KOLEJNY NOWOCZESNY ZAKŁAD W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

  • 06.11.2019, 19:39 (aktualizacja 07.11.2019, 09:50)
  • Zarząd Roldrob SA
KOLEJNY NOWOCZESNY ZAKŁAD W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM
Roldrob S.A. prowadzi działalności na terenie miasta Tomaszów Mazowiecki od 1945 roku. Firma zatrudnia 1 200 osób i produkuje ponad 53 miliony kilogramów produktów rocznie. Dokładamy wszelkich starań, by ofertować swoim Klientom i Konsumentom produkty najwyższej jakości, a stosowane przez nas technologie zostały uznane przez najważniejsze światowe jednostki certyfikujące za spełniające najwyższe standardy.

Roldrob SA w związku z dalszym rozwojem pragnie poinformować o planach wybudowania nowoczesnego Zakładu Wylęgu Drobiu przy ul. Zawadzkiej w Tomaszowie Mazowieckim. Ekologiczna, zautomatyzowana produkcja w spokojnym sąsiedztwie rzeki, ogrodów działkowych i nieodległa od centrum miasta uatrakcyjni teren, który od wielu lat jest niezagospodarowany.

Lokalizacja inwestycji bezpośrednio przy rzece Czarnej. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań instalacyjnych zapewni nie tylko bezpieczeństwo procesów, ale również budynek przyjazny dla otoczenia. Rozwój technologiczny produkcji, która istnieje od lat 70. w wylęgarni przy ul. Orzeszkowej zapewni miejsca pracy dla ponad 40 osób w nowej lokalizacji.

Jako firma bardzo związana ze społecznością lokalną gwarantujemy wszystkim mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego, iż nasza nowa inwestycja w tym miejscu w żaden sposób nie wpłynie na pogorszenie warunków dla okolicznych mieszkańców. Funkcjonowanie zakładu wylęgowego nie naraża na nieprzyjemne zapachy czy głośne instalacje produkcyjne. Chcemy stworzyć w naszym mieście kolejne, atrakcyjne i nowoczesne miejsce pracy oraz produkcji z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Wiele z wylęgarni na zachodzie Europy umiejscowionych jest w centrach miast, miasteczek, osiedli mieszkaniowych, gdzie okoliczni mieszkańcy często nie wiedzą o charakterze prowadzonej działalności, gdyż nie jest ona uciążliwa dla środowiska.

Społeczna akceptacja jest dla nas bardzo ważna, a pojawiające się wątpliwości niektórych mieszkańców Niebrowa zrozumiałe, szczególnie, że są one podsycane nieprawdziwymi informacjami na temat uciążliwości nowej inwestycji. Z przykrością stwierdzamy, iż prowadzona przez niektóre osoby dyskusja, rozpoczęła się bez zgłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat różnic wynikających z procesu produkcyjnego zakładu wylęgu drobiu a fermy drobiu, wprowadzając tym samym w błąd opinię publiczną.

W trakcie spotkania z przedstawicielami najbliższego sąsiedztwa, udało nam się wyjaśnić różnice między tymi dwoma działalnościami i rozwiać obawy dotyczące planowanej inwestycji.

Zapewniamy Państwa o naszej najwyższej trosce o mieszkańców i środowisko przy prowadzeniu naszych nowych inwestycji. Jesteśmy firmą, której pracownicy są mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego i dlatego tym bardziej zależy nam na zadowoleniu lokalnej społeczności. Jeszcze raz podkreślamy że gwarantujemy, szczególnie tym, którzy mieszkają w sąsiedztwie, że nie będą w żaden sposób odczuwać naszej obecności.


 

Zarząd Roldrob SA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gali
gali 28.12.2019, 23:48
Powinni dostać zgodę warunkowa na wybudowanie wylęgarni, a jak będzie śmierdziało to zostanie zamknięta i zburzona oczywiście na koszt Roldrobu. Jeśli inwestor jest taki pewny że nie będzie smrodu to powinien się zgodzić na taki warunek ryzykuje stratą kilkunastu milionów złotych.
Kulcak
Kulcak 06.12.2019, 22:07
1200 osób ile z tego z Tomaszowa i ilu jest w tej liczbie Ukraińców
dario
dario 30.11.2019, 09:05
Proponuję też zlikwidować oddział noworodkowy w tomaszowskim szpitalu.
Kolo82
Kolo82 24.11.2019, 00:52
Ludzie kochani myli wam się kurnik z wylęgarnią. Pracuje w takim zakładzie i proszę was nie gadajcie głupot jak nie wiecie, bardziej śmierdzi z waszego osiedlowego śmietnika!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 21.11.2019, 22:33
Będzie smród. Ale mieszkania na oś. Niebrów będą taniutkie.
bob
bob 11.11.2019, 11:55
postaram sie to krotko ujac. jak dla mnie moze powstac zaklad kolejne miejsca pracy szkoda ze za glodowe pensje ale to juz co innego szkoda tylko ze najwieksze pieniadze beda szly nie na roldrob tylko do wlascicieli i na inne spolki jakis jelen musi na nich zarabiac!!!
Ajdejano
Ajdejano 09.11.2019, 22:41
Zostałem z tego tematu wymiksowany już raz, a może i dwa razy.
Jednak, to mi nie przeszkadza, aby pisać do tych z Roldrobu: nie możecie tej wylęgarni zorganizować np. w Siedlcach czy Międzyrzecu Podlaskim?!
Przecież Roldrob S.A. Tomaszów podlega pod DROSED z siedzibą w Siedlcach.

