w formie obwodu stacyjnego oraz  na warsztatach z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego.                                                                                                             

Podczas konferencji dzieci mogły się również spotkać i rywalizowa ze znanymi sportowcami ,takimi jak: Natalia Madaj-Smolińska - złota medalistka Igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro czy  Natalia Maliszewska - olimpijka, wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy w łyżwiarstwie szybkim.  Podczas konferencji nie mogło też zabraknąć części oficjalnej, w czasie której dzieci i młodzież  mogli wysłuchać wypowiedzi zaproszonych gości ,w tym Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, obejrzeć premierowy pokaz filmu "SKS - dobry wybór".

Do  Orlen Areny w Płocku zaproszono także Szkołę Podstawową nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Od trzech lat w placówce prowadzone są zajęcia pozalekcyjne w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy -  to zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, które prowadzi nauczycielka wychowania fizycznego Izabela Jakuszenkow.                                                                                                 

Dzieci ,które trzy lata temu rozpoczynały przygodę z SKS w szkole, dzisiaj trenują w  klubie  sportowym IUKS "Dziewiątka".                   

Uczennice z SP nr 8 zostały wybrane spośród 17 000 grup ćwiczebnych na terenie całego kraju do wzięcia udziału w tworzeniu filmu podsumowującego 3-letnią pracę Programu Szkolny Klub Sportowy. Nagrania miały miejsce w lipcu, a dzisiaj możemy podziwiać je na ekranie.

izabela_jakuszenkow

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

izabela_jakuszenkow
izabela_jakuszenkow 03.10.2019, 22:01
zapraszam do obejrzenia filmu https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe