Znaczny spadek tomaszowskich szkół w rankingu „Perspektyw”

  • 10.01.2020, 20:33
  • Mariusz Strzepek
Znaczny spadek tomaszowskich szkół w rankingu „Perspektyw”
W czwartek miesiecznik „Perspektywy” opublikował ranking polskich szkół średnich na 2020 rok. Niestety nie napawa on optymizmem.

II Liceum Ogólnokształcące spadło z 122. na 174. pozycje w stosunku do ubiegłego roku w rankingu krajowym. W województwie z 9. na 13. Jeszcze większą degradację zanotowało – I Liceum Ogólnokształcące. Co smuci tym bardziej, że rok wcześnej najstarsza tomaszowska szkoła średnia zanotowała awans o ponad trzydzieści pozycji na 433. miejsce w rankingu krajowym. Dziś jest w nim 513, w województwie zaś 34.

Wśród tomaszowskich techników najlepszą jest najstarsza tomaszowska szkoła techniczna – Technikum nr 1 z ZSP1 „Mechanika” – zajmująca 42. miejsce. Następnie, dwie pozycje niżej na 45. miejscu uplasowało się Technikum nr 2 z ZSP2 czyli „Gastronomika”. Na 46. miejscu znalazło się Technikum nr 6 z ZSP8 im. Hojnowskiego z Nadrzecznej. Wśród odnotowanych w rankingu szkół znalazło się jeszcze Technikum nr 5 z ZSP6 z Włókienniczej na 68. pozycji wsród techników z naszego województwa. Również technika zanotowały znaczny spadek w stosunku do poprzedniego roku.

 

Zestawienia:

1. Licea: http://licea.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-liceow/1/5

2. Technika: http://technika.perspektywy.pl/2020/tabele/ranking-wojewodzki-technikow/1/5

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

12
12 12.01.2020, 08:49
Z 12ki poszła do UM taka jedna nic nie warta, zbijać bąki, lansik zbierać. Tomaszowskie realia...
?
? 12.01.2020, 15:38
a powinna przyjść skąd? Baba od oświaty z jakiego środowiska ma się wywodzić?
!
! 12.01.2020, 15:40
Z Kongresu Kobiet!

Rzut piłką lekarską na WFie to jest ewidentny skandal.

Jeszcze pięciokilową uhhhh!
ll
ll 11.01.2020, 14:52
Skoro w województwie nie spadli tak znacznie jak w kraju, to może oznaczać, że może wreszcie szkoły z regionów do 2014 roku dyskryminowane zaczęły odbijać?

Może to tak jest?

Jak by nie było w tej sprawie, pewne jest, że ruszy teraz tłuszcza poskomunistyczna dop tańca radości.

Zobaczycie. I pilnujmy majątku, bo znani w całej Europei złodzieje są.
maniek
maniek 12.01.2020, 00:36
Ty powinieneś pracować dla Wiadomości oni tam tak potrafią wszystko zamieniać w sukces.
II
II 12.01.2020, 01:08
a Ty u Urbana, oni potrafią wszystko (co polskie), zmamieniać w porażkę. I rechotać.

ll
ll 11.01.2020, 14:55
W niemieckim portalu tęga pani tez pomstuje ze spadamy demogrficznie, nawet ostatnie zdanie leadu ukradla. Jak na prace za pieniadze, zdaje sie ze jedyna, no to rzeczywiscie pofeska. Tluste, nic nowego nie potrafiące zaproponowac towarzystwo. No mi wlasnie kryska sie kojarzy z czym takim. Bleeee.
absolwent
absolwent 10.01.2020, 20:42
Warto za ten stan rzeczy podziękować panu staroście Węgrzynowskiemu oraz Beacie Stańczyk. Więcej imprez, więcej akademii, mniej nauki. brawo i jeszcze raz brawo
Pawełek
Pawełek 11.01.2020, 21:34
A to może więcej strajków, protestów i pretensji nauczycieli, wtedy nauka będzie szła jak ta lala i szacunek będzie...
Poza tym, raczej młodzieżówka przestała się uczyć. Trudności ma w skleceniu poprawnych 3-4 zdań mających jakikolwiek sens. Nie wspomnę o próbie opowiedzenia innej osobie czegoś tematycznie. Kiedyś jak czegoś nie umieli powtarzali rok - spadochroniarze. Teraz 300 poprawek, a za 101 razem i tak się zaliczy, i wyrasta nam orzeł z dziubkiem. Po co się uczyć? Przechodzi dalej, bo nikomu z 'głąbem' nie chce się dalej bujać w szkole. Wielce oburzeni rodzice dokładają swoje 5 gr do tego całego stanu i wychowania pociechy.
Podziękuj raczej tym, którzy mają b.realny wpływ na ten ranking i głównym aktorom sceny szkolnej.
A chyba będzie jeszcze gorzej.
Maturzysta2015
Maturzysta2015 15.01.2020, 12:20
Zgadzam się, wszystko zależy od ludzi uczących się. Matura (z 2015) rocznika '96 była jedną z najlepszych w ILO. Szkoła była na 252 miejscu w rankingu Perspektyw dla kraju. Kto chciał, to się uczył. Wstyd, że szkoła tak spadła w rankungu...

.
. 10.01.2020, 22:33
Rozwniesz? W województwie nasze szkoły nie pospadały aż tak bardzo. Jako, że nie wyciągam pochopnych, krzywdzących wniosków cały czas zadaje sobie pytanie dlaczego?

To na czym powinno nam zależeć w Tomaszowie, bo jest to do podciągnięcia, to I LO i Mechanik. Te szkoły spokojnie mogą być wyżej. Dysponują niezłą kadrą po łódzkich i warszawskich uczelniach, w Mechaniku widać, że ludziom zaczęło zależeć - chociażby po tych wyjazdach doszkalających nauczycieli zagranicą. W ILO dzieje się to już od lat.

Także I LO walka o trzecią setkę, Mechanik o drugą, nawet pierwszą dziesiątkę szkół technicznych województwa. Kleszczowa nie przebijemy, bo mają olbrzymie pieniądze z kopalni. Ale z pozostałymi, nawet łódzkimi technikami spokojnie można wchodzić w szranki. Infrastrukturę szkoła już ma. Umowy z MONem, z Kawalerią ma. Teraz po prostu uczyć się, startować w olimpiadach. Mniej jasełek, mniej chodzenia po kościołach, tylko ostre kucie. Dla siebie ale i dla Miasta.

maniek
maniek 12.01.2020, 00:34
W województwie jest 70 techników, nasze są na miejscach 40-50, tam nie ma już za bardzo gdzie spadać, bo niżej to już pukanie od spodu.
Póki co
Póki co 12.01.2020, 15:24
Jak by nie patrzeć to jest czołówka drugiej pięćdziesiątki.

Szkoły techncizne mają o tyle trudniej, że tutaj infrastruktura jest bardzo ważna. W ogólnikach wystarczy tablica i czytanie. Trudno konkurować uprzemysłowionym Śląskiem, gdzie jedna kopalnia miała wianuszek szkół, a sama jedna stanowiła przemysł większy od naszego całego Wistomu.

To nie jest też tak, że ktoś kto chce sobie po maturze otworzyć warsztat mechaniczny czyściami powinien być pozbawiany szansy na wykształcenie średnie, aaa bo Miasto / Powiat. nie widząc perspektyw dla konstruktorów i wynalazców przestaje pomagać lokalnej ważnej szkole.

Co to? Ci ludzi nie płacą podatków?

Co to? Drobni Rzemieślnicy, Sklepikarze, wszyscy Przedsiębiorcy z obszarem techniki użytkowej i drogowej nie mają prawa uczyć dzieci? Tak było za tomaszowskich fabrykantów, którzy „polskie mięso” wykorzystywali zamiast maszyn.

Własna działaność tak jak indywidualne rolnictwo za komuny to jest dla Polski bastion oporu. Wcześniej przed komunistyczną kołchoźniczą, PGRowską kolektywizacją, sprowadzającą ludzi do niewolników systemu, a dziś przed kolonizcją niemiecką i francuską.

Masz swój kanał, masz klucze, naprawisz setki samochodów których 70% powiatu i 40% Opoczna przyjeżdza tu codziennie do pracy.

Pracy, bez której nie ma ani życia indywidualnego, ani wspólnotowego.Przepraszam.
Przepraszam. 12.01.2020, 15:37
czĘściami

tak tam wyżej miało być.

Niezamierzona literówka.
Czekamy na warsztaty Samochodówki
Czekamy na warsztaty Samochodówki 12.01.2020, 15:35
Jeszcze musimy trochę poczekać, aż odpalą warsztaty Samochodówki.

Budowy w szkole średniej na taką skalę jeszcze w życiu nie widziałem. Nie tylko tutaj, ale nigdzie.

„Aaaaa to mało widziałeś”.
No być może, ale jakoś technika warszawskie, które są sponsorowane przez oddziały olbrzymich firm motoryzacyjnych jak to na Zajączka w Warszawie mimo nieporownywalnej kasy, bliskości politechniki, też jakoś nie prężnie się nie rozwijają. Infrastruktura niemal niezmieniona od lat PRLu. Podnajmowanie powierzchni pseudoszkołą jak ta filmo Wajdy no i tak jak u nas było przez 25 lat. Pobieranie kasy jedynie za administrowanie tym co sie zastało.

Warszawski samorząd inwestuje w licea dla nowych dzielnic, z których – tych nowych – jeszcze żadne nigdzie nie błysnęło. Na starcie mieli wypasione wszystko. BHioska pokryte tartanem, biblioteki skomputeryzowne i masę zbędnych nowinek - gadżetów, o których już nie pamięta nikt, bo popsuły się zaraz po okresie gwarancyjnym.

W Tomaszowie coś wreszcie się buduje, coś powstaje. Jak zwykle – i tak będzie zawsze, bo jesteśmy małym miastem – idealistów i pasjonatów. Bez nich w Mieście nie powstane nic.

Cieszę się, że jesteś Jednym z nich.

Pozostałe