Powstanie strategia rozwoju elektromobilności

  • 22.10.2019, 14:33 (aktualizacja 24.10.2019, 12:37)
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Powstanie strategia rozwoju elektromobilności
Tomaszów Mazowiecki otrzymał 50 000 złotych dofinansowania w formie dotacji na opracowanie „Strategii rozwoju elektromobilności”. W dokumencie określone zostaną działania mające na celu poprawę jakości powietrza na terenie miasta, w szczególności związane z czystym transportem.

Wniosek o dofinansowanie zadania „Opracowanie dokumentu strategicznego pn. Strategia rozwoju elektromobilności dla gminy miasto Tomaszów Mazowiecki” złożony został 4 lutego br. w ramach programu priorytetowego „Gepard II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności”, ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowity koszt opracowania strategii oszacowano na 73 800 złotych. Na realizację przedsięwzięcia Tomaszów otrzyma 50 000 złotych w formie dotacji. Umowa z NFOŚiGW dotycząca przekazania środków podpisana została 30 września.

Podstawowym celem opracowania „Strategii rozwoju elektromobilności dla gminy miasta Tomaszów Mazowiecki” jest polepszenie jakości powietrza poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych i pyłów oraz zmniejszenie hałasu. Będzie to możliwe m.in. dzięki wyeliminowaniu z ruchu drogowego pojazdów generujących ponadnormatywne emisje zanieczyszczeń i sukcesywne zastępowanie ich pojazdami niskoemisyjnymi i zeroemisyjnymi.

Strategia zakłada podejmowanie działań sprzyjających rozwojowi elektromobilności w transporcie prywatnym i publicznym, w tym motywowanie społeczeństwa do zakupu aut niskoemisyjnych, a także do korzystania z alternatywnych środków transportu, w tym do używania transportu publicznego, pokonywanie tras niskoemisyjnymi, ekologicznymi autobusami i pozostawienia własnego  samochodu w garażu.

 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bdk
bdk 23.10.2019, 21:53
Pojazdy pojazdami ale nie tu tkwi problem smogu. Skoro tyle samochodów przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza to dlaczego latem problemu niema? Mniej aut jezdzi? Tyle kasy w błoto....
varan
varan 23.10.2019, 13:45
"Całkowity koszt opracowania strategii oszacowano na 73 800 złotych.Podstawowym celem opracowania „Strategii rozwoju elektromobilności dla gminy miasta Tomaszów Mazowiecki” jest polepszenie jakości powietrza poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych i pyłów.."
Lepiej by było gdyby te prawie 74 tyś przeznaczono na wymianę "kopciuchów" niż na kolejne kartki papieru, które bezużytecznie będą leżeć w szufladzie przez następną dekadę albo dwie, podczas gdy w tym czasie pojawi się w mieście może kilka elektrycznych pojazdów.
Nie tu leży problem smogu! Od dwóch lat po mieście jeżdżą 24 autobusy niskoemisyjne, a w ostatnim okresie grzewczym nadal normy zanieczyszczenia były przekroczone nawet o 1300-1500 %.
t
t 22.10.2019, 18:17
Policja i Straż Miejska powinna zacząć kontrolować samochody (szczególnie ciężarowe i dostawcze) na naszych drogach. Czy pracownicy ww służb poruszając się w większości samochodami nie widzą tego problemu na ulicach naszych miast.
W dniu dzisiejszym ok. godz. 15oo samochód dostawczy jadąc z ul. Bartosza, a skręcający w ul. Św. Antoniego w kierunku Pilicy zostawił ogromną chmurę czarnego śmierdzącego dymy, która utrzymywała się przez dłuższy czas (ciekawe która stacja podpisała badania techniczne).
Adam N.
Adam N. 22.10.2019, 20:49
A czym Straż Miejska ma to sprawdzić. Tą są pieniądze które same mówią za siebie z ustawy o elektromobilności wertowałem kilka razy tą ustawę i powiem ze strasznie zagmatwana ale można ją zrozumieć jak się chce oczywiście a te 50 tyś. zł to jest za mało aby nawet zrobić parking dla pojazdów elektrycznych. Z drugiej zaś strony trzeba zobaczyć ile takich pojazdów jest w naszym mieście.
m
m 22.10.2019, 22:07
Straż Miejska może skierować kopciucha do najbliższej stacji diagnostycznej, powiadomić policję i zabrać dowód rejestracyjny samochodu, a kierowcę ukarać mandatem za niesprawny pojazd.
Tom
Tom 23.10.2019, 13:16
Policja i straż miejska niech zaczną od siebie, niech sprawdzą swoje auta może się okazać że muszą zrobić przesiadkę na rowery i niech nie zapomną o wpisaniu sobie mandatu

Pozostałe