Xxxxxxxxcc
Xxxxxxxxcc 11.11.2019, 12:13
Roldrob to tez Tomaszow od 50 lat wiec wylegarnia tez moze u nas powstac a skad wiesz ze w Siedlcach czy Miedzyrzecu nie ma wylegarni
znudzony
znudzony 10.11.2019, 08:12
Ajdejano Twoja bystrość i upór kładzie na łopatki. Jakby chcieli to by pod Twoim oknem wybudowali albo na złość miastu by kupili działkę w Piotrkowie i tam płacili podatki. Skoro mają działkę która jest kilka minut od Warszawskiej i produkcja w żaden sposób nie wpłynie niekorzystnie na otoczenie to czemu mają szukać innej lokalizacji? Czy jeśli Wy wiedzielibyście że nie macie racji to upieralibyście się przy swoim? Uważacie, że urwali się z choinki i nie mają pojęcia czy będzie śmierdziało czy nie?
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 10.11.2019, 12:08
Ajdejano jako działkowiec, w sytuacji kiedy sąsiadowi nie spodoba się ze posadzil sobie tuje na miedzy, zgodnie z logiką swego posta kupi sobie działkę w Siedlcach i tam posadzi tuje ?
Madzia
Madzia 08.11.2019, 15:31
Powiedzcie mi czy kogel mogel jest zdrowy? mój wybranek losu tak go uwielbia że 60 jaj na tydzień ledwo wystarcza.
Tak jak mój
Tak jak mój 12.11.2019, 01:33
W łóżku pewnie szatan, co? :)) Zero energetyków, tylko jaja.
Justyna
Justyna 11.11.2019, 14:17
Powinna Pani zbadać mężowi poziom insuliny, podejrzewam że ma zaawansowaną cukrzycę i podwyższony cholesterol. 10 jaj dziennie spożywane w koglu moglu tj. z cukrem, rozregulowuje przede wszystkim pracę trzustki!
?
? 12.11.2019, 01:20
O cukrze w pytaniu nie ma ani slowa. Z cholestorolem pani przesadza. Dyplom (jesli jest), ojciec pomogl zalatwic za krowę? Stąd taka nienawisc teraz do wsi? Często tak jest. Jak z antynikotynowymi neofitami.

Jaja walą w duzo wiekszych dawkach kulturysci, w tym ci ktorzy potem zostaja gubernatorami. Dozywają 80-90 lat.
.
. 08.11.2019, 20:26
zdrowe
chicken fan
chicken fan 08.11.2019, 13:59

Chicken podbija światowe stoły, kurczaki w kilkudziesięciu sposobach przyrządzania to już norma w Stanach i na zachodzie Europy. A Polacy przyzwyczajeni są do wieprzowiny.
Polecam smakoszom ,,Chicken barbecue" i cieszmy się że u nas pod nosem będą produkowane takie smaczności.
Justyna
Justyna 11.11.2019, 14:08
Czikeny są niezdrowe, wystarczy popatrzeć na młode otyłe brytyjki czy w USA. Kurczaki są pasione na siłę chemiczną żywnością żeby w ciągu miesiąca urosły i pod nóż.
?
? 12.11.2019, 01:23
W niedziele nazywaas sie Justyna, a dzis jak?

Pie.prz.e takie zycie, bez kurczaka z ryzem.
J.P.
J.P. 07.11.2019, 21:33
https://stopfermom.pl/files/Ro… przemysłowej hodowli drobiu_raport 2018_popr.pdf
Krystyna
Krystyna 07.11.2019, 20:35
Mi się w życiu może nie ułożyło ale jak czytam Państwa komentarze to się zastanawiam czy ktoś ma za dużo czasu wolnego i wypisuje takie brednie czy tak na prawdę jestem błogosławiona bo przynajmniej rozum mam na miejscu... Pracuje w R... od kilku lat i w porównaniu do poprzednich firm z okolicy w których pracowałam stawka może i niska ale pewna.
Panie Skandal/Pracownik jak ktoś sobie da w kasze dmuchać to będzie cały czas dmuchany. Ja sobie na to nie pozwalam.
Na produkcji dużo może nawet większość ludzi pracuje ze wschodu ale jak ktoś pracuje dobrze to jest szanowany i nie kłamcie jak nie wiecie. Na produkcji oczywiście bo w czerwonych czepkach sami polacy.
Piszecie o smrodzie. Może z ubojni czasami śmierdzi. Ale pytałam i to ma być co innego ten nowy budynek. I dlaczego nikt o smogu i zanieczyszczeniu powietrza w mieście nie wspomni?
Syn poszedł na studia i mam nadzieję, że nie tylko R... ale i inne firmy w Tomaszowie zaczną się rozwijać.
Bo kto się nami zajmie jak dzieci do Warszawy się wyprowadzą?

Pozdrawiam
Branżowe
Branżowe 08.11.2019, 11:47
Dzięki że Pani przyznała że dmuchają nam w kasze i to nieżle .A dlaczego stawki niskie to Pani wie? Jak by Pani miała wystarczającą wiedzę to by Pani takich głupot nie pisała. Firma się chwali że ma 30 milionów na inwestycje a ona się cieszy że ma pieniążki na czas i to jej wystarczy. Przez takich ludzi kilkuset pracowników nie może mieć normalnych warunków pracy bo po co. Nie trać zdrowia w tej ubojni to i dzieci nie będą musiały się tobą zajmować. Nie wstyd ci że się publicznie przyznajesz że zamierzasz być ciężarem dla wlasnych dzieci?
Czaro
Czaro 29.12.2019, 11:43
To otwórz firmę i zatrudnij ludzi za uczciwe pieniądze skoro jesteś taki inteligentny i wszystko wiesz i rozumiesz. Będę pierwszym, ktory pogratuluje zatrudniania mieszkańców TM. Bez złośliwości to pisze.
Dziękuję Pani Krystyno
Dziękuję Pani Krystyno 07.11.2019, 21:35
Mądry głos doświadczonej, mądrej Kobiety, która sytuacje w Tomaszowie zna nie od dziś, nie od wczoraj, ale od wielu, wielu lat. Dla mnie bardzo cenny.

Dziękuję Pani Krystyno.
Agencja Pracy
Agencja Pracy 08.11.2019, 15:20
Jaką sytuację? W ubojni w starzycach pracują Ukraińcy i firma twierdzi że Polaków jest w Tomaszowie za mało na tak dużą liczbę wolnych miesjc ,,pracy". Po co ci kolejne 40 Ukraińcow w wylęgarni. Najpierw niech znajdą chętnych do zakładu w starzycach.
..
.. 08.11.2019, 20:30
Spadajcie z budynku SM Przodownik przy ul.Panfil. Bo budynek był pobudowany z podatków nas wszystkich z przeznaczeniem na działaność KULTURALNO-SPORTOWĄ dla WSZYSTKICH mieszkańców miasta. Na angielski, karate chodził kto chciał.

Teraz zlikwidowaliście nam sale gimanstyczną która obsługiwała pół miasta. Na pyrwatny biznesik, bo na wolnym rynku oczywiście gorzej wynajmować, co??

Od tego zacznijmy.
Przerażajace
Przerażajace 07.11.2019, 21:13
Może pani spojrzeć w lustro?
Hanka
Hanka 07.11.2019, 21:00
Właśnie, dzieci pokończyły studia i nie wrócą do Tomaszowa a nam pozostało jeszcze kilkanaście lat do emerytury. Niech powstają nowe zakłady bo pousychamy z głodu jak się na lepsze nie zmieni. A nie każda chce iść na ścierę i pucować.
matka
matka 07.11.2019, 18:17
Precz z wylęgarnią! Lepiej wody do Stawu Starzyckiego napuścić żeby dzieciaki miały się gdzie popluskać. A tak smród koło Stawu zrobicie.
Roldrobie czuj wsparcie!
Roldrobie czuj wsparcie! 07.11.2019, 19:22
i potopić, gdy będziesz pijany siedział w chałupie.

