Dwa miliony złotych na modernizację Toru

  • 15.11.2019, 18:09
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Dwa miliony złotych na modernizację Toru
Firma PPH COOL z Chotomowa zrealizuje drugi etap prac związanych z modernizacją maszynowni chłodniczej w Arenie Lodowej. Inwestycja pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie toru na prestiżowe zawody łyżwiarskie. Koszt tej części zadania to 2 054 100 złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniesie 50 procent kosztów kwalifikowanych.

Zakres drugiego etapu inwestycji będzie obejmował modernizację maszynowni, mającą na celu zwiększenie jej mocy chłodniczej, co da możliwość sprawniejszego mrożenia toru w okresach letnich oraz wytwarzania chłodu o lepszych parametrach.

Prace będą polegały na opracowaniu dokumentacji technicznej i dokumentacji UDT, zwiększeniu mocy stacji skraplania wraz z dostawą i montażem skraplaczy, a także na modernizacji instalacji hydraulicznej, wymianie zaworów, modyfikacji systemu sterowania i dostosowaniu ich do zdalnego sterowania, modernizacji wentylacji awaryjnej w maszynowni oraz stacji trafo dla zasilania nowych urządzeń, jak również zwiększeniu wydajności instalacji osuszania. W zakres prac wchodzą też próbne rozruchy.

Planowany termin zakończenia inwestycji to kwiecień 2020 roku, z tym że w bieżącym roku wydatki będą na poziomie ok. 400 tys. złotych. Dotacja, którą na modernizację maszynowni otrzyma Tomaszów Mazowiecki ‒ zgodnie z regulaminami MSiT  ‒ będzie wynosić 50% kosztów kwalifikowanych.

Umowa z wybranym wykonawcą podpisana zostanie już wkrótce.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

- 10 H2O
- 10 H2O 18.11.2019, 11:45
Podobno w III etapie modernizacji bedzie wymieniny lód, bo ten jest zbyt śliski.
Ach ten fatalnie rządzący PiS :))
Ach ten fatalnie rządzący PiS :)) 18.11.2019, 09:18
Google:
Toyota postanowiła podwoić inwestycje w produkcję w Polsce przekładni i silników do aut hybrydowych. Przybędzie pracy w Wałbrzychu i w Jelczu-Laskowicach.

Zrodlo: Gazeta Wyborcza
Takie mam zdanie, czy jest to dla kogoś z Państwa problemem?
Takie mam zdanie, czy jest to dla kogoś z Państwa problemem? 18.11.2019, 03:56
Dwa miliony to są w skali 60–tysięcznego, z rozrastającym się w ostatnich kilku latach przemysłem (oby jeszcze drobiarskim udało się odpalić tę nową fabrykę, bo to oprócz miejsc pracy dla nas, będą dodatkowe podatki ... no też dla nas), to jest grosik.

Warszawa wprawdzie z większym budżetem rzuca milion złotych na palety na placu Bankowych, które stoją przez 3 miesiące potem idą na przemiał.

Łódź rzuca pół miliona tylko na pomnik jednorożca, który nie wiadomo właściwie co ma symbolizować czy upamiętniać. I to w sytuacji gdy tuż przed zimą doszło do kilku katastrof budowlanych ... tzn budowlanych, po prostu domy się sypią ludziom na głowy bo są w takim stanie od lat, więc każde wbicie wiertarki by zawiesić wieszak na ścianie grozi zawaleniem całego budynku.

Arena jest warta inwestycji, bo jeśli nie będzie wojny i Ruscy nam tego nie zniszczą, to co kilka lat będziemy mieli kolejna olimpijkę, a i samo miasto pierwszy raz od powstania, wpisuje się złotą zgłoską w historii Polski.
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 18.11.2019, 14:54
Czym wpisało się pierwszy raz w historię Polski? Torem?
.
. 18.11.2019, 20:26
pierwszymi olimpijczykami stąd
Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 18.11.2019, 22:06
Historię polskiego olimpizmu znaczy. Ale ok.
Inwestycje godnościowe. Na Olimpiadzie w czasie wyścigu jesteś numer 1…
Inwestycje godnościowe. Na Olimpiadzie w czasie wyścigu jesteś numer 1 dla Kraju. Bądźmy dumni z Polski! 18.11.2019, 23:15
Polski, nie żadnego olimpizmu.

Nie interesuje sie kopaniną piłki, ale podczas męczy PL - Ruscy, Niemcy, Izrael, Pepiczki, Anglicy bardzo się emocjonujące.

Symbolicznie to są dawne bitwy.

Na łyżwach? A też z Ruskimi, Pepiczkimi, wrednymi Holendrami.

Ilu z depresji wyciągnęły sukcesy Adama Małysza. A też przecież można było powiedzieć, że to są bzdury, taka skakanina.


Vlad_Palovnick
Vlad_Palovnick 19.11.2019, 17:43
Jednak historii polskiego olimpizmu nie Polski. Tak jak budowa fabryki samochodów na Żeraniu tworzła historię piolskiej motoryzacji, a nie historię Polski. Historii narodów nie tworzą budynki, tak to jest-co poradzisz. Nawet jeśli jazda na łyżwach jest dla ciebie bitwą
Tran.
Tran. 18.11.2019, 13:44
Ta. Chyba śnisz. Na sam prąd idzie ze100 tys miesięcznie. Zobacz przy jakim przychodzie. Potem oblicz zysk, pssss stratę. Miłych snów. Ta arena to utopia.
rrr
rrr 17.11.2019, 19:53
Wydaje mi się że ta arena lodowa nic nie wnosi dla miasta. Dużo osób z którymi się rozmawia uważają że budowa jej w Tomaszowie to zła decyzja...
SA.
SA. 18.11.2019, 12:37
Aleś wymyślił teraz.
Może zacznij zbierać już podpisy, żeby ją zburzono... To dopiero będzie atrakcja, a ile wniesie dla Tomaszowa :-)) Porażka.
WuPe
WuPe 17.11.2019, 23:41
Pewnie, lepiej było rozdać ubogim na zakupy w Biedronce.
Wtm
Wtm 17.11.2019, 17:22
Rozumiem ten milion wylozy miasto czyli my??? To już przesada...
25
25 16.11.2019, 17:30
Za te 2banieczki można założyć centralne ogrzewanie w kamienicach w centrum i było by czym oddychać a tak psu w dupę 2miliony szkoda .
Ng
Ng 16.11.2019, 13:36
A to nie powinno być zalatwione w trakcie budowy obiektu ?
ZYX
ZYX 16.11.2019, 13:22
30-40 zł na głowę z kieszeni mieszkańca sama modernizacja, a gdzie utrzymanie ROCZNE? Może ktoś policzy ile mieszkaniec - i ten który nie korzysta też dokłada do toru? Oby zaczęło się opłacać
WuPe
WuPe 17.11.2019, 23:42
Było wałkowane wielokrotnie.
Łyżwiński
Łyżwiński 16.11.2019, 06:44
Obiekt dopiero oddany, a już wymaga modernizacji??? Prestiżowe zawody??? No, no....
Takie mam zdanie, czy jest to dla kogoś z Państwa problemem?
Takie mam zdanie, czy jest to dla kogoś z Państwa problemem? 18.11.2019, 04:06
Po 7 latach sypie się w pośpiechu budowana A1 z Łodzi do Warszawy/ Sławek „zegarek” Nowak, kolega Czarka Grabarczyka, latał helikopterem doglądać roboty. Wszyscy przecież pamiętamy te relacje live na TVN24. Mnóstwo ludzi przy tych budowach autostrad zostało oszukanych, doszło do kilku samobójstw kilku podwykonawców, którzy nie mieli czym zapłacić swoim pracownikom. Żeby to chociaż przysłużyło się Polsce. Ale był zwykły ordynarny, wał. Przykre.

A ty 2 miliony (czteroletnia pensja tomaszowiaka na stołku spółki komunalnej u Zdanowskiej w Łodzi), żałujesz na maszynownie, która nie była modernizowana od czasu kiedy powstała.

Za tyle chyba poszła działka pod ALDI przy rondzie Tomaszowskich Olimpijczyków? Chyba tak.
Jest ALDI, będzie nowa maszynownia dla Areny Lodowej Tomaszów Mazowiecki.
Ffhjkko
Ffhjkko 18.11.2019, 06:42
2 wieże Banasik i jego kamienica od zbowidowca, rydzyk i auta od bezdomnego wymienisć dalej???.
f
f 18.11.2019, 20:26
poproszę, bo na razie pryknięcia
...)
...) 16.11.2019, 10:06
"Łyżwiński"...... i wszystko jasne
Xyz
Xyz 16.11.2019, 09:29
Przy budowie toru nie powstała nowa maszynownia. Tor korzystał ze starej
Stop nienawiści!
Stop nienawiści! 15.11.2019, 20:24
Bardzo się cieszę! Czy to źle?

Pozostałe