Wskoczyli do zimnej wody

  • 04.11.2019, 19:31
  • Joanna Sztymelska
Wskoczyli do zimnej wody
Inauguracja sezonu morsowania 2019/2020 Sekcji Morsów, działającej przy Klubie Sportowym AMBER w Tomaszowie Mazowieckim za nami. W niedzielę, 3 listopada 2019 roku, tomaszowskie Morsy przyjechały do Tresty nad Zalewm Sulejowskim, by po raz pierwszy w tym sezonie zanurzyć się w chłodnej wodzie.

W niedzielę, 3 listopada, pogoda nie była idealna do morsowania. Dodatnia temperatura, woda zimniejsza niż powietrze, nie sprzyja Morsom bardziej, niż duży mróz, kiedy woda jest cieplejsza niż powietrze i śnieg, którym można po zimnej kąpieli natrzeć ciało.

Przed wejściem do zimnej wody należy wykonać krótką rozgrzewkę. W czasie inauguracji Morsy miały możliwość podwójnie się rozgrzać. Pierwszy był dwukilometrowy bieg po plaży, który poprowadził Michał Klatka z Biegam Bo Lubię (BBL) - trener prowadzący zajęcia dla biegaczy BBL Tomaszów Maz. (biegambolubie.com.pl). Następnie uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadziła Aneta Cyniak z Klubu AMBER. Dodatkowo przed kąpielą dla Morsów zaśpiewał i zagrał Zespół Pieśni i Tańca "Sami Swoi" z Twardej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sekcja Morsów, działająca przy Klubie Sportowym AMBER zaprasza wszystkich chętnych do coniedzielnych kąpieli. Przekonują, że każdy może zostać morsem i korzystać z zimowych kąpieli. Morsowanie poprawia samopoczucie, zwiększa odporność - Morsy rzadziej chorują. Morsowanie przyczynia się do rozwoju osobistego potencjału twórczego.

Wśród  Morsów można spotkać osoby w różnym wieku, od dzieci kilkumiesięcznych, które kąpią się razem z rodzicami, po osoby w wieku starszym - seniorów. Różne zawody, różne wykształcenie - są lekarze, a nawet księża. 

W inauguracji sezonu morsowania prócz Morsów z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu udział wzięły też miłośnicy chłodnych kapieli z Piotrkowa Trybunalskiego, Rawy Mazowieckiej, Opoczna i innych miast.

Inaugurację zakończyła zabawa przy ognisku. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Włodek
Włodek 05.11.2019, 09:54
My też byliśmy i świetnie się bawiliśmy... ??
Rawskie Morsy 2014 KRA-KERS
MORS
MORS 04.11.2019, 19:53
Już teraz cały czas tylko morsy tu morsy tam jedne i te same oby do wiosny

Pozostałe