Przyszli mistrzowie na lodzie

  • 16.01.2020, 01:55 (aktualizacja 19.01.2020, 17:58)
  • SportTm
Przyszli mistrzowie na lodzie
15 stycznia w Arenie Lodowej odbyły się Otwarte Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki.

W biegu na 100 metrów w łyżwach krótki kat. F1 kobiet zwycięstwo wywalczyła zawodnika Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewiątka  -Wiktoria Lemczak (19.29 sek.). W kategorii chłopców zwycięzcą okazał się reprezentant Klubu Sportowego Arena – Hubert Kamiński (18.04 sek.).

W kategorii F2 oraz E1 na 100 metrów dzieci nie miały konkurencji i tak w  biegu na 100 metrów dziewcząt (łyżwy krótkie) pierwsze miejsce zajęła reprezentantka KS Arena - Antonina Kusideł (25.29 sek).

 Zwycięstwo w kat. chłopców F2 osiągnął niezrzeszony w żadnym klubie zawodnik Nataniel Grzywacz. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w 2019 roku rozpoczął rekreacyjną jazdę na łyżwach krótkich, a już  osiągnął bardzo dobry czas 18.64 sekundy. W kategorii E1 chłopców na dystansie 100 metrów, po zwycięstwo sięgnął zawodnik KS ARENA Oliwier Wójciak (19.04).  

Dwie nieszerzone zawodniczki obejrzeliśmy w kat. E2. Nikola Fiszbak pokonała Karolinę Gajewską i sięgnęła po Puchar Prezydenta na dystansie 100 metrów. Wśród chłopców po tytuł sięgnął Jakub Godzik (KS Arena -  21.15 sek.).

Kategorię D1 na łyżwach krótkich wygrała niezrzeszona zawodniczka Antonina Marasek (15.96 s.), a wśród chłopców najlepszym okazał się także niezszerzony Aleksander Kowalski (14.91 s.). W kategorii wiekowej D2 po tytuł Kacper Misztal (IUKS 9 Tomaszów).

Na dystansie 300 i 500 metrów obejrzeliśmy zawodników, którzy pierwsze kroki w łyżwiarstwie mają już za sobą, a dzisiejsza impreza była okazją do kolejnego bicia rekordów życiowych.

W kategorii F1 dziewcząt i chłopców zawody wygrali: Renata Vereshchahin (KS Pilica) oraz Piotr Wiktorowicz (IUKS 9). Chłopiec zaprezentował tomaszowskiej publiczności nową życiówkę tj czas 38.99 sekundy.

Dystans 300 metrów w kat. F2 - bijąc przy okazji swój rekord życiowy wygrali koledzy klubowi Piotra Wiktorowicza z IUKS 9 tj. Alex Matera (33.73) oraz Roksana Polak (35.82 sek.). Alex na co dzień gra także w piłę nożną i w kwietniu będzie reprezentować miasto podczas finałów wojewódzkich o Puchar Tymbarka. 

W kategorii E1 po tytuł sięgnęła Sandra Syguła (IUKS 9) oraz Franciszek Jabłoński (KS Pilica). W kategorii E2 bezkonkurencyjna okazała się Julia Gołos (IUKS 9) oraz  Miłosz Ślusarski (KS Pilica). Każdy z wymienionej czwórki poprawił swój rekord życiowy.

Po biegach na 500 metrów kolejny puchar za wygraną trafił do rodziny Matera. W ślady brata Alexa poszła siostra Pola (IUKS 9), który wygrała rywalizacje w kat. D1 dziewcząt. W kategorii chłopców najlepszym okazał się kolega klubowy zawodniczki Maciej Stańda. Zwycięzcy osiągnęli swoje rekordy życiowe.

W kategorii D2 najlepsza okazała się reprezentantka KS Pilica Agata Glapińska. Patryk Niepołomski był jedynym panczenistą w kat. D2 i biegł sam. Ciężko bić rekordy kiedy nie ma  się pary, Patryk  może mieć ogromne powody do zadowolenia, gdyż osiągnął nową życiówkę. 

Kategoria C1 to zwycięstwo Aleksandry Kośki oraz Mikołaja Bielasa z KS Pilica. W kategorii C2 zwyciężyła Paula Danielik (IUKS 9).

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, które otrzymali z rąk Pani Wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej.

SportTm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieczysław
Mieczysław 18.01.2020, 20:30
Brawa dla mlodych łyżwiarzy!

Pozostałe