Wylęgarnia nic nie wadzi. Przy Wistomie w szczycie jego działalności nad Czarną dzieciaki się bawiły mimo, że leciała w styczniu w rzece ciepła i czasem kolorowa woda. Tutaj będzie czysty, ptasi biznes, chluba Tomaszowa. Chyba najnowocześniejszy zakład Drossedu w Polsce.

POLSKA, duża, stabilna firma, działająca w znym Polakom sektorze rynku . Żadne dziwy, żadne niepewne eksprymenty, czy - jak energetyki - produkt modny kilka sezonów i potem plajta.

W Polsce od lat je się drób, w Europie je się drób - będą mili jeszcze pracy na wiele, wiele lat.

Ich rozwój, dla nas praca.
Fileciarka
Fileciarka 07.11.2019, 19:58
To nie jest Polska firma. To co tu się z ludżmi wyprawia to z pracą ma niewiele wspólnego. Warunki na Warszawskiej to jak użytkownik poniżej napisał skandal. Powinien przyjechać tu wojewódzki lekarz weterynarii i chętnie byśmy pokazali parę rzeczy co do telewizji by się nadawały.
<
< 07.11.2019, 21:37
Pracować nie chciało Ci się nigdy. Bez urazy, ale oboje o tym dobrze wiemy.
Fileciarka
Fileciarka 08.11.2019, 15:31
Pracować to można u siebie dla siebie. Gdzie indziej to trzeba tylko zarabiać pieniądze. Pracujcie, jak uważacie że to co robicie to ma to coś wspólnego z pracą. Francuzi dzięki takim naiwniakom któregoś dnia sprzedadzą firmę za dużą większe pieniądze.
Skoro
Skoro 11.11.2019, 17:03
"Pracować to można u siebie dla siebie" to w czym problem? Otwórz sobie jakąś firemkę i pracuj u siebie i dla siebie, a wtedy poznasz co to za "luxus" i szybko wrócisz do Roldrobu.
kokoszka
kokoszka 08.11.2019, 20:32
Do tego czasu kombinuj ile wlezie. Ile kurczaków w biustonosz, a jaja w majtki wejdzie.
Fileciarka
Fileciarka 09.11.2019, 06:28
Słabo mi idzie. Gdybym wynosiła tyle ile towarzystwo od produkcji potrafi zasmrodzić i wywieżć na odpad ukrywajac ten fakt przed dyrekcją to by było coś.
@podająca się za fileciakę
@podająca się za fileciakę 09.11.2019, 13:50
nie kłam
Pilne
Pilne 07.11.2019, 17:35
Może jakiś protest. Mieszkam tu od dłuższego czasu na wysokiej. Żyć tu się nie da śmierdzi wiecznie g...nem..
Alek
Alek 07.11.2019, 18:19
Idż tropem zapachu i znajdziesz złoczyńcę co smrodzi.
Standardów najpierw wymagac od siebie.
Standardów najpierw wymagac od siebie. 08.11.2019, 02:07
Umyc sie, majty przeprac z raz na miesiac. Takie rzeczy.

Juz o zebach nie wspomne, bo zacznie sie stękanie o "niskich pensjach" w zwiazku z tym tez nie ma na dentyste. Wiekszosc swojego dotychczasowego zycia, na miesiac na prywatne sprawy mialem kasy ponizej sredniej krajowej - w gębie ZERO ubytków... Do pewnego czasu to byla zasluga mojej (pochodzacej ze wsi), Mamy, no ale od konca podstawowki juz nie. Moze dlatego na powodzenie u plci przeciwnej nie moge narzekac. Nie to co wy, mentalni nędznicy.
Mam 40 lat a jeszcze z dwa-trzy lata temu zdarzalo mi sie przelizac na firmowej imprezie z kolezanka z pracy. Jedna, druga. I to byly zadbane dziewczyny, nie monstra jak wasze baby.

Jak to mówią? Chcieć to móc?
Ajdejano
Ajdejano 07.11.2019, 17:01
Do "Skandal" poniżej.
Ty piszesz to, co jest rzeczywiście, a gość spod wpisu "Ręce opadają" i ci spod wpisu "Apel do Zarządu Roldrobu" piszą w odwrotną stronę, tzn., że powstanie ogromnej wylęgarni przy Zawadzkiej, to właściwie będzie szczęściem dla mieszkańców całego osiedla Niebrów .......

Jaja - jak berety.
jaja i fakty
jaja i fakty 08.11.2019, 12:52
No na pewno jeśli ktoś do pracy na czterysta metrów, nie musi spędzać pół dnia na sam transport bo dochodzi sobie czy przyjeżdża rowerem,no to jest dużo bardziej komfortowa sytuacja niż ma wielu ludzi w Łodzi czy w Warszawie. Na pewno przemysł jest per saldo korzyścią dla miasta.
Skandal
Skandal 07.11.2019, 15:53
Jak firma Roldrob dba o zdrowie ludzi wystarczy zapoznać się z protokołem kontroli instytucji państwowej powołanej do tego celu a mianowicie Państwowej Inspekcji Pracy( Protokół kontroli nr. rej. 090206-53-k052-Pt/16). Skandal to mało powiedziane jak ta firma traktuje zdrowie własnych pracowników. Ktoś chce podyskutować z faktami potwierdzonymi przez instytucje państwowe? Niech ta firma poinformuje ilu Ukraińców i Nepalczykow pracuje na Warszawskiej a nie mówią o 40 osobach w wylęgarni.
Link
Link 07.11.2019, 16:05
Czy można prosić o link? Nie mogę znaleźć takiego dokumentu
Pracownik
Pracownik 07.11.2019, 16:17
Tak napisz do Roldrobu to Ci udostępnią. Dokument leży w biurze na Warszawskiej a nie wisi w internecie pod jakimś linkiem. Myślisz że oni się tym chwalą jak traktują ludzi.
Do Link
Do Link 07.11.2019, 16:21
Poczytaj jak traktują ludzi na forum GoWo....k
Do: Do Link
Do: Do Link 09.11.2019, 14:22
To jest rzeczywiście wiarygodne źródło :(

Jak ten profil na FB gdzie hejtują wTomasowie wszystko co się śmie się ruszyć. Te same osoby - w nieskończoność - piszą, te same komentują. Klikniesz w profil, a tam tpisy, hybrydy i tlenione grzywki. Plebs ani nie chciał się uczyć, ani przez godzinę uczciwie popracować. Tylko roszczenia, zarzuty, pomówienia.

Ja pamiętam post dziewuszyska, któremu przyglądałem się dłużej, mimo, że nie miałem z nią nigdy do czynienia. Ale pojawiała się często więc klikałem co tam publikuje. Po dwóch latach okazało się, że wynajmuje na kilka miesięcy mieszkana i za każdym razem - mimo nawet podpisanej umowy - ucieka. Komronik bezradny, bo oficjalnie żadnego majątku nie ma.

Życie z dnia na dzień, od oszukanego pracodawcy / najemcy do następnego oszukanego. Ale w gębie zawsze mocna, narzeka co kilka tygodni.

Public Relations
Public Relations 10.11.2019, 06:06
Takie samo wiarygodne jak artykuł sponsorowany.
LOL
LOL 11.11.2019, 23:45
Jaki sponsorowany? Wyslali komunikat z prosba / pytaniem o mozliwosc publikacji. Przedsiebiorstwo nie jest firemka-krzakiem, jest juz czescia historii Miasta, wiec niepuszczenie takiego tekstu byloby dla kazdego powaznego nadawcy bledem. Gdyby byl sponsorowany, to moglbys kliknac w baner i kupic pasztet lub jajo.
Ręce opadają
Ręce opadają 07.11.2019, 12:05
Niech zamkną wszystkie fabryki w Tomaszowie. Zrobmy tu jeden wielki kurort wypoczynkowy. Wtedy wszyscy znajda prace przy sprzataniu ulic i w hotelach. Ktos w ogole czytal petycje? Czy tylko podpisał? Zgooglowalem sobie temat i wylęgarnia to co innego niz kurniki ktore kiedys mielismy pod nosem. Wszyscy tu rzucają cyframi ale mam wrazenie ze nikt nie ma pojęcia o pracy w fabryce a mowa o konkretnych danych do nowego budynku. Niech ktos zapyta roldrob i udostepni.
Pracownik
Pracownik 07.11.2019, 16:03
Niech Roldrob Ci udostępini Protokól kontroli Państwowej Inspekcji Pracy (nr. rej. 090206-53-k052-Pt/16) to zobaczysz jak firma i jej zarząd podchodzi do zdrowia ludzi.
Szczęśliwy „niewolnik”
Szczęśliwy „niewolnik” 09.11.2019, 14:04
To jest jakaś galera na słonym oceanie tysiące kilometrów od najbliższego lądu?

Jak tak „cinżko” droga wolna. Dzisiaj taka gadanina nikogo nie przekonywać, praca dookoła jest.

Tylko no co? Tutaj pieniądze na czas wpływają, kurczaki nieustannie schodzą, jest pewność, że praca będzie. Nie jak w interesikach jedno-dwurocznych. Przy Warszawskiej są nawet takie, które zamykają się i po kilku miesiącach.

Mi tych ludzi oczywiście szkoda, bo nieudany interes to jest czasem coś gorszego niż rozwód. Topi się pieniądze nawet nie swoje, ale rodziców, najbliższej rodziny i długi często zostają na lata.

Ale zaczyna się od takiego kozkowania. Bez wnikliwej analizy, bez obserwacji otoczenia. Hej! Skończyłem studia, nigdzie mnie nie chcieli, to na pewno zaskoczę rynek! Sprzedażą ubezpieczeń, albo kredytów które normalnie można wziąć w każdym banku. Ja sobie spiszę
och telefony, poklikam trochę w necie i na 5% od banku będę prosperował tu jak pan.

Po miesiącu okazuje się, że wszęło wprawdzie 100 ciekawskich, usługi ...nie skorzystał nikt. No trudno się dziwić.

Co to nie ja! Nie doceniają mnie itd.

Praca na etacie w stabilnej firmie z długoletnią tradycją, to jest również komfort. Nawet jeśli dwie godziny dłużej niż powinieneś (chociaż nie zawsze to jest prawda), pracujesz, to potem masz czas TYLKO dla siebie. Otwórz sobie coś swojego, spróbuj się utrzymać z 5 lat, zobaczysz jak będziesz sypiał. To jest nawet gorzej niż przy chorowitym, drącym japę całą dobę bobasku. Bobasek w postaci własnego biznesu nie dorasta nigdy i beczy 24h.

Powodzenia, ja zostaje w Fabryce.
Galera
Galera 10.11.2019, 09:34
Kobieta w ciąży ,,pracuje" na stanowisku na którym kobiet w ciąży zatrudniać nie wolno.
Co na to szczęśliwy niewolnik :,,Jak ,,cinżko" droga wolna"
Jak kobieta mówi że została niedopuszczalnie potraktowana.
Co na to szczęśliwy niewolnik:,,Dzisiaj taka gadanina nikogo nie przekonuje. praca dokoła jest."
Na galerze to ty pływasz cale życie więc nie wiesz co zwykła ludzka przyzwoitość i szacunek dla zdrowia i godności osobistej drugiego człowieka
Prawo do prawa
Prawo do prawa 10.11.2019, 08:21
Mój przełożony po 1 roku pracy przebywał 1,5 mies. na zwolnieniu lekarskim. Jak przyniosłam po 6 latach pracy pierwsze 5 dniowe L4 zarzucił mi że od kiedy 500+ to mi się robić nie chce i wole symulować. Dlaczego odmawiasz mi prawa do godnego traktowania jako pracownika, walki o dobre imię i normalnych warunków pracy. Bo uważasz że jak nie pasuje to droga wolna. Ludzie mają prawo mieć prawo do różnych rzeczy ty tego nie akceptujesz. Złe warunki pracy to wypad....nikt cię tu nie trzyma. Pobiją cię przed domem to się wyprowadź.......gdzie nie biją. Przeszkadza ci smog w Tomaszowie to się przeprowadź ....w Bieszczady. Dlaczego twój sposób pojmowania świata powoduje że uważasz że musisz być szczęśliwym niewolnikiem... ..a jak byś był po prostu normalnym pracownikiem i tyle. Strach jakby to było. Są ludzie którzy chcą być traktowani jak normalni pracownicy i nie odmawiaj im prawa do walki o to.
Dlaczego?
Dlaczego? 10.11.2019, 16:20
Znowu mańq spedziles niedzielne przedpoludnie by natłuc komentarzy antyRoldrobowych, w roznych godzinach, pod roznymi nickami :( Bo co? Duzy przemysl jest zagrozeniem dla liberalnych dogmatów? :(

Wiadomo, ludzie w kupie maja sile, niz taki pojedynczy pracownik w firemce mikrusie We Francji, w Niemczech porządne przedsiębiorstwo bez zwiazku zawodowego nie istnialo. Nie przychodzi 95% zmiany i tyle . Automatyzacja wszyatkich nie zastapisz i dzis.

Ale tez tak, Ddopiero teraz, w ostatnich dwudziestu latach, gdy rozdrobniono ludzi, dano mozlowosc zakupu paliwożernych gratow, zmuszono do wyjazdow za robota 100-200 km codziennie (w warunkach europejskich to jest patologia i nie ma to tamto. To nie jest Ameryka i nie bedzie, i nie powinna byc), zaczely sie problemy.

