Ośmiu pijanych kierowców w ten weekend

  • 12.11.2019, 15:22 (aktualizacja 14.11.2019, 21:52)
  • Mariusz Strzepek
Ośmiu pijanych kierowców w ten weekend
10 listopada 2019 r. około godziny 19:50 na drodze W716, doszło do zdarzenia drogowego, w któym 30-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Peugeot Boxer nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki BMW i doprowadził do zderzenia 

18-letni kierujący BWM jechał od strony Rokicin w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. W miejscowości Łaznów, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Popielaw, kierujący peugeotem wymusił na nim pierwszeństwo przejazdu, na skutek czego BMW uderzyło w  prawy bok peugeota.  17-letni pasażerka BWM z obrażeniami ciała została hospitalizowana.

Uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi, lecz w miniony długi weekend zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierujących oraz dwóch w stanie po użyciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie ponad 3 promile i pomimo sądowego zakazu kierował oplem, doprowadzając do kolizji drogowej w rejonie  ulicy Białobrzeskiej.

Mężczyzna ten uciekł z miejsca zdarzenia i został ujęty przez świadków.  Okazał się nim 31 -  letni tomaszowianin. Zdarzenie to miało miejsce 8 listopada.   

Dwaj kolejni mieszkańcy Tomaszowa zostali zatrzymani w dniu 10 listopada o godz. 13:50 w Spale.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego zauważyli na drodze kierujących motorowerami marki Romet, którzy poruszali się slalomem. Po  sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się że 34-latek miał 3 promile a 38-latek  ponad 2 promile.

 Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że spojrzenie człowieka jest zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin. Tomaszowska Policja alarmuje do wszystkich kierowców by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu wysokoprocentowych napoi.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 12.11.2019, 19:48
Ośmiu nawalonych ?! Myślę, że to jest około
5 - 10% wszystkich nawalonych w tym czasie, na drogach wokół Tomaszowa.

Pozostałe