"Edukacja nie zna wieku, wejdź na wyższy poziom"

  • 15.10.2019, 21:37
  • Joanna Sztymelska
loadingŁaduję odtwarzacz...
W sobotę, 12 października 2019 roku, w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się event zatytułowany "Edukacja nie zna wieku, wejdź na wyższy poziom".

W ramach imprezy odbyły się: wykład, warsztaty, pokazy oraz  kiermasz rękodzieła i rzemiosła.  Agnieszka Orzechowska i Piotr Ciepliński - doradcy regionalni w województwie mazowieckim z Instytutu Badań Edukacyjnych poprowadzili wykład pt. "Szanse zawodowe, a możliwości pozyskiwania kwalifikacji zawodowych przez osoby dorosłe". Wykładowcy na początku przedstawili kilka danych statycznych, z których wynika, ze niewiele osób pracuje w zawodzie wyuczonym w szkole. Większość, aby być atrakcyjnymi na obecnym rynku pracy, musi się dokształcać.

Muzyka rozbrzmiewająca z placu przy szkole ściągała przechodniów, którzy dość tłumnie odwiedzali stanowiska zaproszonych przez Iwonę Gawron - dyrektor ZSiPOWŁ artystów ludowych rzemieślników, ale nie tylko... Były też stanowiska np. Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, które reklamowało zajęcia, w jakich mogą wziąć udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe czy Stowarzyszenie Rodzin 3 plus z Rawy Mazowieckiej. Każde stanowisko prezentowało swoje wyroby. Były kwiaty, miody i przedmioty wykonywane przez artystów ludowych, np. przez Emilię Wąs z Jasienia z gminy Lubochnia, rzeźby i przedmioty użytkowe z papieru oraz ozdobne butelki 

Iwona Gawron zaprasza osoby dorosłe do kontynuowania nauki w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim w kierunkach medycznych: higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, technik masażysta, terapeuta zajęciowy.  Po analizie zapotrzebowania rynku pracy pojawiła się nowa tendencja, kształcenie w tzw. ekozawodach. Technik pszczelarz, koszykarz plecionkarz, technik włókiennik, florysta, 

Organem prowadzącym Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim jest Samorząd Województwa Łódzkiego. Dysponuje wspaniałym zapleczem dydaktycznym, wysoko wyspecjalizowaną kadrą, W placówce mieści się również bursa, bardzo dobrze wyposażona, z 63 miejscami noclegowymi. 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe