Mała Lechia rośnie jak na drożdżach 

  • 05.11.2019, 11:24 (aktualizacja 07.11.2019, 17:47)
  • Mariusz Strzepek
Mała Lechia rośnie jak na drożdżach
Podopieczni Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Maz. z rocznika 2008 wzięli w minioną niedzielę udział w turnieju "Czaplalandia Cup 2019", który odbywał się na boiskach łódzkiego CHKS-u.

Do turnieju zgłoszono 16 drużyn, które podzielono na 4 grupy. Rozgrywki toczyły się na czterech boiskach równocześnie w drużynach po 8 zawodników w polu plus bramkarz. Każdy mecz trwał 30 minut. Po dwie najlepsze drużyny z grup tworzyły Ligę Mistrzów (kolejne dwie grupy), natomiast dwie kolejne Ligę Europy (również dwie grupy) 

Wyniki Lechii w grupie "D" :

Lechia - TMRF Widzew I  5-1

Lechia - Warta Sieradz  5-0

Lechia - Jutrzenka Bychlew  2-0

Chłopcy spisali się znakomicie z kompletem punktów zajmując w swojej grupie pierwsze miejsce. 

W kolejnej fazie rozgrywek nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

Lechia - Talencik Radom  1-1

Lechia -  PSV Łódź  0-0

Lechia -  SMS Łódź  4-1

Regulamin turnieju przewidywał iż dwa pierwsze miejsca z grup Ligi Mistrzów grały o najwyższą lokatę, dwa drugie o trzecią, dwa trzecie o piątą, natomiast dwa czwarte o siódme miejsce. Tomaszowianie w swojej grupie Ligi Mistrzów ostatecznie zajęli drugie miejsce.

W meczu o trzecia lokatę zmierzyli się z zespołem Andrespolii. Mecz był bardzo wyrównanym pojedynkiem, lecz niestety na ostatnią minute przed końcem spotkania to nasi rywale strzelają zwycięskiego gola i mecz kończy się wynikiem 3-2 dla Andrespolii. 

Ogromne gratulacje dla całej drużyny za walkę do ostatnich minut w tym całodniowym maratonie. Czwarta lokata w tym mocno obsadzonym turnieju to niewątpliwie powód do dumy. Brawo chłopcy i Trener! 

Dwóch naszych zawodników otrzymało nagrody indywidualne. 

Królem Strzelców Turnieju został Oliwier Sobczyk, natomiast Najlepszym Zawodnikiem naszej drużyny wybrano Macieja Bielejewskiego.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe