"Przemoc ekonomiczna - realny problem, realna pomoc"

  • 18.11.2019, 13:32
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
"Przemoc ekonomiczna - realny problem, realna pomoc"
Konferencja pt. "Przemoc ekonomiczna - realny problem, realna pomoc" 25 listopada odbędzie się przy placu Kościuszki 18 w Miejskim Centrum Kultury. Wydarzenie ma rozpocząć lokalną debatę na temat przemocy ekonomicznej oraz pokazać metody wsparcia osób pokrzywdzonych tego rodzaju przemocą. Konferencja rozpocznie się o godzinie 14.00.

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Fundacja Open Mind Projects PL z tej okazji organizuje konferencję. Wezmą w niej udział specjaliści z różnych dziedzin: dr Agata Chełstowska, Monika Kubacka, Marta Sobolak, Sławomir Obara, insp. Szymon Herman, Agata Stacewicz, Liliana Pułka.
 
Poniżej agenda spotkania. Wstęp wolny!
 
13:30- 14:00    Powitalna kawa
14:00- 14:10    Powitanie uczestników
14:10- 14:30    „Przemoc ekonomiczna w związkach – diagnoza zjawiska”, dr Agata Chełstowska
14:30 - 15:10     „Przeciwdziałanie zjawisku przemocy ekonomicznej – rozwiązania lokalne”
Panel z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji
Monika Kubacka - Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
Marta Sobolak –psycholog- psychoterapeuta , Ośrodek Interwencji kryzysowej przy PCPR
Sławomir Obara - prawnik, Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy PCPR
insp. Szymon Herman -Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim
 
15:10 -15.40    Lunch
15:40- 16.00    „ Świadczenia alimentacyjne - jak skutecznie ustalić, dochodzić i egzekwować” – Agata Stacewicz, adwokatka
16:00-16.20    „Mediacja- alternatywna metoda rozwiązywania konfliktów” –Liliana Pułka, stały mediator sądowy, Tomaszowskie Stowarzyszenie Mediatorów
16:20 - 17:00    Podsumowanie konferencji
 
Organizatorki zastrzegają sobie możliwość zmian w Agendzie.

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Strong
Strong 20.11.2019, 14:12
...a dlaczego nikt nie organizuje konferencji dla sędziów i innych instytucji prawnych w zakresie opieki naprzemiennej dzieci, która nie jest uregulowana w naszych przepisach prawa. Wyroki wydawane są w cały świat, ale po myśli wspaniałych i mocno nieszczęśliwych mamuś, a i alimenty również.
Pewnie temat mało popularny.
Za to przemoc cały czas na topie.
A dlaczego
A dlaczego 21.11.2019, 09:18
A dlaczego, a dlaczego, a dlaczego.

Czekaja aż Ty zorganizujesz. To nie jest chyba tak, że przy jakiejś akcji społecznej bo biblioteka czy Tkaczu każą sobie kasę płacić. Zadzwonić, zaproponować, zorganizować.
I.
I. 18.11.2019, 21:28
Kolejny pokaz, wykład dla dam jak zdoić faceta do samych skarpetek zgodnie z prawem przy drobnym konflikcie, często wywołanym przez te pierwsze, najwspanialsze i bez winy. No Super :-)
.
. 21.11.2019, 09:33
Jest trochę presja, pewnie tak do 50-tki ale to też nie jest tak że musisz kogoś zapłodnilc bo nie przeżyjesz.

Naciskają babki (jeśli znajdziesz się w sytuacji gdy jest stosunek zależności), trochę otoczenie, w niektórych domach (choć nie u mnie), rodzice, ale zawsze w pewnym momencie to jest Twoja decyzja. U mnie - singla - mniej i później niż u Ciebie ojca, nieodwracalna.

Na małżeństwo miałem szansę kilka razy w życiu, nigdy się na to nie zdecydowałem. Jak Marek Niedźwiedzki z Trójki. Po prostu bym nie uniósł. Głównie ekonomicznie, ale emocjonalnie pewnie też nie. A większość z Was się żeni nie baczac na nic, potem na wszystko dookoła narzekają . to jest trochę taka jazda po pijaku 20-letnia BMW, koniecznie czarną. Gdy tych gowniarstwo wieczorami obserwuje na przykład przy Bulwarach, to oni taka właśnie nicość maja w oczach. Piwsko i za kółko.

A tutaj sprawa jest jednak ważna, bo baby są bardzo często uzależnione i tluczone. A rozwód z dzieckiem to jest zawsze jednak źle wyjście. Także dobrze, że będą gadać na ten temat. Dlaczego nie?

Mam nadzieję, że Roldrobowi jednak uda się otworzyć nowoczesna wylegarnie przy Zawadzkie, wtedy o pracę - również dla kobiet - będzie w Tomaszowie dużo łatwiej. I zawsze, bo nie zamkną tego jeśli postawią. Chyba że byłaby wojna. Także trochę optymizmu, mimo chłodnej i burej pogody za oknem.

Zróbcie sobie kawę z cukrem, posłuchajcie jakiegoś radia z daleka przez Tune in i miłego dnia tomaszówianie!

Pozostałe