Nacjonalizmy podsycane przez ruskie sluzby, rozklad relacji sąsiedzch (potancowki, dancingi, gra w szachy na podwórku blokowiska - to w PRLu bylo. Kazdy 40+ pamięta. Ile par sie poznalo podczas takich imprez?!), juz o zupelnie prywatnych sprawach nie wspominajac, bo tam zabraliscie ludziom wszystko. Jedyna relacja emocjonalna - z Matką - z Krajem. To jest 5% kapitalu emocjonalnego jakim dysponowali i to na start moi Rodzice. Ze wsi i z plebsu tomaszowskiego.

Mowiac krotko: idz pan w ch.uj z takimi nowymi czasami. Mi sie moglo nie udac (chociaz ja tak nie uwazam), ale co(?) ośmiu milionom + dwóm ktore musialy wyjechac, to co(?) oni maja mniejsze prawo zyc w naszym miasteczku i podobnym niz Ty?

Dlatego przeszkadza Fabryka w ktorej ludzie chca pracowac?
Marzenia o niewolnictwie
Marzenia o niewolnictwie 10.11.2019, 06:37
Są szczęśliwe prostytutki to można być szczęśliwym niewolnikiem. Szanuje twój wybór masz do tego pełne prawo. Ja też chciałam być szczęśliwym niewolnikiem w fabryce ale jedyne co mi zaproponowano to wyzysk i utratę zdrowia. Do czasu kiedy dzięki tobie twoi panowie mają w życiu dobrze jesteś dla nich jak rodzina. Póżniej stajesz się nierobem, złodziejem, symulantem a o byciu szczęśliwym niewolnikiem możesz zapomnieć. Życie Ci żebyś mógł być całe życie tylko szczęśliwym niewolnikiem.
.
. 07.11.2019, 14:27
Haha :)) Dobrze mowisz!

Kurort dla nikotynistow. Zapraszamy, u nas bez fajek, przevchodzac sie jedynie przez miasto zimą, bedziesz sie czul jakbys wyjarał wagon fajek.

Halina
Halina 07.11.2019, 09:30
Czy nowy Zakład da pracę dla tysięcy bezrobotnych tomaszowian?
TM
TM 07.11.2019, 20:19
Czy Ty kobieto byłaś w śpiączce przez 20 lat? Znajdź mi 3 bezrobotnych chętnych do fizycznej pracy tomaszowian.
"Chętni do pracy"?
"Chętni do pracy"? 08.11.2019, 13:09
Mam działkę około 400 m/2. Ja 75+ (do tego II gr inw.. ze względu na serce) więc prosiłem kilku takich "bezrobotnych" czy nie skosiliby na niej trawy, oczywiście za kasę. Co usłyszałem? "Jo u nikogo parobkim nie bede". Nie, to nie, pies was sr.ł łaski mi nie robita. Przejrzałem neta, znalazłem chętnego do takiej pracy, zadzwoniłem, uzgodniliśmy wysokość wynagrodzenia, termin i godzinę jej rozpoczęcia. Pan był 10 min. przed ustaloną godziną z własną kosą, uczciwie skosił, zainkasował 50 zł (wartość 4 paczek papierosów) i dał mi namiar na osobę, która potrzebowała trawy, abym nie musiał płacić za jej wywóz. Pani ta przyjeżdżała przez 3 dni i grabiła tą trawę, a potem ją zabrała wylewnie mi dziękując.
?
? 13.11.2019, 04:24
Ladnie piszesz jak na 75+ :)) No ale niech Ci bedzie. Wylewnie dziekujac? Jak to mamy rozumiec hahahahaha :))
Wracaj do szkoły
Wracaj do szkoły 18.12.2019, 19:36
skoro nie kojarzysz zwrotu "wylewnie dziękować"
U progu rewolucji?
U progu rewolucji? 29.12.2019, 11:35
Upodlenie. Lubisz upadlac ludzi jesli kazesz sie po rekach calowac. Tak sie zachowuja ksieza katoliccy na prowincji i Żydzi w korporacjach typu Apple / Google.
Brygadzistka
Brygadzistka 07.11.2019, 16:45
Tylko tym którzy zgodzą się tracić zdrowie pracując ponad obowiązujące w Polsce normy czasu pracy. Tak jest na Warszawskiej w Roldrobie.
?
? 07.11.2019, 19:25
Dzisiaj bez problemu znajdziesz pracę gdzie indziej? Dlaczego jej nie chcesz zmienić?
W biustonoszu piersi wynbosisz pewnie po każdej nocce?
Brygadzistka
Brygadzistka 07.11.2019, 20:15
Lubię zarabiać pieniądze kosztem zdrowia innych ludzi.
jan niezbedny
jan niezbedny 07.11.2019, 13:44
Jakie bezrobocie w Tomaszowie. Nie pracują Ci co nie chcą.
Pełno jest pracy dookoła Tomaszowa (Rawa, Piotrków) za lepszą kase niż w naszym graidole
Śmiech to zdrowie
Śmiech to zdrowie 07.11.2019, 21:16
Hahaha k... ale wiesz, ze Piotrków jest w rankingach miast gdzie są najniższe pensje? Roldrob musi chyba w jakiegoś PRowca zainwestować :) Albo zmienić :)
legitymacje na portierni
legitymacje na portierni 07.11.2019, 09:41
Nie dla tysięcy, a dla kilkudziesięciu, no może kilkuset i nie tomaszowian, a Ukraińców.
Apel do Zarządu Roldrobu
Apel do Zarządu Roldrobu 06.11.2019, 22:52
Szanowni Państwo,

większość mieszkańców cieszy się z Państwa planów, budowy nowej Fabryki. Z zatrudnieniem w Tomaszowie nigdy nie jest łatwo, mimo, że w prasie pisze się, że obecnie dziś brakuje pracowników. Nawet jeśli by tak było, to tak stabilne przedsiębiorstwo jak Państwa Firma, nie zwinie się przecież z dnia na dzień jak masa małych tomaszowskich firemek krzaków nazwyanych potocznie „jednorocznikami” (funkcjonują do czasu aż skończą się dotacje z urzędu pracy), Dlatego dla naszego Miasta - w każdym wariancie Państwa Przedsiębiorstwo jest bardzo cenne.

Pułapka konsultacji.
Na ewentualne konsultacje nie przyjdzie zadowolona większość, a agresywni pyskacze, z których część to lokalni politycy, którzy nie potrafiąc nic samemu zaproponować, próbując się wypromować na pompowanych protestach.

Osoba która zaangażowana jest w protest przeciwko Państwa Firmie, sama weszła do samorządu w bardzo kontrowersyjny sposób. Zarzucano jej przekupywanie i zwożenie na wybory.

Proszę realizować swoje plany i nie dawać się wciągać w pseudodialog. W Polsce funkcjonują firmy w dużo gorszym niż tomaszowskie otoczenie. U nas większość jest po Państwa stronie. Zależy nam przede wszystkim na pracy.
!
! 07.11.2019, 06:09
Nieprawda!!!!
!
! 07.11.2019, 14:29
Prawda!
Żenujące
Żenujące 07.11.2019, 21:17
Pieniądze nie śmierdzą co?
do „żenujące”
do „żenujące” 07.11.2019, 23:44
To twoja opinia
Ajdejano
Ajdejano 06.11.2019, 21:39
Do ":)" dzisiaj 21:11 na różowo: cytuję Ciebie w całości:
"No i mamy rowniez glos eksperta na kazdy temat - Ajdejano."
W tym jednym zdaniu - trzy błędy w pisowni języka polskiego (nie liczę mojej ksywki).
To jedno.

A to drugie: nie trzeba być ekspertem, aby pamiętać, jak "świetne" było powietrze na Zawadzkiej i na Dzieci Polskich, kiedy tam były drobiarskie obiekty.
J.P.
J.P. 06.11.2019, 21:30
Dlaczego akurat w tym miejscu, w sąsiedztwie dużego osiedla mieszkaniowego. Do tego argument ... w pobliżu rzeki Czarnej. To miejsce powinno być przeznaczone pod rekreacje lub niską zabudowę mieszkaniową. Dlaczego nie można zbudować zakładu np. na terenach powistomowskich?
?
? 06.11.2019, 21:35
To jest nadal ich teren. Moze dlatego? :))
Do Siedlec
Do Siedlec 09.11.2019, 07:07
Teren mają też w Siedlcach. Żaden problem dla nich.
Byłby ból dla Tomaszowa, gdyby zdecydowali sie na Siedlce :(
Byłby ból dla Tomaszowa, gdyby zdecydowali sie na Siedlce :( 11.11.2019, 23:56
Dla nich mniejszy, dla nas - jesli by tak zdecydowali - strata. Olbrzymia. 40 etatow to jest per saldo m.in 120 osob (1 pracujacy w Roldrobie + 2 osoby na utrzymaniu) Pewne, TERMINOWO wyplacane pensje.

Tej wielkosci przedsiebiorstwa zwykle przed inwestycja maja jakies zyczenia wobec Miasta. A to droga, a to zwolnienia podatkowe. Tutaj nic. Za to kura znoszaca zlote jaja. Bo praca jest wazna, a nawet jesli wlasciciel sie zmieni, to to w miescie zostanie.

Po Ceramice to jest chyba najczesciej pojawiajacy sie tomaszowski zaklad w Pulsie Biznesu.

Pozostałe